Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
beyOnd
Форумен маниак

Брой мнения : 1927
Registration date : 03.04.2008

ПисанеЗаглавие: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Съб Авг 01, 2009 3:41 pm

еми пробвах да цъкам със кунка и останах доста доволен но не съм сигурен дали ползвам най-добрия скилл/итем билд ? ето ги и тях
1.Tidebringer
2.Torrent
3.Tidebringer
4.torrent
5.tidebringer
6.Ghost Ship
7.Tidebringer
8.Torrent
9.Torrent
10.X mark
11.Ghost Ship
12.X mark
13.X mark
14.X mark
15.Stats
16.Ghost Ship
i t.n.

като предмети отначало си тръгвам за брейзъри и фейс буутс после правя фюри доминатор и 2ро фюри след това или довършвам сатаник или критикъл правя... и също така вземам и бкб почти винаги след първото фюри но зависи.... ефекта е добър но де да знам може и нещо по-добро да ми предложите..
Върнете се в началото Go down
http://abcxaos.org/tools/talent.php?talent=MzjZVMhoZVmIzIq0xsx
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Съб Авг 01, 2009 4:25 pm

Heading for radi, then vlad. Its over
http://www.spamFORlife.com
IVANotLUKOVIT
Зарибен

Брой мнения : 202
Registration date : 04.04.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Съб Авг 01, 2009 4:44 pm

phase/treads,bkb,fury,buriza
phase/treads,fury,bkb,buriza
както решиш че ще е по-добре в случая
има го и тоя вариант на марто с ради
вчера даже го играх така на 18 мин имах рох+ради и пак не останах доволен въпреки че след него имах фюри,буриза,влад,бот и правех по 1к крит пак ми се струва по-слабо да се почва на ради
избягвам да му правя малки итеми като брейзъри и тн тъй като бързо взима и големи
иначе скилл билда ти е добре
понякога може да се играе и на 1 път торент и по рано Х-а но е в случай че ганквате повече
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Съб Авг 01, 2009 5:28 pm

Героя и на съпорт става убав.
Support build: PB, Meka, Necro, Guinsoo
Epicfail
Форумен маниак

Брой мнения : 1154
Registration date : 31.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Съб Авг 01, 2009 9:45 pm

Бейонд си го каза идеално,а ви само го обърквате. Това е един от най-силните герои за публични игри.
Заради нуждата от бързо биене, бързо рпедвижване на моменти, лейн контрол и трите ботуша са добър избор.
Батълфюрито е много по-добър вариант от радианса, защото перзерванса отначало е ключов.
Кунката няма силен мид гейм. Това е играта когато още не сте
събрали напълно първото фюри или сте го събрали, но нямате бкб,
доминатор. За това е по-добре в този период да се изфарми бързо MoD и
да се довърши останалото гора.
След мейн предмета - фюри и няколкото "сървайвъл" предмети ( ако
мога така да ги нарека) - БКБ, Доминатор, вече може да държите в битка
без да се притеснявате от дизейбъл, сайд демидж.
Проблем остава кръвта, но тя може да се оправи със 1 брейсър,
бкб-то, стилната стънваща неултралка и не много агресивна игра.
Второто Батълфюри също е много важен предмет - Позволява мятането
на торети веднага щом зарядят и буквално изяждате криип вълна на 2
удара. Тука леко сте изостанали от към кръв и трябва да довършите
сатаника бързо. Препоръчва се сменянето на ботуша с травел!!

Започвам да приличам на камикадзето а ? :) :) :)
http://dota-bg.4rumer.net
beyOnd
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Съб Авг 01, 2009 10:23 pm

епик фейл незнам какво точно имаше предвид но 2рото фюри по скоро ми помага със клийв и мана реген ест.. не ми е нужен торент за да изям групата крийп за 2 секунди (ако говорим за времето когато вече имам 2ро фюри) 1 тайдбрингър и 1/2 удара и групата е доло.. между другото героя е мн луд преспокойно държах линия срещу рейндж герой със много повече щети понесени от негова страна ... пробвах и 2на линия със абадон и ефекта беше - НО КОМЕНт...
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Нед Авг 02, 2009 11:12 am

EpicFail написа:
Да, с това изключение, че наговори пълни глупости ;)
В началото ти трябва точно един бацил и нямаш проблеми с маната, лейна ти е перфектен, било то мид или друга линия.
Фюри за мен е най-тъпия предмет за този герой, той си има 100% splash през 4 секунди, за какво му е смотания cleave. Докато бързо събран радианс (което не е трудно с него) помага много повече в отборни битки, където никой няма да те остави да "бия по 1000 крит".
И не знам кой те излъга, че бил слаб в мид гейм. Точно тогава той вдига всичките си скилове, в отборни битки е силен ако успее да насочи кораба, а с Xmark можеш да ганкваш и по-лесно да пускаш торент. А мана регена се оправя със същия този бацил.
beyOnd
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Нед Авг 02, 2009 2:29 pm

McMarto написа:
EpicFail написа:
Да, с това изключение, че наговори пълни глупости ;)
В началото ти трябва точно един бацил и нямаш проблеми с маната, лейна ти е перфектен, било то мид или друга линия.
Фюри за мен е най-тъпия предмет за този герой, той си има 100% splash през 4 секунди, за какво му е смотания cleave. Докато бързо събран радианс (което не е трудно с него) помага много повече в отборни битки, където никой няма да те остави да "бия по 1000 крит".
И не знам кой те излъга, че бил слаб в мид гейм. Точно тогава той вдига всичките си скилове, в отборни битки е силен ако успее да насочи кораба, а с Xmark можеш да ганкваш и по-лесно да пускаш торент. А мана регена се оправя със същия този бацил.
еми за какво ли му е клийва събаря група крийп за секунди във битката нанася максимална щета на сичко противниково и да.. едно от най-важните неща дава мана реген който радианса не го дава.. фюри > ради според мен... неможе да оправиш мана реген със един пуст бацил неможе да сравниш тоя мана реген със този от фюри (или 2 :О) ... за мен батълфюри успешно замества и влад и радианса заедно (само дето влада има аури но някой друг може да направи влад) ...
Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Нед Авг 02, 2009 7:03 pm

на съпорт/нюкър по си го бива с мейн торент и комбо м/у Х-марк и статс (про билд ^^)
А пуб гейм 5 фьри и БоТ - срещу ретарди др не ти трябва
Ако нещата загрубеят ПТ, Десо и БКБ. Тука "скъпоценния" си перс го замествате с ботле от 600 г.
Като ако си соло мид е добре да тръгнеш за ради. Владимирс все ще има кой друг да ти направи. На коко не му тр толкова орб ефект, че да вземеш ХотД. Коко има изключително силен мид гейм, главно заради това, че харасва без видима нужда от мана и прави предмети в пъти по-бързо от конкуренцията.
@EpicFail
твърде неточен
edit:
@beyond
на тебе може да ти е кеф да събаряш крийп уейв с 2 удара, но това не значи, че фъри е най-доброто. Ти и без това си събаряш вълната за 4 секунди... "Неизчерпаемия реген" от фъри се замества с ботле. В игри на високо ниво ради ти е много по на сметка, главно заради умението от предмета, което само подсилва фарма. Но да - може и да се прескочи.
Cherkezov
Форумен маниак

Брой мнения : 528
Registration date : 20.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Пон Авг 03, 2009 1:52 pm

Веднъж Марто да каже нещо вярно.Тея "фюрита",както ги наричате, ще ти излязат през трите букви, ако играеш срещу добри играчи.Единствения герой,за които съм виждал полза от bf е magnataur.Ако успее да хване 2ма или повече с улта, просто унищожава.И не си мисли,че е добър лейнър,добър е само срещу меле герои( с изключения разбира се ),но срещу ranged,игран от не-идиот,няма да хване особено много крийпове.За мен торент-X билда е доста по-продуктивен в добри отборни игри.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Пон Авг 03, 2009 2:12 pm

Cherkezov написа:
И не си мисли,че е добър лейнър,добър е само срещу меле герои( с изключения разбира се ),но срещу ranged,игран от не-идиот,няма да хване особено много крийпове.За мен торент-X билда е доста по-продуктивен в добри отборни игри.
Кукнка няма никакъв проблем срещу повече от 80% от ренджърите, главно заради Тайдбрингър. Бейн, Лич, Тинкер и подобните са 20-те %, при които работите са горе-долу изравнени. Просто няма как да има проблем при положение че на 16/12/9/4 секунди взема 1/6 от кръвта на опонента...
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Пон Авг 03, 2009 3:40 pm

Cannibal написа:
Cherkezov написа:
И не си мисли,че е добър лейнър,добър е само срещу меле герои( с изключения разбира се ),но срещу ranged,игран от не-идиот,няма да хване особено много крийпове.За мен торент-X билда е доста по-продуктивен в добри отборни игри.
Кукнка няма никакъв проблем срещу повече от 80% от ренджърите, главно заради Тайдбрингър. Бейн, Лич, Тинкер и подобните са 20-те %, при които работите са горе-долу изравнени. Просто няма как да има проблем при положение че на 16/12/9/4 секунди взема 1/6 от кръвта на опонента...
Един RoH решава проблема,или пък хийлинг скил.А пък и може да се взима предвид tb и да се избягва,когато му засвети оръжието и се доближи до крийп вълната.Аз дори много често минавам зад вълната за да имам пълен контрол и кунка няма да има какво да удря-най-близкия съм аз,но определено няма да му дам да ме удари без да изяде повече dmg докато идва.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Пон Авг 03, 2009 4:05 pm

Cherkezov написа:
Cannibal написа:
Cherkezov написа:
Един RoH решава проблема,или пък хийлинг скил.А пък и може да се взима предвид tb и да се избягва,когато му засвети оръжието и се доближи до крийп вълната.Аз дори много често минавам зад вълната за да имам пълен контрол и кунка няма да има какво да удря-най-близкия съм аз,но определено няма да му дам да ме удари без да изяде повече dmg докато идва.

Не знам за теб но аз избягвам да тръгвам на РоХ. Хийла също не е безкраен. ТБ може да се взима придвид, но се избягва изключително трудно/той така и така ще те удари, а като отстъпваш от линията губиш ти, а не той/. За минаване зад противниковия крийп и нанасянето на повече дмг от него...това вече е смешно.
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Пон Авг 03, 2009 4:52 pm

На герой,на който ще правиш перс или vanguard,не виждам проблем да се тръгне с RoH.Хийла е достатъчно безкраен,ако тръгнеш на правилните предмети,а не бази на int герой.... както гледам,че обичате да правите.Tb не се избягва толкова трудно,а и не е нужно да се отдалечиш толкова,че да губиш експ,така че нищо не губиш.А минаването зад противниковия крийп може да ти се струва смешно,но е изключително лесно,ако си с хийлър и съотборника ти не е олигофрен.Разбира се няма как да се получи с meepo+techies,но става и с доста герои.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Пон Авг 03, 2009 5:28 pm

просто ми е..смешно :D :D :D I'm sorry :pale:
Цитат :
Хийла е достатъчно безкраен,ако тръгнеш на правилните предмети
нали уж тръгваш с РоХ...
Цитат :
Tb не се избягва толкова трудно,а и не е нужно да се отдалечиш толкова,че да губиш експ,така че нищо не губиш.А минаването зад противниковия крийп може да ти се струва смешно,но е изключително лесно,ако си с хийлър и съотборника ти не е олигофрен.Разбира се няма как да се получи с meepo+techies,но става и с доста герои.
това тук говори единствено че не си играл срещу свестен Коко. Просто са пълни глупости. Ти можеш да се отдалечиш, за да не те удря и няма да губиш експ/това не попада в графа "трудно"/, но отдалечавайки се винаги ще си на загуба. Не само губиш своя голд, но и удвояваш този на противника. А ако току-така се минаваше зад противников крийп... Ако не те запука противника, ще те запукат от 2 до 5 крийпа/при опит да го атакуваш/.
А с течийс е доста по-логично да минеш зад крийп...
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Пон Авг 03, 2009 7:17 pm

Пише ИЛИ.Не знам какво ти говори тая думичка,но за мен значи,че ако имаш heal няма да се взима roh,ако нямаш и смяташ да сглобиш нещо с него, се взима RoH.И си прав, не съм играл срещу свестен
"коко"(не знам защо му викате така),но не мисля и че има накякъв вариант да ме доминира,когато съм с ranged(поне повечето).А за избягването на tb-нещо не пак си недоразбрал.Става дума,че на всеки еди-колко си секунди ти се дърпаш леко.Това дърпане е за интервал от 3-4 сек max.Не вярвам да изгубиш много голд дотогава,а може и изобщо да няма умиращ техен крийп.А и ми стана смешно това,че щели да те запукат противниковите крийпове,ако си зад тях.Да си чувал за manual orb cast ?Пък дори да нямаш орб,би трябвало вече да си им свикнал на крийповете-има си модел на поведение когато атакуваш до тях.И това ли трябва да ти обяснявам подробно ? С тоя модел те удрят минимално пъти(1-3),когато ти нанасяш поне 2-3 хита на противник.С techies минава зад крийп тоя дето вдига самоубийството и то само при положение,че няма ranged.Но пък специално срещу кунка не е много добре да се пробва(отделно трябва да е източен,иначе само ще те пречука и няма от какво да се страхува)

Последната промяна е направена от Cherkezov на Пон Авг 03, 2009 7:49 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Пон Авг 03, 2009 7:29 pm

Цитат :
коко"(не знам защо му викате така)
защото допреди няколко версии герой така се казваше
Цитат :
И си прав, не съм играл срещу свестен
ами намери си 1 свестен и тогава ще говорим
Цитат :
А за избягването на tb-нещо не пак си недоразбрал.
кажи ми 1 случай в който някой с когото спориш те е разбрал :D
Цитат :
Става дума,че на всеки еди-колко си секунди ти се дърпаш леко.Това дърпане е за интервал от 3-4 сек max.Не вярвам да изгубиш много голд до тогава,а може и изобщо да няма умиращ техен крийп
Е че в крайна сметка Коко може да бави атаката си колкото му душа иска, докато през това време денайва.
но пак ти казвам
Цитат :
намери си 1 свестен и тогава ще говорим
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Пон Авг 03, 2009 7:45 pm

Ок,само ми кажи ти на RoH ли тръгваш с кунка,да си създам представа как играе свястен играч с него?
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Пон Авг 03, 2009 7:52 pm

Тръгва се на ботилка ако си мид или на тангота и бацил ако не си мид.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Пон Авг 03, 2009 7:58 pm

няма герой, с който да е по-добре да тръгнеш на РоХ
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Пон Авг 03, 2009 11:20 pm

Всъщност имаш предвид, че няма герой, с който да е добре да тръгнеш на РоХ.
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Вто Авг 04, 2009 2:04 am

Cannibal написа:
99% от магините тръгват на RoH,също и урсите.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Вто Авг 04, 2009 8:32 am

Cherkezov написа:
Cannibal написа:
това говори за играчите, не за философията
При положение че има 3 магазина(близки до линията) и 4.(на противника) откъдето ще можеш да си купиш ринг като събереш парички, защо трябва да пренебрегнеш 5 бонус статс, за реген който се замества с 2хТанго.

@marto
да, имам предвид по-добре от стандартен билд, но ме домързя да го напиша
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Вто Авг 04, 2009 9:28 am

Cannibal написа:
Cherkezov написа:
Cannibal написа:
При положение че има 3 магазина(близки до линията) и 4.(на противника) откъдето ще можеш да си купиш ринг като събереш парички, защо трябва да пренебрегнеш 5 бонус статс, за реген който се замества с 2хТанго.

Bracers/bands/nulls забавят билда в повечето случаи.Взимат се само когато героя е с орязани начални статс.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Вто Авг 04, 2009 9:57 am

Cherkezov написа:
Cannibal написа:
Cherkezov написа:
Cannibal написа:

Bracers/bands/nulls забавят билда в повечето случаи.Взимат се само когато героя е с орязани начални статс.
а ти на цяла рецепта ли тръгваш?
ЕДИТ: Ако смяташ да тръгваш с предмет с ХП реген/сек, то по-добре това да е РоР. Ако ли ще правиш вангард, то РоХ се взима след началните.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"   Today at 9:04 pm

Kunkka a.k.a. "Оня с кораба"
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 4Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Как да направим "3D" снимка с Фотошоп
» Как да си направим нов звук на колата в "LFS"