Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

3ти март

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Thunderseeker
Зарибен

Брой мнения : 377
Registration date : 03.11.2007

ПисанеЗаглавие: 3ти март   Пон Мар 03, 2008 8:04 pm

3 март - Национален празник на България

От 1888 г. се празнува като Ден на Освобождението на България от турско робство.

Еднократно като официален празник денят е отбелязан през 1978 г. по повод 100-годишнината от Освобождението. 10 години по-късно той става официален празник.

С решение на парламента от 5 март 1990 г. датата е обявена за национален празник.

На 3 март 1878 г. в градчето Сан Стефано е подписан мирен договор между Русия и Османската империя. С него се слага край на Руско-турската освободителна война.
Пълномощници от руска страна са граф. Н.П.Игнатиев и А.И.Нелидов, а от турска страна - Савфет паша и Садулах бей.
Чл. 6 -11 се отнасят до България, която е създадена като автономно трибунално княжество с християнско правителство и своя войска. Границите на княжеството обхващат Северна България (без Северна Добруджа), Тракия (без Гюмюрджинско и Одринско) и Македония (без Солунската област и Халкидическия п-в). По договора България е населена от 4 800 000 човека.
Чл. 7 от договора урежда устройството и управлението. Държавата се управлява от княз, избран от населението с одобрението на великите сили и Високата порта. Парламентът е трябвало да изработи Органически устав (Конституция). Предвижда се и временно руско управление за срок от две години, което се осъществява от специален императорски комисар. Чл. 8 предвижда да се плаща специален данък на Високата порта.
Англия и Австро-Унгария се обявяват против договора. По тяхна инициатива той е ревизиран и заменен с Берлинския договор, юли 1878 г.

ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК! ДО ПОСЛЕДНИЯТ СИ ДЪХ ЩЕ БЪДА ГОРД ,ЧЕ СЪМ СЕ РОДИЛ ТУК ,ЧЕ СЪМ СИН НА НАШЕТО ОТЕЧЕСТВО! НЕКА БОГ ДА ПАЗИ БЪЛГАРИЯ!

Форумен маниак

Брой мнения : 499
Registration date : 01.12.2007

ПисанеЗаглавие: Re: 3ти март   Пон Мар 03, 2008 9:11 pm

честит празник на всички форумци
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: 3ти март   Пон Мар 03, 2008 9:19 pm

ЧЕСТИТ 3-ТИ МАРТ :)))
frezist
Форумен маниак

Брой мнения : 742
Registration date : 02.01.2008

ПисанеЗаглавие: Re: 3ти март   Пон Мар 03, 2008 10:13 pm

Честит 3-ти марто на всички!!
Zero
Форумен маниак

Брой мнения : 486
Registration date : 27.02.2008

ПисанеЗаглавие: Re: 3ти март   Вто Мар 04, 2008 9:22 am

Честит Празник и от мен Аиде Пожелание ( да спечелите някои турнир на дота) :D :D
Epicfail
Форумен маниак

Брой мнения : 1154
Registration date : 31.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: 3ти март   Пет Мар 07, 2008 1:10 pm

аре аз малко на патерици щото не бях на компа ама Ч3М :D

http://nagradite.net/kadishona <-- Моля, дайте точка! Благодаря!
http://dota-bg.4rumer.net
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: 3ти март   Today at 2:34 pm

3ти март
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1