Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

[guide] Traxex the Drow Ranger

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: [guide] Traxex the Drow Ranger   Чет Май 13, 2010 8:57 pm

Traxex the Drow Ranger

Cтатистики
Strenght: 17 + 1.9

Agility: 22 + 1.9

Inteligence: 15 + 1.4

Допълнителни статистики:
Damage: 40 - 51
Armor: 2.1
Movespeed: 300
Attack Range: 625
Casting Animation: 0.4 / 0.5

Плюсове и минуси:
+ Е добра в нанасянето на физически дмг
+ Достига висок дмг и бързина на удар без предмети
+ Има АоЕ silence
+ Притежава вграден Orb

- Няма умение за бягство
- Ниска кръв
- Няма farm/АоЕ дмг умения
- Нуждае се от доста пари за да покажа потенцяла си

Умения

По-интересни факти за уменията:
- Frost Arrow е orb и buff placer, не работи с всякакви други орбове.
За повече информация по темата прочетете All around guide
- silence спира ултимата на rikimary
- Аурата, добавя дмг спрямо основният и agility. Предмети като cristalis, mkb и прочие не се афектират от аурата.

Вдигане на уменията:
Frost Arrow - 1, 3, 5, 7
Silence - 2, 17, 18, 19
Trueshot Aura - 12, 13, 14, 15
Marksmanship - 6, 11, 16

Вдигането на arrow е задължително. С нея тормозите противниците толкова много и често, че може да спечелите линията с лекота.
Една точка на silence е жизнено важна за спасяване и иницийране при боеве в линията и ранната част на играта.
След 16 ниво, където ще може да убивате бързо опонентите е добре да имате двойно по-траен silence за ползване в големите битки. До тогава 3 секунди обикновенно са достатъчни.
Аурата е ефективна чак след като минете второ ниво на ултимата, по-ранното вдигане е голяма загуба на точки в уменията, а с ниска кръв сте първият фраг в битка.

А защо да не играя на stats и Aura ?
Ами, защото ако искате това, вземете си Troll Warlord. С завързани очи ще победи Drow, както и да е развиван.
Оценките му са по-високи, уменията - по-добри.
Силата на Drow е в orb умението, освен това качва agility доста бързо с ултимат, от което дмг и IAS се качват доста бързо без помощта на предмети.

Предмети
В зависимост от противниците и линията, може да тръгнете по няколко основни начина.
За повече кръв, за по-стабилна средна игра или за по-бърз дмг.
Кога кое да се избере зависи най-вече от вашата преценка за играта.

При наличие на много герой от противниците притежаващи nuke/stun умения, които няма как да блокирате - е добре да тръгнете за повече кръв.

При знанието, че няма да можете да фармите около 15-20 минути необезпокоявано, тръгнете за по-силна средна игра.

Ако знаете, че вие, отборът ви или опонентите, ще ви доставят 15-20 минути необезпокоявано правене на пари - насочете се към бързото набавяне на дмг.

1) Да направим повече кръв
Имате опоненти с много гадни nuke/stun-ове и трябва първо да оцелеете първите няколко минути.

Тръгвате с

Ако противниците имат герои spam-ещи магий, вземете три, вместо един gauntlet.

Първият ви предмет винаги трябва да е boots of speed.
Дава ви предимство в orb walking и е малко вероятно с добър противник да бъдете пресиран в линия.

В зависимост от това как върви играта може да направите изменение в стратегията (да преминете към правене на дмг "3)") или да продължите с повече кръв.

Направен бързо и държан на strength ви дава за скромна сума добри бонуси (и 190 кръв)

Urn, ако друг в отбора няма. Доста добри бонуси, а 200 дмг nuke не е зле при полужение, че нямате никаква на разполужение.
Bracer е добро вложение, ако установите че кръвта ви все още е ниска.
Stick когато сте закупили branch-ове в началото и има spam на магий срещу вас.

2) За силна средна игра

тръгвате с три circlet-a (както и tangoo)

Пак правите бърз Power Treads, а след него бързате да сглобите три Wrath Band-a

3) бързият дмг
Това тук всъщност е вашият основен начин за развиване СЛЕД началните предмети, така че ако сте избрали 1 или 2 и приключите с тях се прехвърляте тук.

->
Тръгвате с Boots, който бързо сглобявате на Treads

Набързо събирате за Yasha

Ако противниците имат изобилие от stun/disable след Yasha, може да направите BKB. В противен случей, пропускате.
Когато играете по 1 е по-добре BKB да дойде преди Yasha.

Това е предметът даващ ви най-много DPS boost. Тъй като главният ви дмг идва от agility и в частност ултимата.

За 2000 злато, може да увеличите дмг си с 35, както и да дадете шанс (10% за себе си и илюзийте) да вкарате 75% повече дмг.

Извадена след Manta ефектът е опустошителен. Увеличавайки вашото agility и давайки на вас и илюзийте evasion, ставате невероятно труден за убиване, а убивате и бутате кули за секунди.

Допълнителни предмети

След всички предни - buriza увеличава значително вашият дмг (без този на илюзийте), а също така и шансът както и умножителят на criticle strike (от 10% шанс на 20% шанс и от +75% дмг на +140% дмг)

->
Принципно съм срещу правенето на HotD на Drow. Но когато става въпрос за 25 минута и нагоре, life steal е доста по-полезен от frost ефекта, но това е чак след като имате agility и дмг ... Не преди това.

Един не-лош предмет. Дава добри бонуси, когато сте изправен срещу тежки dps герои. Няма празни бонуси (ако не бройм илюзийте, които не получават нищо)

Доста слаб предмет по моя преценка, много скъп за ефектите който дава, но пък може да се ползва като защита срещу герои като Troll Warlord, Void и Ursa. Защитавате себе си, nuke на противника, HE МОЖЕ ДА УДРЯТЕ докато сте etheral.

Един добър заместител на BKB и добре заформя илюзийте. Изберете, когато противника има няколко (малко на брой) stun умения.

MKB е надежден източник на дмг, дава доста и се постига бързо, но когато играете на Manta не ви дава никакви бонуси работещи на илюзийте.
Ако играете с много слаби противници не е лош предмет за да бъде направен много бързо, ще ви осигури няколко бързи убийства. Все пак criticle е по-доброто умение в случаят, защото се дава на илюзиите, който може да направите по-късно и повишава вашият дмг в проценти, а той е висок.

Рапирата е най-евтиният изгодният източник на дмг. Съотношението цена/дмг е най-доброто в играта, води дори и ironwood branch !
Лошото в случеят е, че героят е много крехък, няма начин да избяга и общо взето може, да си я позволите след основните предмети и получен immortal.

Често виждам lothar's в игрите, да слабите играчи го боготворят. Но това не е предметът който ви трябва. Ако искате да се позиционирате и да бягате - kelen's. Вярно е че не дава толкова дмг, но ако позицията ви е необходима или бягството важно - това е вашият предмет. Ако търсите дмг и спорите, че предметът е добър - НЕ е. Съотношението на цена-качество е ужасна. Просто го пропуснете.
Не е надежден механизъм за бягство, контрира се за 180 злато.
За влизане в битка е доста по-добро, но винаги може да приложите малко мисъл и обхождане на противника.

Поведение в играта
Целта е с много фармване и по-малко гангване (но успешно), да стигнете момент, в който имате поне PT/Manta и нещо друго, още докато противниците имат един малак или изобщо нямат предмет. В този момент почвате една постоянна разходка из картата, където изчиствате линия (от герои и крийпове и кули) и бутате максимално, без да рискувате да ви убият.

По този начин дърпате напред колкото се може повече с разликата между вас и опонентите, за да може следващите ви предмети да дойдат преди техните.

В късна игра има по-силни дмг-дилъри от Drow, но не и когато иамте два пъти повече пари от тях. Точно за това идеята е когато имате предимство, да го ползвате за да увеличите преднината си.

Поведение в битка
Гледайте да не сте първите влезли в битка, това е работа на инициятора/танк/nuker на отбора. Вашата е да влезете в подходящ момент, след първите магий на опонента, но не след последните когато нямате жив съотборник. Да пуснете silence, manta и да фокусирате опоненти в подходящ ред (от най-опасните към танка). С малко Orb walking и микро над илюзийте може да направите чудеса. Трябва да се стремите да стойте извън обхвата на stun/disable след като ефекта на silence премине.

Влизате, пускате магии, фокусирате един или двама опоненти и нататък се стремите да стоите далеч от останалите, като биете само най-близкият до вас опонент, държейки максимална дистанция от него.

Spoiler:

Последната промяна е направена от Kamukag3e на Нед Мар 20, 2011 11:00 pm; мнението е било променяно общо 7 пъти
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Чет Май 13, 2010 10:08 pm

Не е много зле ;)

Бтв в игри на високо ниво Дроу винаги гледам, че се играе на main arrow, 1 lvl silence, а после макс на аура, без да чакат 12 лвл... Ако имаш babysitter според мен можеш да качваш аура и в началото.
Също така съм против Linken и Assault, за тези пари си купуваш много по-полезни предмети.
В някои случаи Lothar's също е много полезен.
http://www.spamFORlife.com
duhche
Новак

Брой мнения : 61
Registration date : 03.05.2010

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Пет Май 14, 2010 12:01 am

О ми гиии ...

От аурата няма смисал по добре да се дигна на 22,23,24,25 лв(ако се стигне до там) много слабо умение няма файда от него.. по таз логика да не се дига и орб-а а статс за лайф и дмг -_- .. аурата вианги я дигам заедно с орб >повече дмг > по лесен ласт хит>повече бой ;Х

иначе браво за труда..
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Пет Май 14, 2010 10:13 am

Ама най-яко е да се разхождаш с 600 hp и 150 dmg и да чакаш да те ганкнат, защото си най-опасен ако те оставят и най-лесен ако решат да те убият.
duhche
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Пет Май 14, 2010 10:44 am

Мда и аз съм кретен и ще ходя сам и ще бутам сам и ще им скачам сам.. ЙЕС ! :)
No_Tears_Please
Зарибен

Брой мнения : 273
Registration date : 03.09.2009

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Пет Май 14, 2010 12:33 pm

duhche написа:
О ми гиии ...

От аурата няма смисал по добре да се дигна на 22,23,24,25 лв(ако се стигне до там) много слабо умение няма файда от него.. по таз логика да не се дига и орб-а а статс за лайф и дмг -_- .. аурата вианги я дигам заедно с орб >повече дмг > по лесен ласт хит>повече бой ;Х

иначе браво за труда..

Silience е абсолютно задължителен!Иначе аз също вдигам успоредно със slow и aura,но винаги се инвестира една точка в silience early game.

Браво за гайда иначе :)
duhche
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Пет Май 14, 2010 2:32 pm

No_Tears_Please написа:
duhche написа:
О ми гиии ...

иначе браво за труда..

Silience е абсолютно задължителен!Иначе аз също вдигам успоредно със slow и aura,но винаги се инвестира една точка в silience early game.

Браво за гайда иначе :)
Зависи от героите срещу теб, ако прецениш, че не те тормозят с магии и до 6-7 лв не мръднеш от линия не се дига, но всеки както предпочете ;)
No_Tears_Please
Зарибен

Брой мнения : 273
Registration date : 03.09.2009

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Пет Май 14, 2010 2:55 pm

Да,но ако ти не мръднеш от линия,от другите линии ще мръднат при теб :P
Друго е като им набиеш silience & slow и си с ботуш
fckeRR
Новак

Брой мнения : 95
Registration date : 24.09.2009

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Пет Май 14, 2010 4:23 pm

С HotD на 11 левел можеш да убиеш соло рошан с едно огре.
В началото frost arrow се използва най-много за да тормозиш противника и може се играе аура първо.
Ако си соло от началото задължително е да сложиш уардове, защото Drow се ганква изключително лесно. (ти или съотборниците)
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Пет Май 14, 2010 5:20 pm

@Marto
Вярно е че можеш да вдигаш аура по-рано, но това незначи че е препоръчително. Виждал съм толкова малоумщини от 'топ' отбори в Европа, че не ги имам за пример.

Относно Linken's и AC, те са късни луксозни предмети и имат своята роля. Освен това са полезни в определените случеи.

@fckeRR
Съгласен съм че с HotD си отваряш допълнителни вратички.
Но може да вземеш и на Magina, той удря бързо, прави стабилен дмг и би се възползвал от life steal не по-зле от Drow. Та въпросът ми е защо не взимаш на него ?
Да си прецакаш такъв добър орб, като похарчиш пари за да си набавиш друг орб е също толкова глупаво, колкото и да правиш buriza на герой с критикъл.

@duhche
Тъй като виждам, че си много добър съм съгласен да играем 1:1, както и 5:5 с теб, за да покажа грешките ти във възгледите.

Но за да ти се аргументирам (вече съм го правил безброй пъти).
Аурата на ниските нива, ти дава смешно малко бонуси.
Докато silence и stats са добри и в пъти по-нужни.
Нека ти сметна малко за да ти спестя главоболието.

Вдигане на аура на 2 ниво герой ти дава +3.4 дмг.
Вдигане на 2 ниво аура на 4 ниво герой +7.3 дмг
Вдигане на 3 ниво аура на 8 ниво герой +14.7 дмг
Вдигане на 4 ниво аура на 9 ниво герой +20.1 дмг
Ако си набавиш някой предмет за agility можеш да закръглиш резултата с до единица.

Ако вдигнеш на тези точки stats (без да бройм 2 ниво, защото тогава ще имаш silence), ще получиш.
+2 IAS, +2 dmg, +38 hp, +0.28 armor, +26 mana.

Тоест на 4 ниво вместо 7 дмг ще имаш това,
на 9 ниво вместо 20 дмг ще имаш:
+6 дмг, +6 IAS, +114 hp, +0.8 armor, +78 mana

за 14 дмг загуба печелиш 114 кръв, което далеч не е всичко.
Само че 114 кръв е от голямо значение за герой с 600 кръв.

Tuzarq1
Новак

Брой мнения : 27
Registration date : 10.09.2009

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Пет Май 14, 2010 7:23 pm

гайдът ти е много добър ,но има итеми ,които мисля че си пропуснал

--->

само да ти кажа ,че не ти правя забележка ама просто тези итеми ги виждам най-често когато в играта участва Traxex :)
AvV
Зарибен

Брой мнения : 268
Registration date : 03.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Пет Май 14, 2010 7:38 pm

Добре ами ако те съборят?Рапира не се прави на такъв герой според мене защото има шанс да я изпусне.
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Пет Май 14, 2010 7:43 pm

Tuzarq1 написа:
гайдът ти е много добър ,но има итеми ,които мисля че си пропуснал

--->

само да ти кажа ,че не ти правя забележка ама просто тези итеми ги виждам най-често когато в играта участва Traxex :)

Съгласен съм че не съм споменал за MKB и Lothar's, но за cristalis и buriza мисля че съм писал достатъчно.

*added

duhche
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Съб Май 15, 2010 11:50 am

@fckeRR ти земи са гръмни брато... ХОТД НА ТРАКС леле пич трий дота.. ;Х да си прецакаш орба дет без него тракса е нищо.. ако все пак си надъхан за Лайфстайл предпочитам МоМ ..

@Kamukag3e къде видя, че съм добър ? Аз като си ласт-хитвам, убивам ще си напрая предмет за дмг или лайф и компексирам загубените безценни статове ;Х 8-10 статс ;)

пък Рапира ако не за Тракс за кой герой ще е lol!
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Съб Май 15, 2010 12:10 pm

То ХотД не е лошо, но чак след 40-50 мин. И МоМ не е по-добре.
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Съб Май 15, 2010 2:19 pm

Моля не се обаждайте когато не сте сигурни или по-лошо грам не знаете.
Frost Arrow не работи с какъвто и да е друг орб, много лесно може просто да го проверите.

@duhche
Не разбирам как 5 dmg отгоре могат да подобрят ласт-хита и не виждам как при едни и същи предмети можеш да компенсираш кръвта.

Рапира бих си направил на Skeleton King, Pandaren Brewmaster, Spectre, Magina, Mirana, Bounty Hunter, bone fletcher. Разбира се при внимателно вглеждане в играта. Но най-общият им показател е че имат как да избегнат смъртта и оттам изпускането на предмета. За сметка на това дори при тях е по-добре стандартният начин за развитие.

MoM е много слаб орб за герой с малко кръв.

AvV
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Съб Май 15, 2010 2:28 pm

За войд?
darmona92
Новак

Брой мнения : 40
Registration date : 23.02.2010

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Съб Май 15, 2010 2:54 pm

@Kamukag3e: Според All around guida ти лайфстийла прецаква Frost arrow, но ако последното е на Auto cast, работи то, а не лайфстийла. Така че при разумно ползване може да имате и двете, макар да е неудобно и в повечето случаи- безполезно.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Съб Май 15, 2010 3:01 pm

Имах предвид, че когато гониш пускаш Frost arrow, а когато се биеш спираш autocast. Никъде не съм казал, че работят едновременно. И ТОВА Е САМО след 40 мин игра.
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Съб Май 15, 2010 3:45 pm

darmona92 написа:
@Kamukag3e: Според All around guida ти лайфстийла прецаква Frost arrow, но ако последното е на Auto cast, работи то, а не лайфстийла. Така че при разумно ползване може да имате и двете, макар да е неудобно и в повечето случаи- безполезно.
Значи искаш да кажеш че не работят заедно ?!
LOL не го очаквах.
Искаш да го забавяш - не да пълниш кръв, а ако пълниш кръв няма да го забавяш.
Защо не ограничиш избора си и да се лишиш от загубата на 2000 злато.

@Marto
След 40 минута на играта и след закупените manta, butter, cristalis един HotD и неговият life steal на твоя 250-300 дмг е друго нещо. За разлика от закупеният в 10 минута без никакви други предмети и дмг близо до 100, без дори половината IAS.

McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Съб Май 15, 2010 4:38 pm

Аз не съм казал и че ще го правя 10 мин ;}
IVANotLUKOVIT
Зарибен

Брой мнения : 202
Registration date : 04.04.2009

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Съб Май 15, 2010 6:31 pm

В момента топ отборите и взимат hotd като първи голям предмет
докато на старите версии не беше толкова хубаво да правиш steal на drow на тази е доказано че работи доста добре просто дотата е такава вече
и както някой по нагоре каза можеш да си избираш дали да стийлваш или да слоуваш за това сравнението с хотд на магина е лошо тъй като магина не може да си избира а и е доста по-добре да си направи влад
иначе за другите неща в гайда съм съгласен ама няма ли да е по-добре който прави гайд да сложи по 1 реп с героя изигран по начина описан в гайда
duhche
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Съб Май 15, 2010 6:38 pm

@Kamukag3e МоМ бих зел единствено заради активиращия ефект + фрост орб с малко предпазливост доста сваля ;) .. За мен лично никой статс не може да замени дадено умение когато и да е ранна, средна или късна игра.

Последните 4 героя които изброи с 1 silence(gem,dust,ward) и са мъртви :) Другите които изброи с малко разумна игра и тяхната рапира ще падне ;)

Относно 5-те дмг (те са повече,но все пак) 1 дмг да е се случва да е решаващ ;) Доста пъти са ми оставали герои на 5-10-20 health.

Ама ти си прото .. ти си мастъра няма какво да споря с теб !

бтв бих направил и Орхид в началото ;)
AvV
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Съб Май 15, 2010 6:59 pm

Охрид не ми изглежда добре.Най-добре ще върши работа на Clinz
Mirkosan
Новак

Брой мнения : 23
Registration date : 04.04.2010

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Нед Май 16, 2010 12:38 pm

На този герой се прави някакъв еск мек(лотар) и после наблягаш на дмг и ти си човека! Всичко друго да се пише е излишно! cheers
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Traxex the Drow Ranger   Today at 1:46 pm

[guide] Traxex the Drow Ranger
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next