Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

[guide] Clinkz, the Bone Fletcher

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
madpsycho
Новак

Брой мнения : 2
Registration date : 26.06.2010

ПисанеЗаглавие: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Съб Юни 26, 2010 8:14 pm

Clinkz, the Bone Fletcher

Strength - 15 + 1.6
Agility - 22 + 3.0
Intelligence - 16 + 1.55

Skills
1
Strafe (Active)

Истрелва голям брой стрели в един кратък период от време.

Mana Cost - 90.
Cooldown - 60/50/40/30 seconds.

Level 1 - 90% increased attack speed. Lasts 04 seconds.
Level 2 - 90% increased attack speed. Lasts 06 seconds.
Level 3 - 90% increased attack speed. Lasts 08 seconds.
Level 4 - 90% increased attack speed. Lasts 10 seconds.
2.
Searing Arrows (Active, Toggle-able)

Увеличава щетите на атака на героя чрез добавяне на огъня. Ако се научи това по време на WindWalk за първи път, ще загубите на невидимост.

Mana Cost - 8.
Cooldown - 4/3/0/0 seconds.

Level 1 - 20 bonus damage.
Level 2 - 30 bonus damage.
Level 3 - 40 bonus damage.
Level 4 - 50 bonus damage.
3.
Wind Walk (Active)

Ставате невидим за определен период от време, увеличава скоростта на движение.

Mana Cost - 75.
Cooldown - 20 seconds.

Level 1 - 07% increased movement speed, 20 seconds.
Level 2 - 14% increased movement speed, 25 seconds.
Level 3 - 21% increased movement speed, 30 seconds.
Level 4 - 28% increased movement speed, 35 seconds.
4.
Death Pact (Active) (Ultimate)

Убива приятелски единица, връщайки процент от своя живот.

Mana Cost - 100.
Cooldown - 20 seconds.

Level 1 - 050% conversion.
Level 2 - 100% conversion.
Level 3 - 150% conversion.

Skill Build:
1.SA
2.WW
3.SA
4.Strafe
5.SA
6.WW
7.SA
8.Strafe
9.WW
10.Strafe
11.DP
12.WW
13.Strafe
14.DP
15.Stats
16.DP
17-25.Stats

Item Build:

Начални предмети:

Стремите се към бързи:
и малеволанса ще го направите по-бавно, но това ще е до 12-13 минута ако правилно се развивате. Също ви помага са спам на Стрели.

Вие сте дмг дийлър и трябва да направите. Може да не направите всички защото са мн скъпи.

Рапирата я прайте ако има време!
AC се прави, защото сте мн крехък и ви трябва повече армор за отборните битки. АС дава и атак спийд, която при Клинкз е от голямо значение. С АС и Страфе на макс можете да свалите танк сас 2к хп за броени секунди !!!
Хубаво е в късна игра да се направи защото дава 1200хп и голяма издръжливост в битка.

Предмет които не препоръчвам да се прави:
Spoiler:

Clinkz не трябва да се пиква когато има срещу вас BH или Трент Протектор, защото имат магии с които могат да ви видят и когато сте в WindWalk!

ПП. това ми е първия гайд моля ветераните да пишат критики и комплименти(ако има де) :)

Последната промяна е направена от madpsycho на Нед Юни 27, 2010 1:27 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото Go down
darmona92
Новак

Брой мнения : 40
Registration date : 23.02.2010

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Съб Юни 26, 2010 9:08 pm

Един Ring of basilius ( ще ме извинявате за имената ) в ранна игра помага за спам на Searing arrows,което е доста имбав скил в ранна игра (не че после не става). Добави към големите предмети и Heart, защото героят има сравнително ниска кръв. Не съм от про-тата във форума, но напиши нещо за начина за игра и промени малко "трябва да направите"- такива гигантски скъпи предмети "не трябва", а "може" да се направят. ;) Radiance не мисля, че е предмет за такъв герой- той е по-скоро притежание на танка, а не на дмг- дийлъра. Linken обикновено също няма смисъл и е строго ситуационен предмет. А относно героя ВН не трябваше ли да е Blood Seeker- неговата трета контрираше Wind Walk. Семпло е- браво за труда, но го допълни малко. ;)
Radiance не мисля, че е предмет за такъв герой- той е по-скоро притежание на танка, а не на дмг- дийлъра. Linken обикновено също няма смисъл и е строго ситуационен предмет.
beyOnd
Форумен маниак

Брой мнения : 1927
Registration date : 03.04.2008

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Съб Юни 26, 2010 9:19 pm

BH е баунти хънтър който може да траква невидими противници... също и слардара може със улта.. гайда е доста опростен и си изброил някои предмети които не си струват (никак даже) ..
пт,орхид, мкб и един базилиус отначало както каза дармона..
http://abcxaos.org/tools/talent.php?talent=MzjZVMhoZVmIzIq0xsx
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Съб Юни 26, 2010 9:22 pm

Грешките са отчайващо много.
Linken, Radiance и Ethereal Blade са напълно ненужни във всяка игра. Общо взето развитията са много, но най-големия ти пропуск е Orchid Malevolence. А бацила е излишен, особено когато може да бъде направен от друг.
Бтв линията не трябва да е среда, а двойна.
Потърси с търсачката други теми за този герой и изчети съчиненията на камикадзето, той тоя герой го чатка.
http://www.spamFORlife.com
fckeRR
Новак

Брой мнения : 95
Registration date : 24.09.2009

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Съб Юни 26, 2010 9:40 pm

Fletcher + Chen imba...
Освен, че Чена може да даде соло линия на Клинкз с периодични ганкове oт гората, комбинацията Holy Pers. и D. Pact не е изобщо лоша... В най-добрия случай D. Pact ще даде ~1000 кръв и ~120 dmg на Клинкз, което не е изобщо малко.
beyOnd
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Съб Юни 26, 2010 11:03 pm

McMarto написа:
Linken, Radiance и Ethereal Blade са напълно ненужни във всяка игра. Общо взето развитията са много, но най-големия ти пропуск е Orchid Malevolence. А бацила е излишен, особено когато може да бъде направен от друг.
Потърси с търсачката други теми за този герой и изчети съчиненията на камикадзето, той тоя герой го чатка.
правя базилиус отначало после го разглобявам и маската я ползвам за обливион стаф... базилиус си струва според мен :/
Gopeto
Зарибен

Брой мнения : 375
Registration date : 08.03.2009

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Съб Юни 26, 2010 11:19 pm

Стандартно го развивам на ПТ,4хБанда,МКБ и после Бътър, буриза, хот, такива неща. Но съм го играл на Армлет и Орхид и пак става имбав ;)
http://www.google.com
not_DJRASTA_BG
Новак

Брой мнения : 22
Registration date : 13.06.2010

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Нед Юни 27, 2010 12:39 am

Доста тъм итем билд аз съм играл боне в еедл

Скилл билда ми беше:1,3,1,+,1,+,1,+,4,4,+,+,+,+,3,4,+,+,+,3,3,2,2,2,2

Итем билд: фейс орхид мджолнир асулт бътър мкб
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Нед Юни 27, 2010 12:38 pm

beyOnd написа:
McMarto написа:
правя базилиус отначало после го разглобявам и маската я ползвам за обливион стаф... базилиус си струва според мен :/
И ти яде 500 от началните пари, с които можеш да си вземеш 300 пъти по-полезни предмети -.- И пак повтарям, че трябва друг да го направи. Аз лично винаги имам мана за спам на стрели.
http://www.spamFORlife.com
madpsycho
Новак

Брой мнения : 2
Registration date : 26.06.2010

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Нед Юни 27, 2010 1:14 pm

абе хора как могат да се разглобяват итеми както каза басилиус да го разглоби на ринга и маската???

Оправих си гайда сега май е по-добре. :) Чух критиките и се поучих :) ако има още нещо грешно пишете в темата
darmona92
Новак

Брой мнения : 40
Registration date : 23.02.2010

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Нед Юни 27, 2010 1:26 pm

Сега е още по-кратко. :D Писах ти на pm за разглобяването.
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Нед Юни 27, 2010 2:25 pm

Братле.
Външен вид 1/10
Получена информация 0/10
Skill build - 3/10
Item build - 1/10
Уточнения и напътствия 0/10

Даже имаш умение, което е със стари данни.
Предметите са доста неточно описани, никакви разяснения.
Упътвания и всякакви неща, за новите играчи напълно липсват.
Гайдовете са за начинаещи играчи, как очакваш един начинаещ играч, виждал играта 3-4 пъти да се научи да играе, според този гайд ?
Да не говорим, че явно и играта ти е толкова ясна, след като Orchid го правиш за 12-13 минути.

Тази седмица ще направя гайд за Bone Fletcher ...
Немога да търпя такива работи.

Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Чет Юли 01, 2010 10:56 pm

орхида е доста интересен като идея

така или иначе, героят е доста слаб

п.с. ками е нервен

п.с.2. kear bear!
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Пет Юли 02, 2010 12:18 am

Cannibal написа:

п.с. ками е нервен

п.с.2. kear bear!
Героят на 7 ниво може да направи повече дмг, отколкото Drow на 15.
На всичкото отгоре има много лесен farm заради SA и е почти невъзможно да бъде убит, поради бързината от WW.
Може да опразва lvl 3 camp за 5 секунди.
Не виждам нищо слабо в този герой.

No_Tears_Please
Зарибен

Брой мнения : 273
Registration date : 03.09.2009

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Пет Юли 02, 2010 12:32 am

Приятелю,ти дори не знаеш как да разглобяваш нещата,а пишеш гайд.Проучи малко повече,поиграй малко повече и си пооправи гайда.Успех,все пак ти е първи гайд
kozi_barabonki
Новак

Брой мнения : 7
Registration date : 09.07.2010

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Пет Юли 09, 2010 1:42 pm

орхид на тоя герой за мене не е най-подходящия итем аз си правя линкен сфера хем за издърржливост хем за мана регена и повечето мана и статс като цяло.
Билда ми е следния
PT (strength)
Linkens sphere
Buriza
Buterfly

След като напрая линкена си пускам орба на ауто каст преди това внимавам да не остана без мана за уинд уолк.
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Пет Юли 09, 2010 5:14 pm

kozi_barabonki написа:
орхид на тоя герой за мене не е най-подходящия итем аз си правя линкен сфера хем за издърржливост хем за мана регена и повечето мана и статс като цяло.
Билда ми е следния
PT (strength)
Linkens sphere
Buriza
Buterfly

След като напрая линкена си пускам орба на ауто каст преди това внимавам да не остана без мана за уинд уолк.

-> Друг гайд за bone fletcher.
Освен това Buriza не е най-добрият първи дмг предмет за героя. Защото увеличението на дмг, не добавя Searing Arrow, а това е загуба на 50 дмг. MKB е доста по-изгоден.

Linken пък е защитен предмет с висока цена и ниска полезност, BKB е доста по-добър за carry като Bone. На всичкото отгоре струва по-малко. Мана регенерацията не е толкова нужна, ако си пестелив и направиш евтини предмети за мана.

House-M-D
Новак

Брой мнения : 13
Registration date : 02.07.2010

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Пет Юли 09, 2010 8:07 pm

Цитат :
Мана регенерацията не е толкова нужна, ако си пестелив и направиш евтини предмети за мана.

И аз мисля така, затова, подобно гайда на камикадзе за снайпер, за мана му правя един Eul' и ми стига :) Дори
дава мувмент спийд + скил осигуряващ бягство ако са взели дъст/гем/уард.
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Пет Юли 09, 2010 8:31 pm

House-M-D написа:
Цитат :
Мана регенерацията не е толкова нужна, ако си пестелив и направиш евтини предмети за мана.

И аз мисля така, затова, подобно гайда на камикадзе за снайпер, за мана му правя един Eul' и ми стига :) Дори
дава мувмент спийд + скил осигуряващ бягство ако са взели дъст/гем/уард.
Абе eul's не е от най-евтините предмети за мана :)
Имах предвид wand, urn или null.
На Sniper му трябва повечко мана, а на него lothar's не му трябва, но това е друга тема.

Epicfail
Форумен маниак

Брой мнения : 1154
Registration date : 31.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Пет Юли 09, 2010 11:18 pm

Героя не струва като цяло. В гайда трябва да пише НЕ ГО ИЗБИРАЙТЕ/ИГРАЙТЕ
http://dota-bg.4rumer.net
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Пет Юли 09, 2010 11:52 pm

Защо ме карате да се повтарям ?
Не мисля че е нужно, ако внимателно следите мисълта.
Bone Fletcher си докарва +100 dmg +90 IAS от умения още на 7 ниво. Това е страшно много.
Като добавим и възможността да крийпва гората, да бяга от gang и да разузнава преди битка. Може би е следващият top-pick ?

beyOnd
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Съб Юли 10, 2010 2:14 pm

ако му увеличат стрент гейн-а или намалят мана коста на някои магии ще е следващия топ пик.. замомента не вярвам... остава си много крехък през цялата игра и героят винаги има нужда от мана освен ако не се направи 1 голям (или не толкова голям) предмет за мана реген... лично според мен орхид е много добър избор точно заради това.. 2 в 1 дмг предмет комбиниран със мана реген + сайлънс което никак не е лошо...
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Съб Юли 10, 2010 2:51 pm

beyOnd написа:
ако му увеличат стрент гейн-а или намалят мана коста на някои магии ще е следващия топ пик.. замомента не вярвам... остава си много крехък през цялата игра и героят винаги има нужда от мана освен ако не се направи 1 голям (или не толкова голям) предмет за мана реген... лично според мен орхид е много добър избор точно заради това.. 2 в 1 дмг предмет комбиниран със мана реген + сайлънс което никак не е лошо...
+600 кръв на 6 ниво не е никак малко.
А маната не му е толкова необходима, колкото явно ти се струва. За една битка му трябва не повече от 300 мана.
А в линия не повече от 75. Само му повечко мана в гората.
Но всичко това се решава с малко внимание и евтини предмети за мана.

Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Пон Юли 12, 2010 1:04 pm

Kamukag3e написа:
Cannibal написа:

п.с. ками е нервен

п.с.2. kear bear!
Героят на 7 ниво може да направи повече дмг, отколкото Drow на 15.
На всичкото отгоре има много лесен farm заради SA и е почти невъзможно да бъде убит, поради бързината от WW.
Може да опразва lvl 3 camp за 5 секунди.
Не виждам нищо слабо в този герой.
Слаб е, защото освен за пуб за нищо друго не става. Силен е, защото пубовете са скапани.
Всичко което каза важи с пълна сила за пуб. Във всички останали игри се случва точно обратното. И не защото ще бъде избутан от линията си на 3лвл, не защото ще умре два пъти до 7-ми, няма да е и защото е безполезен срещу повече от 2 дисейбъла, а защото просто няма с какво повече да допринесе, в сравнение с алтернативните пикове за дпс.
marto (istinskiq)
Редовен

Брой мнения : 109
Registration date : 11.07.2010

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Пон Юли 12, 2010 5:48 pm

Освен това бих предпочел Drow в отбора за silence и slow пред Clinkz...
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: [guide] Clinkz, the Bone Fletcher   Today at 1:46 pm

[guide] Clinkz, the Bone Fletcher
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next