Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

tt

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
beyOnd
Форумен маниак

Брой мнения : 1927
Registration date : 03.04.2008

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Чет Дек 17, 2009 2:22 am

аз не правя дагер и предпочитам ПТ на стрент пред ПБ... и гледам да извадя армлет и доминатор...
Върнете се в началото Go down
http://abcxaos.org/tools/talent.php?talent=MzjZVMhoZVmIzIq0xsx
Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Чет Дек 17, 2009 10:27 am

доста е досадно за преглеждане без картинки :[

скил билд:
такам, ще започна с това че е добре да вдигнеш WC веднъж на 2 или 4 ниво - все пак дава 12% АоЕ МС бууст на всички нива, което често коства/спасява нечия глава, особено в ранна игра, а иска едва 25 мана. Повече от веднъж тази магия не ти трябва :)

айтъм билд:
Ботилката е перфектният ранен предмет за героя и трябва да бъде първият закупен след началните. Ако нямаш затруднения с гоненето на противника, можеш преспокойно да я караш на ПТ(тъй като дава много по-полезни неща за героя). Ако обаче противника е твърде бърз, може да се наложи и ПБ. Билдовете се въртят около Армлет*+МоМ/HotD+Дагер+БКБ. Общо взето Армлета не е задължителен, но пък помага доста. Със закупуването на Дагер проблемите с догонването и позиционирането в мелетата отпадат, така че Манта е абсолютел бълшит(а и манта на СТР герой...) А оттам нататък луксозните предмети са: Buriza, Satanik, Cuirass. Fury е един отвратителен предмет, камоли като Лейт. Освен ако няма герои като Магнус и Енигма на твоя страна, си е чиста загуба на пари.
Колкото до Пуурсман: не знам колко често и на кой герой го ползва Kuroky, ама е достоен за съжаление ако го прави заради посочените от теб причини.

лейнинг:
Герои като свен имат нужда от солиден фарм(подпомагащ се от бейбиситър/нюкър на лейна) което просто няма как да стане на мид срещу редица чудовища, които отиват там. Става дума за "Дай ми един Вайпър и ше видим колко крийпа ще вземеш. Дай ми един Лич и ще видим колко крийпа ще докоснеш"

генкинг:
по възможност с някой достатъчно добър chain-disabler зад гърба ти.

тийм батълс:
ако скачаш просто ей така с надеждата че твоя отбор ще дойде преди да умреш, надяването да не умреш няма да ти помогне.

Последната промяна е направена от Cannibal на Съб Дек 26, 2009 8:46 am; мнението е било променяно общо 1 път
beyOnd
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Чет Дек 17, 2009 12:46 pm

poor man`s shield е много добър айтъм но главно за agility (carry) герои.. иначе стоут + брейсър не върши ли същата работа за другите видове герои ?
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Чет Дек 17, 2009 1:23 pm

beyOnd написа:
poor man`s shield е много добър айтъм но главно за agility (carry) герои.. иначе стоут + брейсър не върши ли същата работа за другите видове герои ?
да ги разгледаме SS и PMS за melee герои, за рейндж не си заслужава даже да се погледни
stout shield:
250 gold
60% за 20 блокиран дмг

poor man's shield:
550 gold
100% за 20 дмг от герои
60% за 20 дмг от крийп
+6 агилити

единственото предимство е пред герой с нисък дмг, освен течи и кристал и още един двама - няма файда.
Или да си толкова зъл аги герой, който 6 агилити ще го направят безсмъртен (и все пак спестява място, ако ти трябва всичко). Цена - качество:
SS > PMS

Guide
Иначе, билда ... като изключим че си забравил да сложиш на ниските нива 1 лвл cry е стандартен.

В предметите можа повече разнообразие при него, но дагера е най-важният предмети, както и БКБ.

Последната промяна е направена от Kamukag3e на Пет Дек 18, 2009 2:49 pm; мнението е било променяно общо 1 път
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Чет Дек 17, 2009 1:41 pm

Warcry веднъж преди 6 лвл задължително, после 2/3 пъти статс. Cleave преди максване на warcry...
Stout > Poormans
Можеш да включиш MoM като опционален предмет, понякога върши чудеса.
Точка 6: "OMG NO ARMLET THIS GUIDE IS NOOOOOB" е напълно вярна (подточките й не са верни). Въпреки, че не винаги е най-добрия предмет за Свен, все пак той е стр кери, така че армлета влиза при опционалните му предмети.
От Манта няма особена полза на стр герой, освен това илюзиите ти са слаби, а God's Strength дава чист дмг, съответно не влияе на илюзиите.
Fury, както беше казано по-горе, е безполезно.
От друга страна перфектен втори/трети предмет като ХоТ го няма в гайда :/
http://www.spamFORlife.com
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Чет Дек 17, 2009 1:47 pm

Повече кръв никога не е излишна, но за тези пари има много по-добри алтернативи. За парите за ХоТ ще направиш един Сатаник, който е много по-полезен за такъв герой.
beyOnd
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Чет Дек 17, 2009 1:51 pm

Щом децата искат картинки сложи картинки бе админе ... бтв да наистина без картинки не е никак... шайнии.. но пък по-важна е информацията всъщност така че не е болка за умиране...
P.S. Марто е болен на тема ХоТ .... стига бе то нямаше герой на който поне 3ти итем да не искаш да е ХоТ... предмета не е нищо особено относно свен наистина един сатаник къде къде повече се връзва със другите му скилове и със ролята му в отбора..
я довечера да са опитам да направя една гайда и аз.. lol!
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Чет Дек 17, 2009 1:56 pm

Опционално, приятели/врагове мои, опционално му е майката.
http://www.spamFORlife.com
Epicfail
Форумен маниак

Брой мнения : 1154
Registration date : 31.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Чет Дек 17, 2009 8:44 pm

За лейт гейм билда, признавам си че просто писах ей така рандом предмети и не съм се сетил за харт.

Също сте прави за един лвл Warcry

за картинките ме мързи да ги сложа

армлета е просто малката версия на БКБ-то на на същата цена и с по тъпи бонуси. + Още 2 клика...

http://nagradite.net/kadishona <-- Моля, дайте точка! Благодаря!
http://dota-bg.4rumer.net
Epicfail
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Чет Дек 17, 2009 8:49 pm

Kamukag3e написа:

poor man's shield:
550 gold
100% за 20 дмг от герои
60% за 20 дмг от крийп
+6 агилити

единственото предимство е пред герой с нисък дмг, освен течи и кристал и още един двама - няма файда.
Или да си толкова зъл аги герой, който 6 агилити ще го направят безсмъртен (и все пак спестява място, ако ти трябва всичко). Цена - качество:
SS > PMS

Ходи тва го разправяй на Курокукуро
HeyKiwey
Форумен маниак

Брой мнения : 699
Registration date : 02.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Чет Дек 17, 2009 9:34 pm

EpicFail написа:
Kamukag3e написа:

poor man's shield:
550 gold
100% за 20 дмг от герои
60% за 20 дмг от крийп
+6 агилити

SS > PMS

Ходи тва го разправяй на Курокукуро

Не му се възхищавай, не е толкоз добър :)
И аз мисля като камикадзето. Естествено на Войд, Трол, Морт etc. може и да купя PMS. Разлика от 300 пари не е толкова голяма, че да оспамваме хубавата тема!
Та.. нека се върнем на въпроса. Няма картинки! :lol:
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Чет Дек 17, 2009 10:41 pm

Гайд 5/10

Междо другото, какво точно да обеснявам на Куроку, който на Bounty Hunter направи Butterfly. Това че отбора му побеждава, не прави билдовете му най-добрите.

Говори с китайците за билдове, който направиха mYm да изглеждат като хората играещи за първи път дота.

Последната промяна е направена от Kamukag3e на Пет Дек 18, 2009 2:51 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Epicfail
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Чет Дек 17, 2009 10:45 pm

Kamukag3e написа:
Гайд 6/10
Картинки 69/10

Междо другото, какво точно да обеснявам на Куроку, който на Bounty Hunter направи Butterfly. Това че отбора му побеждава, не прави билдовете му най-добрите.

Говори с китайците за билдове, който направиха mYm да изглеждат като хората играещи за първи път дота.
откога се отнемат 4 точки за пропуснат скилл и противоречия???

МИМ са най-добрите, нема корейци, китайци , тъпаци, идиоти, турци и т.н.

Можеш да погледнеш и риплея. Инхаус гейм срещу ботляци, но показва ТОЧНО как аз го играя. Дори и да падам, не мисля, че ще е проблем същото развитие.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Чет Дек 17, 2009 11:22 pm

риплея е загуба на време :)

P.S. След като имаш МЙМ за толкова силни, много по-добре би било да дадеш някой техен Свен, не мислиш ли? Даже айтъм билда да не е същия, поне ще се отличи начина на игра.

Последната промяна е направена от Cannibal на Пет Дек 18, 2009 8:58 am; мнението е било променяно общо 1 път
beyOnd
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Чет Дек 17, 2009 11:30 pm

EpicFail написа:
Kamukag3e написа:
Гайд 6/10
Картинки 69/10

пак намесиха турците...
незнам дали знаеш но ето ти малко инфо относно Азиатците в дотата и МУМ :
http://kuroky-kky.blogspot.com/2009/12/test.html - тук куроко споделя какво им причинха азиатците и че азиатските дота играчи са доста по-добри от европейските общо взето (това е блога на куроку)
Epicfail
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Пет Дек 18, 2009 10:44 am

корейците може КАТО ЦЯЛО да се по-добри от вреопейците, поради простата причина, че те не правят нищо друго освен да играят тъпи игрички и да лъскат на хентай И ВСЕ ПАК МИМ са No1 в ранклистата, и това си казва думата

fckeRR
Новак

Брой мнения : 95
Registration date : 24.09.2009

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Пет Дек 18, 2009 11:58 am

Lane с lina/vs/lion/maiden/dazzle/lich/potm = много болка за противниците.
Подходящ е и с melee disabler, но лейн контрола ще е по-слаб.
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Пет Дек 18, 2009 12:46 pm

EpicFail написа:
корейците може КАТО ЦЯЛО да се по-добри от вреопейците, поради простата причина, че те не правят нищо друго освен да играят тъпи игрички и да лъскат на хентай И ВСЕ ПАК МИМ са No1 в ранклистата, и това си казва думата

В европа може да са номер 1, но в азия е друго нещо.
Азия в компютърните спортове са поне 2 нива над целия свят.
Освен това там са мислители :)

А конкретно за турнира, сигурен съм че не си гледал записа където mYm бяха ПОМЛЯНИ, от съперника си.
Същите които биха mYm, после играха срещу шампионите и бяха третирани като деца ...
Резултата на mYm vs FtZ
беше нещо като 4:25
А после тези FtZ бяха помляни от спечелилите турнира с тотално превъзходство, сещаш ли се какво значи ?

100<200<10,000,000

ето ти link за игрите на mYm в SMM09

Относно Guide-a.

Тъй като го едитнах, прегледах обстойно и видях още няколко грешки. Сега да кажа и сериозните си забележки :)

1) Skill Build.
Тъй като правиш Wand, оттам имаш точки и мана за да пускаш storm bolt. Не си заслужава да вдигаш stats повече от 1 път преди 6 лвл.
Тоест най-добрия начин е:
Bolt 1, 3, 5, 7
Cleave 12, 13, 14, 15
Warcry 2
God 6, 11, 16

2) Item build:
Началните предмети съм съгласен.
Първите закупени, не Bottle е ситуацйонен, Poor man's shield не е добър предмет.
Power Treads е доста по-добър от Phase.
Бързината я наваксваш от Warcry и Kelen's, точките и AS неможеш.
Основните са идеалните предмети.
Луксозните (за късна игра) въобще не са подходящи.

Лично аз се радвам на armlet, това е един добър предмет, но не е задължителен за всеки.
Sven има достатъчно добри кръв и дмг за да може да мине и без допълнителни, на него му трябват други бонуси за да може да е пълноценен.
Общо - Armlet може да бъде пропуснат, но не е лош предмет.

Относно забележката 'мога/немога да пусна 4 предмета', не е въпроса колко се активират, всеки може да натисне 4 копчета бързо, също така да си активира уменията. Има голямо значение кога и как ти трябват.
В твоя начин - Phase, wand, bkb, kelen's, warcry, bolt, god's str.
Вярно е че са 7 активни умения, но все пак ти влизаш с активирани поне три (преди битката на спокойствие), а другите пускаш по един път в битка, никъде не ти се налага в самата битка да пускаш магийте ПРЕЦИЗНО и да чакаш CD, на две-три умения едновременно, нямаш и позициониране -> ти имаш дагер.

3) В начина на игра се споменава гонене без Warcry - това е невъзможно, на всичкото отгоре 35 мана не е малко за Sven, но с 2 charge в wand се пълниш ... не разбирам защо трябва да се изтърват възможности за спасение и убийства за да се вдигне статс. Това умение е толкова добре, че думи нямам да го опиша. А ти искаш да го пропуснеш.

Последната промяна е направена от Kamukag3e на Пет Дек 18, 2009 10:41 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
TwiX-
Зарибен

Брой мнения : 224
Registration date : 25.12.2007

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Пет Дек 18, 2009 2:55 pm

beyOnd написа:
EpicFail написа:
Kamukag3e написа:
Гайд 6/10
Картинки 69/10

пак намесиха турците...
незнам дали знаеш но ето ти малко инфо относно Азиатците в дотата и МУМ :
http://kuroky-kky.blogspot.com/2009/12/test.html - тук куроко споделя какво им причинха азиатците и че азиатските дота играчи са доста по-добри от европейските общо взето (това е блога на куроку)

А ти сещащ ли се какво е написал тарда куроку ,че е решил да леавне
клана още преди да отидат на SMM. Преди ми беше един от любимите играчи , но след тая простотия дет я напрай ми падна много в очите.И какво искаш да очакваш от него на SMM ,като той си е лапе ,и като е отишъл там сигурно е бил толкова спекан ,че е гледал как да си тръгне по бързо .Аз все още съм сигурен ,че ако маелк беше там нещата щяха да се развият доста по различно,а не да играят със някой на който не му пука какво ще станe , щото ще леавне клана и ще си подновят отново гейската организация с Puppey "Ben Gay Party".
IVANotLUKOVIT
Зарибен

Брой мнения : 202
Registration date : 04.04.2009

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Пет Дек 18, 2009 3:36 pm

TwiX- написа:

клана още преди да отидат на SMM. Преди ми беше един от любимите играчи , но след тая простотия дет я напрай ми падна много в очите.И какво искаш да очакваш от него на SMM ,като той си е лапе ,и като е отишъл там сигурно е бил толкова спекан ,че е гледал как да си тръгне по бързо .Аз все още съм сигурен ,че ако маелк беше там нещата щяха да се развият доста по различно,а не да играят със някой на който не му пука какво ще станe , щото ще леавне клана и ще си подновят отново гейската организация с Puppey "Ben Gay Party".
И с маелк резултата щеше да е горе долу такъв
най-много да бяха били още 1 локал тийм но едва ли щяха да спечелят срещу някой от топ отборите особено на смм
Последния лан на който имаше азия срещу европа (2008) имаше само 2 отбора от азия и съответно бяха на първо и второ място и сега беше ясно че mym няма да стигнат напред а и имаха доста късмет че се паднаха в най-елементарната група
Така че дали ще е maelk(който и аз харесвам повече) или kuroky е без значение на смм скоро няма да го вземе ервопейски отбор
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Пет Дек 18, 2009 3:57 pm

IVANotLUKOVIT написа:
TwiX- написа:

И с маелк резултата щеше да е горе долу такъв
най-много да бяха били още 1 локал тийм но едва ли щяха да спечелят срещу някой от топ отборите особено на смм
Последния лан на който имаше азия срещу европа (2008) имаше само 2 отбора от азия и съответно бяха на първо и второ място и сега беше ясно че mym няма да стигнат напред а и имаха доста късмет че се паднаха в най-елементарната група
Така че дали ще е maelk(който и аз харесвам повече) или kuroky е без значение на смм скоро няма да го вземе ервопейски отбор
Все едно Starcraft WCG да го вземе друг освен кореец ... това е като да има 30 февруари :P

Epicfail
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Съб Дек 19, 2009 3:42 pm

'тарда куроку'

е взел най-доброто решение в живота си, само дето трябваше от дота не да се мести да играе покер а да ходи да блъска във фитнеса!

TwiX-
Зарибен

Брой мнения : 224
Registration date : 25.12.2007

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Съб Дек 19, 2009 8:57 pm

Я ме светни в покера ,че нещо не разбирам?
AvV
Зарибен

Брой мнения : 268
Registration date : 03.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Съб Дек 19, 2009 9:08 pm

Куроку си е един добър играч...Повечето не сте на половината на неговото ниво в това съм убеден....Момчето е още малко и щом е решило да смени отбора нп...Не отричам че мн харесвам MYM но в последно време който и да е риплей те все падат...Вината не е в 1 човек от отбора.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Съб Дек 19, 2009 9:09 pm

go go bg 25 power
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: tt   Today at 11:23 pm

tt