Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Solo Lane Control

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
bubbaz
Новак

Брой мнения : 4
Registration date : 14.08.2010

ПисанеЗаглавие: Solo Lane Control   Съб Авг 14, 2010 12:49 am

Здравейте.... Бих искал някой който разбира от дота ,тъй като видях ,че azazzel e писал (всички знаем ,че играе за Fv) във форума да обесни подробно начините за владеене на solo lane или да даде просто някакъв линк за Dota-tips ,тъй като аз неможах да намеря за точно това.
Не съм ретард просто целя да играя carry ,но solo lane controla ми куца ... знам д/г как става ,но мисля че нещо ми липсва .... та по-добите напишете по 1 коментар.
Върнете се в началото Go down
No_Tears_Please
Зарибен

Брой мнения : 273
Registration date : 03.09.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Solo Lane Control   Съб Авг 14, 2010 1:04 am

Привет :)
За соло lane гледай да last hit/deny колкото може повече.Оставяйки противника с по-малко възможности за last hit автоматично го прави с по-малко gold и experience-следователно и по-слаб.Разучи как управлява героя си-ако е с някой като SF или PotM,но не може да ползва добре уменията си можеш да играеш по-агресивно и дори да опиташ FB.Ward-овете ще ти осигурят видимост и спокоен фарм така че не са за пренебрегване.Ако играеш с Pusher гледай да опиташ да бутнеш кула/кули.

1:1 Guide
Warding Guide
Ролите в играта

Успех :)
bubbaz
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: Solo Lane Control   Съб Авг 14, 2010 1:17 am

Брат това са напъдствия за начинаещи .... искам да разбера кога е удачно да дени-ваш повече оставяйки енеми креепа да бъде бит .... кога е най-удачно да се харасва ... при кои герои трябва да си търпелив за лвл ... при кои да се биеш с креепа ,а на енеми героя тотален игноре и etc....
искам супер големи подробности
P.S пак казвам не съм ламер не ми давайте съвети за начинаещи
No_Tears_Please
Зарибен

Брой мнения : 273
Registration date : 03.09.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Solo Lane Control   Съб Авг 14, 2010 1:37 am

Много ме мързи и ме боли глава да пиша романи затова съм дал кратко и ясно неща(наистина за начинаещи).Но ще ти напиша разни работи,другите да довършват че не ми се занимава.

За last hit/deny:
Има изключително много начини най-вече се ползват бутоните A,H,S,M:
А и М за да се движиш около крийпа и да го изчакваш,H за Hold Ground-демек да спреш героя от всякаква дейност,S за Stop и можеш да го спамиш многократно докато не падне крийпа на удачното HP.Принципно гледай да правиш AFK farming-демек биеш крийпа,а не чакаш още от пълна кръв да падне и да ластнеш.Съобразявай се с противника-той има същите намерения като теб.

За всичко останало
Ако се започне с подробности трябва да се напише за всеки един герой,а това се съмнявай че някой ще го направи така че по-добре се запознай с уменията на героите и те така :)
IVANotLUKOVIT
Зарибен

Брой мнения : 202
Registration date : 04.04.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Solo Lane Control   Съб Авг 14, 2010 2:29 am

Мисля че ти трябва това - http://www.gosugamers.net/dota/thread/589715-a-guide-to-soloing-middle
marto (istinskiq)
Редовен

Брой мнения : 109
Registration date : 11.07.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Solo Lane Control   Съб Авг 14, 2010 1:57 pm

No_Tears_Please написа:
Принципно гледай да правиш AFK farming-демек биеш крийпа,а не чакаш още от пълна кръв да падне и да ластнеш.
И от къв зор пък ще аутоатаква в соло линия? Там не се гледа да се пушва, целта е противника ти да пушва и да влиза в твоята половина. Другата основна цел е да се пазиш по всяко време от ганк - гледат се другите линии, гледаш кои герои липсват по картата, ако отсреща има ПотМ или Пъдж се криеш зад някой крийп и т.н. С практика се развиват тези умения, не с четене по форуми. Основно трябва да се ползват бутоните А и S. А действа по същия начин като М ако таргетнеш земята, а не някакъв крийп, а S ползваш докато се движиш, за да атакуваш най-близкия крийп. Става и номера да го помпиш преди да атакуваш крийпа. Общо взето това е въпрос на вкус.
П.С. Мислех, че Азазел играе за mG O.o
azazzel
Зарибен

Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Solo Lane Control   Съб Авг 14, 2010 5:40 pm

Първо 2 думи за мен. Информацията ти че играя за FV е грешна, играл съм за mG от създаването на клана до преди месец. В момента играя cw-та с някой от играчите на FV (naix4o, galahai), но за сега нищо сериозно. Принципно играя съппорт,ганг и инициатор. Не съм на нивото на lane control-а на Noes, Nowhere, Naix4o.

Предполагам въпреки всичко съм доста по-напред от теб, бих искал да ти помогна, но това е невероятно много писане и ситуациите са страшно много.
Да не бъда неясно разбран ще ти дам някой примери:
Видове солота спрямо пика:
-ти може да си соло линия на твоя кула срещу 2-ма противници:
-Може да си соло линия вс 3-ма противници на тяхна кула:
-Може да играете с някой на мид 1в1:
-Може да играете 1в1 и да има 1/2 роумъра:
Видове соло герои:
-Герои седящи на мид главно за лвл-а и бърз ганг (tiny, akasha, ogre)
-Герои търсещи рушене на противниковия фарм с възможност за килл (lion, wd)
-Герои сложени в очевидно прецакана линия от които се иска да не умират, да дигат лвл и евентуално да нафармят нещо (potm, puck, seer), както казах по-горе това е случей, че играеш 1vs2 / 1vs3
-Герои целящи фарм и бързо изваждане на предмети (sf, morph,razor, necro)
-Герои пушващи кули (pugna, rhasta)
Спрямо противниковия герои:
Едно е да играеш срещу разор и ти да си sf и да си фармите заедно. Друго е да играеш вс лион като той се опитва да те убие 24/7 в началната игра.

Ако можеш да ми кажеш няколко героя(5 максимум), които играеш и ще ти ги разработя. Освен това, ако ми кажеш къде играеш, пуб/лиги/cw(какво ниво опоненти и от къде са (европа/азия)).

Като съвети бих ти казал, да се опиташ да се абстрахишар като играеш срещу силни съперници тъй като доста често се случва спичане. И ако се насочиш да играеш керри, играй само керри, принципно керри играчите са най-егоисти и индивидуалисти на другите позиции играят много слабо. А относно гледам тук спорят как да си спираш анимацията, с кой бутон това няма никакво значение, всеки си го прави както му е удобно и е индивидуално за всеки.
Epicfail
Форумен маниак

Брой мнения : 1154
Registration date : 31.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Solo Lane Control   Съб Авг 14, 2010 9:45 pm

ей дяволе не мога да повярвам, че до сега не си се хвалил къде и с кого си играл /или поне аз не съм видял/! Еваларка!

Според мен нищо няма да ти помогне толкова, колкото 5-6 игри на високо ниво...
http://dota-bg.4rumer.net
bubbaz
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: Solo Lane Control   Съб Авг 14, 2010 10:10 pm

Така... искам да благодаря на azazzel ,че се включи в темата.

Ta искам да попитам какви съвети можеш да ми дадеш за Brood vs Necrolyte ситуацията е следната: аз бях scourge поставен соло vs некрото на botm lane... да наистина броода ми трябваше да доминира ,но какво стана ... стоях си на моя кула.Искам да разбера кога трябва да се почне с мрежа и паяци и кога с мрежа и slow и изобщо каква е ролята на броода на соло лейн и по какъв начин може да доминира.
P.S игата беше играна в BGIHL ... отностно къде играя:
Преди около месец играех основно cw-та дори имах отбор и сега смятам да продължа в BGIHL.

Последната промяна е направена от bubbaz на Съб Авг 14, 2010 10:18 pm; мнението е било променяно общо 1 път
azazzel
Зарибен

Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Solo Lane Control   Нед Авг 15, 2010 2:58 pm

Еми общо взето няма много тънкости в такава линия, незнам как можеш да я загубиш. Тръгваш паяка на Poor man shield + branch, караш съотборника ти да ти купи 1 танго. Разполагаш паяжината възможно най-рано. Ласт хитваш, когато е възможно не е нужно да имаш невероятен cs. Когато некрото използва хила можеш да го хитнеш 2-3 пъти, тъй като на хитове го биеш. Паяците не се ползват за бърз пуш, стандартно се дигат 2 пъти до 6 лвл. На 6 лвл го убиваш спокойно, докарай си ако трябва salve за да си пълен като го нападаш и ти в улт можеш да го вземеш на кула без никакъв проблем. Докато е мъртъв freefarm-им максимално, и като некрото се портне и ти е зареден улт пак го убиваш и пак, и пак.

Заключение:
До 6 лвл магиите ти стандартно трябва да са:
2/1/2/1
Стремиш се да фармиш колкото е възможно не се притеснявай, ако е малко ти трябва да събереш просто 1 ботуш (4 крийпа са ти)
От 6 лвл нататък доминираш линията и некрото ти е фрийфраг, няма как да се оправи само.
bubbaz
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: Solo Lane Control   Пон Авг 16, 2010 11:17 am

ок ... мерси за съветите
fckeRR
Новак

Брой мнения : 95
Registration date : 24.09.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Solo Lane Control   Пон Авг 16, 2010 12:26 pm

Но винаги има герой, който може да ти вземе линията, колкото и да си добър. Примерно, ако си Drow дори и с перфектен ласт хит няма да можеш да направиш нещо особено срещу Morphling и ще си седиш зад кула в по-голямата част от времето(с прост уард морфа става почти невъзможен за ганк). Имам напредвид, че героите имат голямо значение, а не е само въпрос на скил.(не да играеш срещу новаци все пак)
Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Solo Lane Control   Пон Авг 16, 2010 12:37 pm

fckeRR написа:
Но винаги има герой, който може да ти вземе линията, колкото и да си добър. Примерно, ако си Drow дори и с перфектен ласт хит няма да можеш да направиш нещо особено срещу Morphling и ще си седиш зад кула в по-голямата част от времето(с прост уард морфа става почти невъзможен за ганк). Имам напредвид, че героите имат голямо значение, а не е само въпрос на скил.(не да играеш срещу новаци все пак)
е защо пък точно Морф, при положение че heavy nukers като Lich, Tinker, Zeus бият соло Drow с такава лекота? А пък идеята на соло линията си е точно перфектния ласт хит. Освен ако не си на 2 магии на тоя отсреща, нищо друго не те интересува.
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Solo Lane Control   Пон Авг 16, 2010 3:50 pm

bubbaz написа:
Брат това са напъдствия за начинаещи .... искам да разбера кога е удачно да дени-ваш повече оставяйки енеми креепа да бъде бит .... кога е най-удачно да се харасва ... при кои герои трябва да си търпелив за лвл ... при кои да се биеш с креепа ,а на енеми героя тотален игноре и etc....
искам супер големи подробности
P.S пак казвам не съм ламер не ми давайте съвети за начинаещи
Щом искаш да знаеш тези неща, влизаш в категория начинаещи ...
Ако искаш много големи подробности, посети офицялният сайт и провери Genosis's guide

99% съм сигурен, че полувината не ти е ясно от основите, 90% от играещите дота не ги знаят (10% са китайци).

@azazzel. Принципно съм съгласен с теб. Глупаци са тези оставили solo necro срещу паяка. Но в развитието на паяка съм далеч от съгласен. PMS не е нужен предмет, бонусите му са ненужни, когато можеш да разчиташ на умение като Web. Също така не съм съгласен със skill build-a. Това че не е лошо не го прави най-доброто. В зависимост от линията и стратегията на отбора се развива героя. Мрежата е добре да е с две точки, а bite може да се вдигне два пъти, ако линията не позволява бърз push, а иска убиване на опонента. Broodlings е най-важното умение и трябва 7-8 ниво да бъде на максимум.

Паяка може да се играе по толкова различни начини и всичките са повече от добри, само че се иска координация и много опит с него. Да взимаш пари от гората, или да стойш като цяло в нея първите 5 нива етц.

Epicfail
Форумен маниак

Брой мнения : 1154
Registration date : 31.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Solo Lane Control   Нед Авг 22, 2010 10:07 am

@Kamu +1. Не виждам смисъл да се отричаш от парите невдигайки лингите
http://dota-bg.4rumer.net
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Solo Lane Control   Today at 7:58 am

Solo Lane Control