Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Io размисли и страсти

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Io размисли и страсти   Съб Авг 28, 2010 3:03 pm

Kamukag3e написа:

Io, пълни два пъти хванатата в tetter единица, Meka + arc boots са главни предмети.
Item build sux. 50% от гайдовете са от тук, 50% незнам от къде са, но са основно грешни ...
arcane boot са много яко ситуационални. Io е съпорт и уордър, а за такъв герой бърз аркейн не е много лесно нещо. Така че дори да си в nuker team, аркейн буутс пак не винаги са добра оферта, тъй като в главните предмети за маговете влиза мана регена => с напредването на играта АоЕ мана хийл не е особено нужен. И поради нищожния мана кост на уменията ти(както и поради факта че никога не бих играл Io на Spirits в competitive) тази +250 мана ти е излишна. PT от своя страна се събира лесно, и ти дава 200 ХП отгоре, което често е решаващо. Stick+Urn+Pt(str)+Mek+constant warding>u. Общо взето това е и максимума предмети които можеш да очакваш в подобни игри.

edit: title fixed, kamu това е култово предаване

Последната промяна е направена от Cannibal на Съб Авг 28, 2010 7:03 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Io размисли и страсти   Съб Авг 28, 2010 3:22 pm

Cannibal написа:
arcane boot са много яко ситуационални. Io е съпорт и уордър, а за такъв герой бърз аркейн не е много лесно нещо. Така че дори да си в nuker team, аркейн буутс пак не винаги са добра оферта, тъй като в главните предмети за маговете влиза мана регена => с напредването на играта АоЕ мана хийл не е особено нужен. И поради нищожния мана кост на уменията ти(както и поради факта че никога не бих играл Io на Spirits в competitive) тази +250 мана ти е излишна. PT от своя страна се събира лесно, и ти дава 200 ХП отгоре, което често е решаващо. Stick+Urn+Pt(str)+Mek+constant warding>u. Общо взето това е и максимума предмети които можеш да очакваш в подобни игри.
Arcane boots, е много добър в push стратегия. Не говорим за това сега (само го споменавам :) ).

VS
Разлика в цената - незначителна. Разлика в ползата в началната фаза на играта - огромна. Ползата от replenish mana - цяла игра.
Въпреки всичко Io е str герой с нисък int на ниво. А в началната фаза може да дава +270 mana на избран съотборник. Това не го подценявай никога, дори и в късната част на играта. 200 hp е добре, но 250 мана и един вид регенерация към нея е по-добре. Маната е по-скъпоструваща и доста важна при агресивна линия.

Ще си предпочета arcane пред power treads все пак.

Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Io размишления и страсти   Съб Авг 28, 2010 3:58 pm

Въпроса не е в ползата, а в това дали можеш да си ги позволиш навреме. Щото си съпорт, уордваш и за капак си на двойна или тройна линия. Основните ти пари са от асистенции(и при това те обикновено идват след 6лвл) и отиват за уордове. Освен това не тръгваш на ботуш, а предмети като Stick, Urn и Headdress често са много по-полезни в началната фаза. Не виждам как ще имаш пари за нещо повече. Boots, Urn, Wand/Stick, Headdress, RoB, Sentry, Observer wards - малките предмети, които се събират лесно са основна цел. А когато имаш това(20, 25 минута, по-късно?) Mek ще е много по-важен(но едва ли лесен) за събиране от Arc.
А пък Arcane boots rush може да е оферта само при изцяло ориентиран към пуш пик, и то изкарани бързо. И дори тогава бих предпочел предмети като RoB и Headdress. Въпрос на избор и начален тласък :]
duhche
Новак

Брой мнения : 61
Registration date : 03.05.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Io размисли и страсти   Съб Авг 28, 2010 4:37 pm

Аз лично не знам какво да му правя на това нещо и как да го играя. Играх една игра с него така и не можах да го схвана много зле се представих спукахама, но съм надъхан пак да играя с него. Какъв итем билд да му правя ?
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Io размисли и страсти   Съб Авг 28, 2010 4:45 pm

За мен героя е строго competitive. Доста по-слаб е в пуб игри.(там може би единствената оферта е да играеш на спиритс) Иначе като прочетеш профила му в playdota ще го схванеш, изобщо не е от сложните герои :] Основните предмети с ками ги споменахме, само ботуш още не сме си избрали :D

Последната промяна е направена от Cannibal на Съб Авг 28, 2010 5:02 pm; мнението е било променяно общо 1 път
s7eal7h
Редовен

Брой мнения : 143
Registration date : 14.01.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Io размисли и страсти   Съб Авг 28, 2010 4:48 pm

Аз му права Пт/ХотД/армлет/ натам каквото си изберете... често взимам ботъл.Героя не е за соло линия според мен.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Io размисли и страсти   Съб Авг 28, 2010 4:55 pm

Докато за двойна линия не е най-добрия избор, за соло е направо отвратителен :]
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Io размисли и страсти   Съб Авг 28, 2010 5:40 pm

Като се замисля, Камикадзе както никога е прав.
http://www.spamFORlife.com
beyOnd
Форумен маниак

Брой мнения : 1927
Registration date : 03.04.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Io размисли и страсти   Съб Авг 28, 2010 6:54 pm

s7eal7h написа:
Аз му права Пт/ХотД/армлет/ натам каквото си изберете... често взимам ботъл.Героя не е за соло линия според мен.
и аз така само че му прая и бътърфлай буриза мкб сатаник и скади
http://abcxaos.org/tools/talent.php?talent=MzjZVMhoZVmIzIq0xsx
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Io размисли и страсти   Съб Авг 28, 2010 7:00 pm

Ти дота не (можеш да) играеш, ама иначе коментираш стратегиите на останалите?
beyOnd
Форумен маниак

Брой мнения : 1927
Registration date : 03.04.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Io размисли и страсти   Съб Авг 28, 2010 10:04 pm

McMarto написа:
Ти дота не (можеш да) играеш, ама иначе коментираш стратегиите на останалите?
не играя но скоро ако пак ми дойде мерака ще играя със приятелчето ти гопето да му насиня дупарата и после да ми ревете по скайп за реванш... дота играя по-добре и от теб сигурно имаш високо самочувствие ама никак не е покрито..
http://abcxaos.org/tools/talent.php?talent=MzjZVMhoZVmIzIq0xsx
azazzel
Зарибен

Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Io размисли и страсти   Нед Авг 29, 2010 2:37 am

Хм, интересна тема ще се опитам да дам някакво що годе различно мнение за героя.
1. Героя в пуб не струва, Io сам по себе си е безполезен герой. За да му се изпълни потенциала му трябват умни съотборници и свестен пик, а тъй като и 2-те неща са трудно изпълними в пуб +1 за канибала, героя е за компетив.
2. Абе бях решил да пусна теми за видовете пикове ама все не ми остава време за което се извинявам, но ще обясня с 2 думи какво се играе в момента и къде може да се постави Io.
В момента се играе следния пик: 1/1/3
Тройна линия с 1 фармер на късия коридор с 2-ма съппорта, които играят ролята на пазачи и целят да предоставят неубезпокояван фарм на керрито.
Соло герои мид в зависимост от пика бива доста разнообразен(Lion в случей на ганг ориентиара стратегия, Раста за пуш, SF за 2-ро керри)
И последния герой в момента е така нареченото "прецакано" соло тъй като играе срещу тройната противникова линия и то на тяхна кула героя може само и едниствено да се пази да не умира да дига лвл и евентуално да хване някой друг крийп.

Примерен пик:
Morph/Veno/WD - морпф фармер, вено лек съппорт (тоест взима 1 уард и после само ако се наложи, но не фарми), WD курва за очи :P
Lion - Соло мид целящ лвл и бърз даггер и естествено прецакване на противниковото соло
WR - дига лвл, фарми колкото е възможно и цели да не умира :P

Къде се вписва в тази стратегия Io:
3 опции
- На мястото на WD като уардър - лично на мен не ми харесва тъй като губи много лвл а скиловете са му много полезни
- На мястото на Veno - според мен не лош избор тъй като няма да губи лвл и пари да уардва и ще може да събере евентуално някой предмет от рода на мека които да е полезен за отбора.
- На мястото на WR - аз си признавам не съм го играл competive, тъй като не играем ubcm и не съм сигурен дали ще може да оцелява срещу тройни, но ако успява ще има бърз лвл 6 и ще може заедно с другите герои от отбора да правят доста от рано гангове а и на това място ще може да изфарми и някой по-добър предмет от мека, например 1 некро.

Та аз се обзалагам че Io ще се играе като вариянт 2, но аз лично бих го пиквал като 3-тия вариянт.

А относно спора на McMarto и Beyound мен лично ми е писнало на всякъде, всеки пише кой колко играл и кой, колко бил, а всъщност това е една игра в която всеки трябва да намери мястото си и да я играе по начина по които ще му донесе най-приятни емоции. Гледам хора като Nv0x и други, които след всяка игра пишат "Drow 19-1 на 2 хита те взимах, а ти с Mirana 1-7 и ми пишеш, а теб колко съм те бил" не падайте толкова ниско. Вместо да се дразните 1 друг защо не вземете да направите 1 клан да се запишете за 1 тур или дори да напишете 1 гайд все неща които биха били полезни и биха ви донесли някви приятни емоции. Пиши ви ги тези неща защото ми изглеждате свестни и смятам че ще ги разберете :P
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Io размисли и страсти   Нед Авг 29, 2010 7:57 am

Въпреки че повечето ми игри и на мен са 1:1:3
(btw 2 са най-често roaming, въпреки че помагат най-много на carry)
Ще ти кажа, че стандартното 2/1/2 или дори 2 мид не са отпаднали като качество.
Пък и Io бих казал, че е доста добър съотборник точно за carry. Особена сила е с всяко carry имащо нужда от IAS за bash (Face Void). heal/mana boost всеки има нужда, но би направило една медуза безсмъртна (докато не убият Io). А добавеният IAS може да промени стратегията на Link/Rapira. Просто няма да има какво да ги спре според мен.

azazzel написа:
Пиши ви ги тези неща защото ми изглеждате свестни и смятам че ще ги разберете :P
Свестни =/= умни ...

azazzel написа:
Абе бях решил да пусна теми за видовете пикове ама все не ми остава време за което се извинявам
Казах ти ... И аз имах желание, само че за да стане готино и пълно иска прекалено много играчка. А мен ми омръзва, немога да застана 3-4 часа пред компа и само да драскам, ако пък го разложа в различни дни, губя стимул и хъс :), надявам се ти поне успееш ... малко по малко. Ако се нуждае от козметични освежавания накрая - аз съм твоя човек :)

McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Io размисли и страсти   Нед Авг 29, 2010 1:46 pm

Who the hell is Nv0x и защо е толкова известен, след като дори аз съм го бил неколкократно?
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Io размисли и страсти   Нед Авг 29, 2010 2:14 pm

McMarto написа:
Who the hell is Nv0x и защо е толкова известен, след като дори аз съм го бил неколкократно?
Thats the point.

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Io размисли и страсти   Today at 3:13 pm

Io размисли и страсти
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1