Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Dota 2

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
fckeRR
Новак

Брой мнения : 95
Registration date : 24.09.2009

ПисанеЗаглавие: Dota 2   Пет Окт 15, 2010 8:48 am

http://gameinformer.com/b/features/archive/2010/10/13/dota-2-announced-details.aspx

cheers
Върнете се в началото Go down
HU57L3R
Зарибен

Брой мнения : 229
Registration date : 05.07.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Пет Окт 15, 2010 4:18 pm

Поради разочарованието ми от останалите копия на играта съм скептично настроен и към това, но ако наистина успеят ще е нещо уникално и Dota ще се развие ужасно бързо.
http://www.youtube.com/user/InsertDumbNickHere
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Пет Окт 15, 2010 5:01 pm

Нямам никакви надежди това да надмине дота. Общо взето според мен тези копия са за лудите, които на шарено се радват. Истиснските ценители играят не заради графиката, а заради самата игра.
http://www.spamFORlife.com
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Пет Окт 15, 2010 5:20 pm

Никакъв шанс да бие тиража на WC3. Защото това е единствената игра, която кракването и игрането на други (безплатни) платформи е достиганто в такива височини.

Всеки клонинг на DotA е бил платен и това губи много, много играчи. Някои други са били много далеч от нея, това също губи играчи.

Незнам защо се мъчат да направят клонинг на една карта, като самостоятелна игра.

Ограниченията в начина на игри са само в главите на създателите им. Дай на хората кожена топка и ще ти измислят 30 съвсем различни игри. Дай им компютър и 500 човека персонал, дигитална реалност където можеш да променяш и физичните закони ... и ще измислят 3 начина за игри и хиляди различни копия.

Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Пет Окт 15, 2010 6:36 pm

Dota 2 looks gut, дано не е поредния fail. Това че са се захванали от Valve(и IceFrog) дава добра надежда. И ако са се хванали сериозно и това не е просто проект, то най-вероятно няма да излезе много скоро. Не съм много запознат с работата на Valve, но като се сетя за SC2 и Diablo III какви спекулации и отлагания с по 1,2,3 години имаше направо ми става лошо...

П.С. SC2>SC - не заради графиката(която всъщност е дооста добра)
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Пет Окт 15, 2010 7:10 pm

Cannibal написа:
Dota 2 looks gut, дано не е поредния fail. Това че са се захванали от Valve(и IceFrog) дава добра надежда. И ако са се хванали сериозно и това не е просто проект, то най-вероятно няма да излезе много скоро. Не съм много запознат с работата на Valve, но като се сетя за SC2 и Diablo III какви спекулации и отлагания с по 1,2,3 години имаше направо ми става лошо...

П.С. SC2>SC - не заради графиката(която всъщност е дооста добра)
Относно valve и добра недежда, моля не ги слагай в едно изречение.
Не е случайно, че Valve нямат една добра игра и не моля не бройте CS или всякакви модове на HL. Има толкова по-добри игри непридобили тяхната популярност.
Защото всеки знае, че е по-лесно да се харесаш на глупаците в тълпата като бъдеш посредствен като тях.

Относно SC2:
Epic FAIL

azazzel
Зарибен

Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Пет Окт 15, 2010 7:20 pm

Брех, то май само аз не съм негативно настроен. И аз като останалите тук не се влия от графиката, играя играта защото ми харесва баланса в нея и как можеш да стигнеш до победата с всевъзможни тактики. Другите копия на дота не са толкова успешни поради простата причина, че игрите имат по-малко герои и не са балансирани. Другата основна причина, е че те правят по-добра графика но в някакъв много странен стил, аз лично не се кефя на графика с фейчки, светулчици и пеперудки в една игра насочена към битките. Сега обаче всичко изглежда същото и играта ще е дота просто с по-добра графика. А по-добрата графика не вярвам да ви пречи, доста хора ще започнат да я играят и ще има повече турнири и ще бъде по състезателна да се надяваме :)
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Пет Окт 15, 2010 7:59 pm

"Valve" като "надежда" като "доста богата американска корпорация, способна да доведе проекта си докрай"
Освен това те са производителите на L4D, който ти играеше доста навремето.
SC2 не е epic fail, кампанията е мега добра, а в skirmish всичко е в пъти по-балансирано. Някои единици са премахнати, но ролята им се изпълнява от други така или иначе. Кое по-точно те смущава?

П.С. Бухалката гумена ли е?
П.С1. Най-добрата алтернатива е HoN - но е платена. LoL от своя страна е безплатна и бива, но моделите са УБИЙСТВЕНИ...в буквалния смисъл.
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Пет Окт 15, 2010 9:58 pm

Нямат проблем с довеждане до край, но аз мога много неща да изкарам в тоалетната, това незначи че са за картина.

Кампанията като сюжет е добра, като интерес - бива.
Елементарна е все пак.

Относно снимката, не е бухалка. Това е считаното от редица фенове присъствали на световното Vuvuzela.

Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Пет Окт 15, 2010 11:44 pm

SC2 = " духов музикален инструмент, символ на южноафриканския футбол."
Май пропускам нещо. Освен това целта на никоя кампания не е да непосилно трудна, а да те запали по игра та и..знам ли - да е нещо по-различно. На Skirmish се зори колкото искаш 1в7 Insane - няма да вземеш игра.

а по темата(понеже автора е направил такава от един линк) - ще поставя въпроса така: Кой смяташ трябва да се заеме с DotA 2 и има ли нужда изобщо от такава.

п.с. що не преместиш тия постове в темата за SC?

Последната промяна е направена от Cannibal на Пет Окт 15, 2010 11:52 pm; мнението е било променяно общо 1 път
No_Tears_Please
Зарибен

Брой мнения : 273
Registration date : 03.09.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Пет Окт 15, 2010 11:51 pm

McMarto написа:
Нямам никакви надежди това да надмине дота. Общо взето според мен тези копия са за лудите, които на шарено се радват. Истиснските ценители играят не заради графиката, а заради самата игра.

Марто е много прав,но ако наистина се захванат сериозно,може и да имат успех.Аз опитах HoN,но просто не е същото.
fear
Редовен

Брой мнения : 132
Registration date : 28.03.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Съб Окт 16, 2010 12:20 am

Не знам правиш ли се на луд, или не схващаш, а може и аз да бъркам, ама мисля че камикадзето е сложил картинката, с опит да покаже разликите на класите в игрите, като при разликата при музикалните инструменти,
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Съб Окт 16, 2010 9:12 am

fear написа:
Не знам правиш ли се на луд, или не схващаш, а може и аз да бъркам, ама мисля че камикадзето е сложил картинката, с опит да покаже разликите на класите в игрите, като при разликата при музикалните инструменти,
хъх, картинката е тъпа и дори хора като мен я схващат.
Просто не смятам
Цитат :
за Epic fail.
fckeRR
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Съб Окт 16, 2010 2:42 pm

Защо сте толкова негативно настроени?
Аз лично спрях да играя, не заради играта или графиката, а заради дебилите в повечето стаи и невъзможността ми да направя 1 нормална игра.
Изобщо Дота2 предполагам ще има решение на проблема с лийвърите,нуубовете и изобщо хората, които играят само, за да развалят нечия чужда игра, но пък ще се предостави и подходяща атмосфера за напредедане на начинаещите. Освен това скийновете изглеждат доста обещаващо. Смешно е да казвате, че графиката няма значение, освен ако не сте свикнали с WC3, който остаря вече...
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Съб Окт 16, 2010 4:49 pm

снимките от сайта са просто fan art - дори героите да изглеждат по този начин, то ще са опростени в пъти
Графиката е важна, да - ако е добре направена
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Съб Окт 16, 2010 5:04 pm

Ако всичко освен графиката е същото - да. Но се съмнявам да не се променят един куп неща, които играчите ползват многократно всяка игра, без дори да се замислят - анимации, скипване на анимациите и всякакви подобни работи.
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Съб Окт 16, 2010 5:34 pm

Cannibal написа:
fear написа:
хъх, картинката е тъпа и дори хора като мен я схващат.
Просто не смятам
Цитат :
за Epic fail.
Multiplayer man MULTIPLAYER.
Сам да играеш е готино ... не повече от 2-3 дни. Как може да се навиеш да дадеш 60 Е за 3 дни за 1 игра.
Multiplayer = epic fail.

Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Съб Окт 16, 2010 5:45 pm

е че има си мулти, какво против него? Скоро ще има и кракнати сървъри и тролите като мен, които не дават 60 Е също ще могат да играят.
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Съб Окт 16, 2010 7:48 pm

Cannibal написа:
е че има си мулти, какво против него? Скоро ще има и кракнати сървъри и тролите като мен, които не дават 60 Е също ще могат да играят.
Играл ли си я ? Най-вероятно не. Ето ти моя profil.

Имам си добра идея за играта. Мнението ми е, че е комерсиализирана прекалено много. Играта е улеснена много. Самото улесняване не е лошо само по себе си, но прекаленото води до размиване на много понятия. На всичкото отгоре стилът на игра въпреки някои сходства е коренно различен от този в SC:BW и няма такова разнообразие и интересни моменти. Micro-то е сведено до минимум, а самата игра е толкова много в полза на terran, че ме боли като си помисля за всеки бездарник, почнал с него и биещ 5 пъти по-добри с най-глупавото и безмозъчно натискане на бутон 'а' ...

Последната промяна е направена от Kamukag3e на Съб Окт 16, 2010 9:07 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Съб Окт 16, 2010 8:50 pm

Kamukag3e написа:
Cannibal написа:
Играл ли си я ? Най-вероятно не. Ето ти моя profil.

Имам си добра идея за играта. Мнението ми е, че е комерсиализирана прекалено много. Играта е улеснена много. Самото улесняване не е лошо само по себе си, но прекаленото води до размиване на много понятия. На всичкото отгоре стилът на игра въпреки някои сходства е коренно различен от този в SC:BW и няма такова разнообразие и интересни моменти. Micro-то е сведено до минимум, а самата игра е толкова много в полза на terran, че ме боли като си помисля за всеки бездарник, почнал с него и биещ 5 пъти по-добри с най-глупавото и безмозъчно натискане на бутон 'а' ...
играл съм я да, не твърде много - чисто любителски при това и все пак си мисля че имам поне малка представа за нея

5 пъти по-добри с B-B + A-A няма как да биеш, тъй като 5 пъти по-добрите скаутват 5 пъти по-добре(а mass marine се различава доста лесно и доста рано), оттам нататък контрирането изглежда лесно.
-terrain: Бързите неща със сплаш огъня>a key( +6 дмг в линия срещу Light), siege tanks>a key
-protoss: Colossus>a key, sentrita+zaeloti ги мачкат много яко, на Тамплиера бурята също
-zerg: с тях наистина съм много слаб, но banelings>a key(ако не бъркам името)
Освен това тАраните имат едва 12 единици срещу 15 за протос и зерг, което предполага повече начини за нападение/изненада/контриране/позициониране

Не отричам че е лесно да биеш някой по-силен от теб, но е лесно най-вече за мен, а за тези които играят на професионално ниво не ми изглежда като нещо ново. И не мисля че това че са по-лесни за игра от другите раси ги прави по-силни от тях в някаква степен.

P.S. macro>micro
P.S1. този некадърно линкнат профил дето ми го тикаш в лицето, значи ли че си си купил играта? Ако да, на mass marines ли играят протата в мрежата?
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Съб Окт 16, 2010 9:22 pm

Ако наистина е дал 120 лева за играта и на всичкото отгоре е изиграл 400 игри, то марините и протата са най-малкия му проблем...
П.С. Мислех, че темата е за дота 2?
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Съб Окт 16, 2010 9:36 pm

McMarto написа:

П.С. Мислех, че темата е за дота 2?
съжалявам, ама тази тема се изчерпа към средата на първата страница :] Като излезе Дота 2 ще направим нова ^^
fckeRR
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Нед Окт 17, 2010 8:49 am

Изрично се споменава, че геймплея и терена на играта ще са максимално близо до сегашните.
Epicfail
Форумен маниак

Брой мнения : 1154
Registration date : 31.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Сря Окт 20, 2010 10:35 pm

@Cannibal. Приятел така на теория всичко е лесно...

Знаеш ли какъв беше отговора на третия от първия официален турнир по SC2 на въпроса "защо не играеш с теран" ?

нека те светна:
"because i still have self respect"

тераните определено са много имбави, и да, прав си, играе се на мас маринс като се слагат няколко линейки по въздух и танкове отзад + мародери. Това ти е цялата игра!

Моля пишете в тема, която е специално за SC2
http://dota-bg.4rumer.net
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Сря Окт 20, 2010 10:59 pm

EpicFail написа:
@Cannibal. Приятел така на теория всичко е лесно...

Знаеш ли какъв беше отговора на третия от първия официален турнир по SC2 на въпроса "защо не играеш с теран" ?

нека те светна:
"because i still have self respect" Idra

тераните определено са много имбави, и да, прав си, играе се на мас маринс като се слагат няколко линейки по въздух и танкове отзад + мародери. Това ти е цялата игра!

Моля пишете в тема, която е специално за SC2
Idra is moron :P (he may play good, still moron)

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Dota 2   Today at 9:16 pm

Dota 2
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1