Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Naga Siren в competitive

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Naga Siren в competitive   Чет Мар 03, 2011 9:39 pm

ПРАЗНИК !
В момента се играе четвърта игра от финала на Alienware 2010 Asian Dota Championship, Nirvana.MY vs Scythe.SG.
В която Scythe залагат на .hyhy, като carry Naga и за момента стоят много добре.
EPIC !

Последната промяна е направена от Cannibal на Пет Мар 04, 2011 6:16 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Naga Siren в competitive   Чет Мар 03, 2011 10:19 pm

За спама - Нагата е яка.
http://www.spamFORlife.com
azazzel
Зарибен

Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Naga Siren в competitive   Пет Мар 04, 2011 2:54 pm

И с кое точно те впечатли нага(6/7/14) ?
Scythe биха, защото взеха 3 или 4 пъти рош и като прибавиш, че nv.my разчитаха само на 1 спектре и scythe разтеглиха играта и успяха да вземат бараки, защото спектрето не може да е на всякъде. Също така ако погледнем предметите на 2-та отбора ще видим, че Scythe имат 2х предметите на nv.my.
Бих казал, че нагата беше фейл пик :D
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Naga Siren в competitive   Пет Мар 04, 2011 3:32 pm

azazzel написа:
И с кое точно те впечатли нага(6/7/14) ?
Scythe биха, защото взеха 3 или 4 пъти рош и като прибавиш, че nv.my разчитаха само на 1 спектре и scythe разтеглиха играта и успяха да вземат бараки, защото спектрето не може да е на всякъде. Също така ако погледнем предметите на 2-та отбора ще видим, че Scythe имат 2х предметите на nv.my.
Бих казал, че нагата беше фейл пик :D
Naga = imba,
Героят е много много силен, това че не го играят както трябва е друг въпрос.
Както говорихме вчера, това че един герой не се вписва в стратегията ви, не го прави слаб принципно.

Сирената може да се пази по-добре от Медуза с ултимата и мрежа, дори има и натурални много силни илюзий.
С нейният ултимат в битка може да се направят чудеса, а един прост diffusal я прави чудовище срещу съпортите.
Всеки казва, че АоЕ умения я спират, защото тя разчита основно на илюзийте за дмг, това е същото като gem спира Течи.

Ако някой си направи удоволствието да изгледа юбилейният каст на Luminouse, ще види колко се е променил начинът на игра, ще разберете че много неща все още не ги правят както трябва дори в момента.

p.s.:
Naga Siren е един от най-ефикасните през цялата игра hard-carry-та, заедно с Void и Morphling, като от повечето добри играчи се признава само Morph и дори пак не го оценяват правилно.

McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Naga Siren в competitive   Пет Мар 04, 2011 4:51 pm

Да не ви казвам заедно с Leshrak какви чудовищни пушове се правят.
http://www.spamFORlife.com
IVANotLUKOVIT
Зарибен

Брой мнения : 202
Registration date : 04.04.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Naga Siren в competitive   Пет Мар 04, 2011 6:18 pm

Kamukag3e написа:

Naga Siren е един от най-ефикасните през цялата игра hard-carry-та, заедно с Void и Morphling, като от повечето добри играчи се признава само Morph и дори пак не го оценяват правилно.
Виж от вчера третата игра на scythe vs nv.my и ще видиш защо воида не се играе
Scythe взеха воид и пика им беше един от най-добрите за воид ес+тинкер+лич
на воида играта му тръгна нормално дори успя да направи 450+ цс (т.е. наяден почти до последно) и пак паднаха хем са няколко пъти по добри от другия тийм
А четвъртата игра дето се игра нагата и аз съм на мнението на azzazel нагата не направи нищо особено дори им направи победата по-трудна но както казах има голяма разлика в скила между двата отбора поне за мен
Хубаво е че рискува с такива герои на финал поне беше интересно за гледане ама ако си бяха играли с някое от доказаните керита мачовете щяха да свършат доста по-бързо и лесно. Гледайте първата игра дето hyhy е морф гледайте и четвъртата дето hyhy е нага и ако ми кажете че нагата е по добър пик значи аз съм много объркан
първите две игри scythe си играха с нормални герои и ги смазаха третата игра взеха воид и паднаха и четвъртата едва едва биха с нагата и това е при условие че са по-силни от другите не смятам че щяха да бият с/у отбор със скилл колкото техния
Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Naga Siren в competitive   Пет Мар 04, 2011 7:14 pm

IVANotLUKOVIT написа:
Kamukag3e написа:

Виж от вчера третата игра на scythe vs nv.my и ще видиш защо воида не се играе
Scythe взеха воид и пика им беше един от най-добрите за воид ес+тинкер+лич
на воида играта му тръгна нормално дори успя да направи 450+ цс (т.е. наяден почти до последно) и пак паднаха хем са няколко пъти по добри от другия тийм
А четвъртата игра дето се игра нагата и аз съм на мнението на azzazel нагата не направи нищо особено дори им направи победата по-трудна но както казах има голяма разлика в скила между двата отбора поне за мен
Хубаво е че рискува с такива герои на финал поне беше интересно за гледане ама ако си бяха играли с някое от доказаните керита мачовете щяха да свършат доста по-бързо и лесно. Гледайте първата игра дето hyhy е морф гледайте и четвъртата дето hyhy е нага и ако ми кажете че нагата е по добър пик значи аз съм много объркан
първите две игри scythe си играха с нормални герои и ги смазаха третата игра взеха воид и паднаха и четвъртата едва едва биха с нагата и това е при условие че са по-силни от другите не смятам че щяха да бият с/у отбор със скилл колкото техния
Напълно подкрепям мнението ти, с изключение на няколко неща:

-Да наречеш финалист на ACD няколко пъти по-добър от друг тим, достигнал финала е смехотворно. Не толкова от обективна гледна точка, колкото от уважение към организаторите и самите участници. Същото важи и за пиковете, направени така, че да са добри за Войд. Оставам с впечатлението че мислиш че това е единственото, което постига капитана на SC.

-Не можеш да сравняваш по-лесна и по-трудна победа, поради простата причина че победата си е победа. Дали ще се постигне след брилиянтна 20минутна пуш стратегия или чрез чисто тактическо 50-минутно фарм надиграване си е избор само и единствено на дадения отбор.

-В състезателни условия при повече от 2 игри(5 в случая) пика е длъжен да варира. Не съм гледал първите игри, но се съмнявам че нещо е пречело на SC да излязат със същия(или относително същия) пик 2ра и 3та игра. Дали щеше да свърши по-бързо? Може би да, но може би победителят щеше да е друг. Отборите са достатъчно известни, познават стила си взаимно, имали са десетки часове подготовка, в които да се научат как да противодействат било то на топ-пиковете или топ-играчите си. Ако повторят стратегия или пик, SC рискуват да предадат инициативата и да бъдат неприятно изненадани. И точно до момента на изненадата, който се налага като основен фактор в подобни игри, опират Void и Naga. Не бих рискувал да подценя който и да било от тях, факт е обаче че Naga е много по-гъвкав пик.

-И да, за четвъртата игра(в която Морф е баннат, ако не се лъжа?) Нага е по-добрия пик.

ПС. Спектри е един от малкото герои, които могат да са навсякъде.
azazzel
Зарибен

Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Naga Siren в competitive   Пет Мар 04, 2011 7:57 pm

Мързи ме да ти оборя 90% от твърденията, но ще кажа само за скилла на 2-та отбора.

ADC - не е престижен турнир, поради много фактори най-малкото, защото турнира продължи 7 месеца и отборите бяха длъжни да играят срещу индийци, корейци и кви ли не слаби отбори. Нямаха уредени хостботове, турнира ако не се лъжа е без награда и организацията беше ужасна. Съответно доста отбори като NV.cn се отказаха да го доиграят. За тези 7 месеца турнир имаше доста моменти, може би даже до съмия край на турнира scythe бяха средняшки отбор. Но вече направиха трансфери и отбора им далеч не е същия. Та scythe се подсилиха доста, nv.my отслабнаха и съответно в момента както видяха всички вчера, разликата във скила им е очевидна.

А относно нагата и илюзиите, точно те правят слаб героя. Като знаеш, че нагата ти е hard carry героя, който трябва да избие противниците и пуснеш илюзиите и почнеш да гониш някой и се наредят 5-6 наги в колонка по един и се запушваш и се мотаеш и накрая се оказва че успяваш да убиеш 1 опонент. Друго си е 1 снайпер който почти не влиза в битката и само си сменя таргета и избива всичко за секунди.
IVANotLUKOVIT
Зарибен

Брой мнения : 202
Registration date : 04.04.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Naga Siren в competitive   Пет Мар 04, 2011 8:07 pm

Cannibal написа:

Напълно подкрепям мнението ти, с изключение на няколко неща:

-Да наречеш финалист на ACD няколко пъти по-добър от друг тим, достигнал финала е смехотворно. Не толкова от обективна гледна точка, колкото от уважение към организаторите и самите участници. Същото важи и за пиковете, направени така, че да са добри за Войд. Оставам с впечатлението че мислиш че това е единственото, което постига капитана на SC.
Самия турнир е доста дълъг - няколко месеца
Не става въпрос дали ги уважавам или не просто nv.my в момента са доста по слаби от преди и не са на топ нивото си
който гледа 4-те игри ще се съгласи че двата отбора не са на едно ниво без значение че е финал
Това за воида го казах в такъв смисъл че просто пика им е идеален за воид,воида имаше добър early game,успя да нафарми доста 450+ цс и пак не можа да изкара играта това ми беше мисълта

Cannibal написа:
-Не можеш да сравняваш по-лесна и по-трудна победа, поради простата причина че победата си е победа. Дали ще се постигне след брилиянтна 20минутна пуш стратегия или чрез чисто тактическо 50-минутно фарм надиграване си е избор само и единствено на дадения отбор.
да това е вярно но гледай първата игра морфа как се представя като кери гледай и последната нагата и ми кажи кое е по-добро

Cannibal написа:
-В състезателни условия при повече от 2 игри(5 в случая) пика е длъжен да варира. Не съм гледал първите игри, но се съмнявам че нещо е пречело на SC да излязат със същия(или относително същия) пик 2ра и 3та игра. Дали щеше да свърши по-бързо? Може би да, но може би победителят щеше да е друг. Отборите са достатъчно известни, познават стила си взаимно, имали са десетки часове подготовка, в които да се научат как да противодействат било то на топ-пиковете или топ-играчите си. Ако повторят стратегия или пик, SC рискуват да предадат инициативата и да бъдат неприятно изненадани. И точно до момента на изненадата, който се налага като основен фактор в подобни игри, опират Void и Naga. Не бих рискувал да подценя който и да било от тях, факт е обаче че Naga е много по-гъвкав пик.
не съм съгласен че в повече игри пика трябва да варира повече а напротив - по-стабилните отбори са по силни в бо5-7 и т.н защотото дори и да изгубят една игра от изненада пак ще си направят победите в другите игри
повечето изненади са на бо1
и пак си мисля че ако си пикваха нормално мачът щеше да свърши с 3-0 а не да стане 2-1
не ме разбирай погрешно аз харесвам да се вкарват нови неща правят играта по интересна и е хубаво да научиш нещо ново ама в тоя форум прекалено много се възвишават герои които действително са по слаби от други
Cannibal написа:
-И да, за четвъртата игра(в която Морф е баннат, ако не се лъжа?) Нага е по-добрия пик.

пак го дадох само за пример имах в предвид че всяко друго кери щеше да се справи по добре като кери
Идеята за нагата в 4тата игра беше да контрира улта на спектре и за това си прав че е гъвкав пик но не става като кери - сторма беше керито на scythe
както казах харесвам новите неща но не харесвам как в тоя форум всеки с цел да мисли "нестандартно" се опитва да изкара някой слаби герои доста по силни от колкото са
HU57L3R
Зарибен

Брой мнения : 229
Registration date : 05.07.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Naga Siren в competitive   Съб Мар 05, 2011 2:03 pm

Едно време контрирах гадния дроу само с нага. аз с 3 итема, той с 5 и го свалям за 5 секунди. Иначе героя си кърти и в агресивен трипал (мрежа/дебела/илюзии) и в пасивен (яко фарм). Яко пушва, яко се бие, има ескейп, предполагам, че още не са на мода меле керитата. Иначе с подходящия пик е екстра герой.
http://www.youtube.com/user/InsertDumbNickHere
hyde
Новак

Брой мнения : 2
Registration date : 03.03.2011

ПисанеЗаглавие: Re: Naga Siren в competitive   Съб Мар 05, 2011 7:56 pm

В тази игра точно заради нагата успяха да разбият ракса. А и тя не им беше хард керито, не я сравнявайте с морфа smile
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Naga Siren в competitive   Съб Мар 05, 2011 11:25 pm

Значи, все още нямам възможност да изгледам играта, но всичката информация дадена от Replay Statistic съм я изчел.
След като изгледам и записите, ще допълня с още много аргументи и мой си фантазий.

Но искам да кажа, че дота играчите както преди, така и сега са много далеч от истински гуру-та.
Въпреки че много отбори и играчи имат добро разбиране за играта, много от тях правят такива неща, че косата ми настръхва.
Отиграването им на нови неща пък е отчайващо ужасно.

Да сравним малко развитието на играта и играчите.
Spoiler:

Връщам се към играта с Naga Siren, героят е развит ужасно като предмети, а по-късният му фарм е забавен заради промяна на стратегията, въпреки това - малоумни предмети за късната фаза. Това ми говори много, дори преди да съм изгледал играта.

Предната игра пък, титлуваният за най-добър Shadow Fiend в света YamateH да развие по толкова излагащ начин Faceless Void.
Ще изгледам и неговата игра.

Относно коментара, че пика е перфектен околу герои като тях. Ами не е ! И двата героя са много гъвкави като начин на игра и могат да се впишат в много и различни стратегий. Освен това всеки знае колко е силна комбинацията от Dazzle и Naga Siren, но вторият герой не е взет.

Коментара на Azazzel относно снайпера, той има редица предимства и само две недостатъка.
Като споменем, че няма как да преживее или по някакъв начин обърне опит за убиване в по-ранната част на играта
и че стигането до него в битка значи моменталната му смърт.
Двата са от огромно значение, всички други carry герои или не са с неговите минуси или имат начин с който да компенсират.

Само да напиша по един роман за двата не-взимани герои, които мисля че са два от трите най-добри hard-carry-та заедно с Morphling, но за разлика от него, могат да вършат и/или да се впишат и в други стратегий.

Naga Siren:
Spoiler:

Faceless Void:
Spoiler:

Въпросът е, че тези герой остават недоразбрани и недоуценени.
Всеки начинаещ играч може да каже - Lich e много слаб, int герой и в късна игра е безполезен. Това показва колко малко разбира от играта. Добрите играчи, често мислят че знаят много за играта и пренебрегват добри герой поради подобни умозаключения и/или недообмислянето на стратегията.

Последен пример, приятел му казах да пробва тройна линия с Dwarven Sniper лятото на 2009 (мисля, че още далеч не бяха на мода тройните линий), той го отхвърли като смешно, слабо и безмислено. След това го накарах да го пробва и той направи най-голямата глупост, тройната му линия беше казана от мен и той я направи - Crystal Maiden, Sniper и Dazzle.
Той реши, че за другите две линий му трябват Bloodseeker и PotM. Според вас кой от нас двамата беше напредничев (и по-късно излиза - прав) и кой избира възможно най-лошата стратегия за трите героя предложени от мен.

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Naga Siren в competitive   Today at 3:25 pm

Naga Siren в competitive
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1