Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Просто искам мнения относно този replay

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Gomes
Новак

Брой мнения : 4
Registration date : 22.03.2011

ПисанеЗаглавие: Просто искам мнения относно този replay   Вто Мар 22, 2011 8:39 pm

Здравейте.Исках да покажа този replay на хора които разбират от dota и да поискам съответно тяхното мнение относно видяното.Според мен играчът който играе с rikimaru прави груби грешки и пречи със своят начин на игра на останалите.Освен това мисля че използва maphack.Другият герой над който искам да обърнете внимание е Furion.Искам колкото се може по подробни мнения за начина на игра на двамата играчи.Можете да исказвате всякакви критики... гледайте на мен като на ваш ученик :).Моля да не пишете излишни глупости... ако не ви се занимава просто не гледайте replay-a.

Благодаря ви.

http://www.adotaparser.com/dota-replay/59721
Върнете се в началото Go down
HU57L3R
Зарибен

Брой мнения : 229
Registration date : 05.07.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Просто искам мнения относно този replay   Вто Мар 22, 2011 11:07 pm

Е, оставаше и да не те нафлеймим. Володя Стоянов ftw ;д
http://www.youtube.com/user/InsertDumbNickHere
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Просто искам мнения относно този replay   Вто Мар 22, 2011 11:39 pm

Хора в гарена играят с мапхак??? ЧУДО! Аз повече се изненадвам ако видя хора без хак.
http://www.spamFORlife.com
TwiX-
Зарибен

Брой мнения : 224
Registration date : 25.12.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Просто искам мнения относно този replay   Сря Мар 23, 2011 12:37 am

Адския ретард runaway показва колко силни са бг стайте- "Аз съм мод, начи съм господ".
IVANotLUKOVIT
Зарибен

Брой мнения : 202
Registration date : 04.04.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Просто искам мнения относно този replay   Сря Мар 23, 2011 1:49 am

Volodq_SToqnov има ли смисъл да го постваш тоя реп във всички дота форуми? Баннал те е и нищо не можеш да направиш. И да си показваш репа навсякъде и всички да ти казват да ти си прав той не е пак нищо не променяш.. бана си ти седи и Рън си седи админ
Няма на кой да се оплачеш и никой няма да се занимава с теб бъди сигурен дори да стигнеш до там да си пишеш с някой от по висшестоящите шанса да ти изгледа репа е по-малко от 1%
така
фуриона ти е слаб като цяло с тоя аганим само земаш фарма на по-важните герои
рикито поне си има свестни предмети
да не говорим че и почваш да го псуваш без той дори да ти пише само за тва може да ти сложи 10-20 дена че и повече май ако иска
не знам защо продължаваш да се оплакваш и да си правиш теми навсякъде като сам си си виновен
и не не е мапер
един съвет спри да се занимаваш с тая глупост изтърпи си бана там колкото ти е и повече не играй с админи
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Просто искам мнения относно този replay   Сря Мар 23, 2011 8:13 am

Той влязъл в игра с админи и почнал да псува като каруцар, така ли? xD
Gomes
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: Просто искам мнения относно този replay   Сря Мар 23, 2011 9:37 am

IVANotLUKOVIT написа:
Volodq_SToqnov има ли смисъл да го постваш тоя реп във всички дота форуми? Баннал те е и нищо не можеш да направиш. И да си показваш репа навсякъде и всички да ти казват да ти си прав той не е пак нищо не променяш.. бана си ти седи и Рън си седи админ
Няма на кой да се оплачеш и никой няма да се занимава с теб бъди сигурен дори да стигнеш до там да си пишеш с някой от по висшестоящите шанса да ти изгледа репа е по-малко от 1%
така
фуриона ти е слаб като цяло с тоя аганим само земаш фарма на по-важните герои
рикито поне си има свестни предмети
да не говорим че и почваш да го псуваш без той дори да ти пише само за тва може да ти сложи 10-20 дена че и повече май ако иска
не знам защо продължаваш да се оплакваш и да си правиш теми навсякъде като сам си си виновен
и не не е мапер
един съвет спри да се занимаваш с тая глупост изтърпи си бана там колкото ти е и повече не играй с админи

Напълно си прав за това че нищо не може да се направи.Не смятам да играя повече с администратори щом са такива.Не не съм го псувал... казах му нещо което мисля че е истина.Незнаех че е администратор... след като разбрах ми падна още повече в очите.Освен това в момента коментираме играта.... не тарся мъст или нещо друго... няма такова нещо.
Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Просто искам мнения относно този replay   Сря Мар 23, 2011 9:41 am

проблемът не е че търсиш "мъст"
проблемът е че има доста по-добри игри в мрежата за коментиране
Gomes
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: Просто искам мнения относно този replay   Сря Мар 23, 2011 9:43 am

Добре... затворете темата.
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Просто искам мнения относно този replay   Сря Мар 23, 2011 11:05 am

Искаш конструктивна критика, с радост ще ти дам от моята.
След като пренебрегнем факта, че героят ти беше ganker, а до теб в линията carry при което по дифиниция трябва да му оставяш всички крийпове които може да вземе (нещо което аз не удобрявам).

Също така няма да обсъждаме и начина ти на развитие, всеки има право на различни неща.
Само да ти кажа, че Furion може да се играе както в гора, така и в линия. Начина на развитие може да варира в зависимост от вдиганите умения и взиманите предмети. Но твойте предмети са с доста ниско КПД.
Ако разбираш английски, препоръчвам ти да изчетеш няколко ръководства за герой от playdota (в страницата на героя има графа 'guides' с връзка към всички налични).

Грешките ти в ранната игра - до 6 ниво (до 8 мин от играта):
1) правиш auto-attack, с което разваляш баланса на крийповете и ги буташ към тяхната кула.
2) не изхаби никаква мана, а тя се регенерира; с малко мана и удари можеш да свалиш кръвта на опонентите с доста.
3) лошо позициониране в един момент и лоша преценка на два пъти (когато тръгна към реката и изхаби много мана напразно, като се телепортира далеч надолу зад кулата си).
4) с герой като furion, можеш да правиш gank още на 2-3 ниво, особено при подходяща композиция от съотборници и опоненти.
5) не харчиш пари като ги получиш, съответно като събереш пари не взимаш големи предмети.
За пример, имаше 1500 натрупано злато с което наведнъж си направи Power Treads, ако си събрал толкова - купи си по-скъп предмет, ако пък си искаш Power Treads-a, можеш да си взимаш частите една по една, като ще получаваш бонусите им далеч по-рано.
500 злато -> boots of speed и веднага имаш +50 точки бързина;
450 злато -> robe of the magi и получаваш +6 inteligence и имаш мана и дмг;
6) не гледаш какво става по картата, винаги можеш да се включиш в друга линия и да помогнеш за правене на убийство, ако противник бъде хванат на грешно място, това важи и за двете други линий.

Средна игра 7-13 ниво (8-30 минута):
1) много вървиш, когато имаш най-доброто умение за предвижване из картата, с което губиш време, пари и опит.
2) не носиш scrol of town portal, това е задължителен предмет, чрез който увеличаваш подвижността си;
scrol of TP до базата и след като се напълниш, teleport до избрана позиция. По този начин за 135 злато можеш да си навсякъде в рамките на 10-15 секунди, при това пълен.
3) не пускаш ултимата както трябва, с него се фокусира максимално дестинцирана единца от противника, дори в друга линия;
също така е с global cast range, не е нужно да си някъде наблизо, за да го ползваш. Може да се ползва на всяко презареждане. За повече информация -> в страницата на героя.
4) не помагаш на отбора си достатъчно често, чрез gank или push в празна линия.
5) в отборната битка и след това, въпреки че правеше достатъчно, взе няколко грешни решения;
а) остави Lina срещу трима, а беше на пълна кръв; можеше да убиеш Magina и да се опиташ да го спасиш чрез sprout.
б) когато бягаше от Phoenix излишно си удължи пътя и неправилно се опитваш да juke-ваш, нещо за което има изписано ръководство в playdota в генерален раздел guides, можеш да филтрираш на misc guides only -> the forbidden techniques.
в) (друга битка) не бягаш към съотборниците си, когато биваш гонен, вместо това бягаш от тях. Това е огромна грешка,
дори да бъдеш убит, поне ще могат да му нанесът поражения през това време.
6) не реагираш правилно с предметите, конкретно - остави си армора прекалено нисък.
За добро съотношение на EHP можеш да имаш 'усреднено'.

6 ниво - 1000 кръв и 6 армор;
11 ниво - 1500 кръв и 10 армор;
16 ниво - 2000 кръв и 14 армор.

Късна игра реално нямаше, тъй като бяхте загубили играта вече. Предполагам, че и там щеше да имаш много грешки :)

Spoiler:

Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Просто искам мнения относно този replay   Сря Мар 23, 2011 1:48 pm

Защо ти е TP Scroll на Furion, при 20cd на Teleportation(main skill(!))?
Че прави същата грешка и на други герои, сигурно я прави, но точно в "средна игра" не е най-уместно да го кажеш това.
Напротив, след 7 ниво STP е излишен, но като стартов предмет не е никак лош. Това, което имам предвид е, че Furion няма особена нужда от високи статистики и реген на старта, а ранен TP Scroll ти позволява да се върнеш на линията си веднага след ранен ганк.
Gomes
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: Просто искам мнения относно този replay   Сря Мар 23, 2011 7:04 pm

Kamukag3e сългасен съм със всичко което каза.Явно съм твърде уморен вечерно време след ежедневието.Трябва съм се наспал качествено и да знам каде се намирам. :).Благодаря ти за критиките!
azazzel
Зарибен

Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Просто искам мнения относно този replay   Сря Мар 23, 2011 8:19 pm

Относно въпроса с админите във всички компютърни игри/форуми и други искам само да ви кажа, че това е една изключително неблагоприятна работа. 1-вото което ще трябва да правите е да гледате форуми, репове, да следите чатове, да решавате дали играчите имат нужните умения за да играят на това място и други, като цяло всичко това изисква много време. Друг неприятен момент идва, че всеки баннат, кикнат или ънваучнат се чувства прецакан и почва да те "хейтва". А плюс от цялата работа нямаш. Единственото нещо, което е че ще имаш някаква "виртуална власт", която за нормалния човек не представлява интерес.

На кратко тази работа си има много минуси и единствения плюс представлява интерес само за някои комплексари смятащи да си покажат "моща".

p.s уча по право някакви неща, май доста сложно го написах.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Просто искам мнения относно този replay   Сря Мар 23, 2011 8:37 pm

Е то не е ли да те баннат от лига, защото спориш, че ще биеш Brood с Invoker...
mortito
Редовен

Брой мнения : 125
Registration date : 01.10.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Просто искам мнения относно този replay   Чет Мар 24, 2011 4:25 pm

McMarto написа:
биеш Brood с Invoker...

Не е невъзможно ... трудно, но не невъзможно ...
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Просто искам мнения относно този replay   Today at 11:20 pm

Просто искам мнения относно този replay
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1