Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
darksoul
Новак

Брой мнения : 5
Registration date : 27.08.2010

ПисанеЗаглавие: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Нед Май 29, 2011 12:04 pm

ДотА започнах от скоро да играя(един месец и половина).Силно съм заинтригуван от тази карта и имам желание да развия уменията си до някаква степен , поне докато ми омръзне.
Нека тук обърнете внимание на Tourmented Soul и ми дадете някои основни типове как се играе този герои , какви итеми му се вадят.Тъп да си ще видиш,че с 4 активни магии,героят е умега зависим от маната и почти след всеки ганг или опит за тъкъв,поне до мид геим,трябва да се връща до базата.
ПС.Ако има УоУ-маняци,могат да ме питат всичко за което се сетят от World of Warcraft-a,играя я от премиерата,още през 2003 година.Така аз мога да ви предложа помощта си аз,компетентността ми на тази карта (ДотА),все още е малка,затова се осмелявам да поискам помощта ви.
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Нед Май 29, 2011 12:52 pm

Класическите предмети са Bloodstone, Shiva, Guinsoo, Aghanim. Маната можеш да я закрепиш с Bottle и Void Stone в началото, а ботуша, който ти трябва, е Arcane Boots. От там нататък, как ще събереш предметите и в какъв ред, си е по твой избор. Eul's scepter of divinity е добър заместител ако не си много богат.
В повечето случаи е добре да вмъкнеш BKB по някое време, но ако играеш в гарена бг руумс - едва ли ще ти трябва.
За Leshrak, не item build е повод за спорове, а skill build. Героя има 3 умения, всяко от които си струва вдигането и всяко е силно само по себе си.
Split earth - най-трудното за ползване, в начолото има малък aoe (area of effect), но пък е единствения стън на героя. Както и да вдигаш уменията, гледай да му качиш поне едно ниво в началото.
Diabolic edict - най-силното откъм щета, но пък изисква повече време да позициониране и гонене. Много подходящо в масови битки. Нанася колосални щети на кули. Ако искаш да избуташ противника - това е умението. Гарантира и победа в битки 1в1.
Lightning storm - най-често използваното, най-вече защото има голям обхват и помага във фарм също така. Често е добре да се максне първо, защото осигурява контрола над линията.
Pulse nova - много слабо умение в началото - нямаш нито маната да го спамиш, а и нанася бавно щетите си. Аз го вдигам чак след 10 ниво. В комбинация с diabolic edict осигурява силно присъствие в отборните битки.
http://www.spamFORlife.com
Siilver
Новак

Брой мнения : 86
Registration date : 19.03.2011

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Нед Май 29, 2011 1:46 pm

С този герой започнах да играя DotA, и бих казала, че е доста мощно оръжие ако се играе правилно.Аз лично, имах една игра в която бяхме 3-ма срещу четирима и нашият Leshrac ги уби всичките с малко помощ от мен.Така де, имаше Blade Mail, но то зависи срещу какви герои играеш.
П.С. Този герой има най-омразния ми стън за пускане, не знам от анимацията ли е или какво ама има около 1-2 секунди забавяне.

Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Нед Май 29, 2011 2:02 pm

Класическият предмет е един и се казва BKB. След него може да дойде реално всичко останало. Докато Arcane boots ти осигурява безпроблемен спам на едно определено умение в пуб, в игри на по-високо ниво се предпочитат PT и BoT. От Arcane има смисъл ако ще си го разпаднеш и ще правиш Bloodstone+BoT от него, обикновено само забавя.
Некласическият начин на игра включва Necrobook.
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Нед Май 29, 2011 2:11 pm

Напълно подкрепям Марто, само да пиша допълнителни разяснения към неговите съвети.

Първо ще погледнем уменията му и кога е подходящо да бъдат вдигани.

Split Earth е единственият стън на героя, на всяко следващо ниво прави повече щети и има малко по-голямо АоЕ, но времетраенето на стъна остава същото, а маната която иска се качва с доста. Най-добре е магията да бъде вдигната само веднъж и да се ползва след съотборник, който е хванал противника на едно място. Така ще знаеш че можеш да го уцелиш на 100%.

Diabolic Edinct е ужасяващо умение, вкарва невероятно големи щети. Иска добро позициониране и малко време, но работи и срещу кули.

Дилемата е кога да го вдигаш и кога да го пропуснеш.
Ако искаш да буташ кули - това е най-доброто умение в играта.
Когато нямаш такава възможност, пак е добър избор, но трябва противникът да е принуден да стой на едно място или да не е много по-бърз от героят ти.

Lightning Storm на пръв поглед не предлага нищо освен чист дмг, но се презарежда бързо и не се намаля при всяка следваща мишена. Cast range също е доста висок.

Най-добрата магия за контрол над линията, може да я пускаш за да взимаш крийпове и да тормозиш опонента в същото време. Можеш и да забяваш противниците от безопасно разстояние, когато избътват вълна крийпове към съюзническа кула.

Pulse Nova е много силна магия, проблемът при нея е единствено и само разходът на мана. Изключително голям. На ниските нива няма как да бъде поддържана, следователно е по-добре да забавиш вдигането и ползването, обикновенно докато си набавиш добър предмет за мана.
Колко бързо ще го направиш зависи от това, как се развива конкретната игра. Реално, преди да натрупаш 1200-1500 мана, неможеш да си позволиш да го използваш. Цялата мана може да се изхаби в рамките на секунди за останалите три умения.

Как обикновенно вдигам уменията си.
Сам в линия:
Split Earth - 1, 10, 11, 12
Diabolic Edict - 2, 6, 8, 9
Lightning Storm - 3, 4, 5, 7
Pulse Nova - когато почвам да приближавам първият си голям предмет за мана (понякога 10-11 ниво, понякога от 14 нататък).

Когато имаш адекватен съотборник, разполагащ с магия за забавяне или спиране на противника,
както и в случейте в които искаш да избуташ опонента.
Split Earth - 1, 10, 11, 12
Diabolic Edict - 2, 3, 5, 7
Lightning Storm - 4, 6, 8, 9

Предметите които му трябват зависят от ролята, разположението ти в играта. Героят е силно зависим от предмети.
Има нужда от кръв, мана, армор и други средства за защита.
Изключително крехък е, а в битка е нужно да стой в средата на мелето, за да вкарва огромният си дмг.

Подходящи предмети рано в играта са:

Като по-късно може да се насочи към някой от тежките предмети за мана и кръв:

След един от тях може да продължи с другия, може да се прехвърли и към други подходящи за него предмети, даващи предимно мана, както и други дефанзивни бонуси.

Пълна информация за герои и предмети можеш да получиш от офицялният сайт.
Heroes,Items.

McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Нед Май 29, 2011 3:02 pm

Kamukag3e написа:
Напълно подкрепям Марто
Ти сериозно ли???
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Нед Май 29, 2011 3:07 pm

пази боже
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Нед Май 29, 2011 3:10 pm

Киро да ме подкрепя е против законите на природата.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Нед Май 29, 2011 3:10 pm

пази боже

Само да ти кажа че Arcane не ти решава проблема с маната на никоe ниво и за никое умение. За спам ти трябвa BloodStone + maiden lvl7. В ранна игра единствения начин да държиш висока мана е Bottle и нищо повече.

Lothars/Dagger са силно препоръчителни след основния предмет за hp/mp.
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Нед Май 29, 2011 4:11 pm

Arcane Boots не дават достатъчно мана за спам на магий, но +250 мана и възможността за възстановяване е много по-добре от другите ботуши или всеки предмет за 1000 злато.

В по-късен етап има възможност да бъдат разглобени, като energy booster, да се ползва като финална съставка за Soul Booster и Bloodstone.

Ако отборът има повече от един брой Arcane Boots. Маната доста по-трудно бива изхабявана. Bottle е ненужен предмет за героя и никак неможе да възстанови консумираната мана.

Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Нед Май 29, 2011 4:34 pm

Arcane възстановява 110 мана на всеки 45 секунди. Bottle ти възстановява 210 за 9 секунди, в избран от теб период от време(забележи че няма CD) и се пълни на всеки 2 минути. Regen rune и подобни въобще не намесвам. Героя не е lane pusher, a ganker и може активно да се възползва от това точно с Bottle, който съхранява руните и на всичко отгоре струва 1/3 от Arcane и идва 5 минути по-рано. О, да - благодаря че забеляза - Bottle ти решава и проблемите с кръвта => 400HP и 210MP на пълнене.

А иначе, благодаря ти че каза в две изречения това което аз споменах в две думи, бива си те. От къде мога да зная аз че AB са disassemble
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Нед Май 29, 2011 5:37 pm

Незнам как ги смяташ, но не Bottle не дава повече мана от AB.
AB струват 1000 злато, Boots of speed ще се вземе така или иначе. Bottle дава добро възстановяване на кръв и мана, но НЕМОЖЕ да се ползва в битка, за разлика от AB. Мана регенерацията от Bottle e 210 през 120 секунди (1.75 mp/sec) и 110 през 45 секунди (2.4 mp/sec) в полза на AB, а за 400 злато отгоре ще имаш и 250 мана отгоре като капацитет, мана с която ще тръгваш от фонтана в повече. Не ми изкарвай Bottle по-изгодният предмет когато не е. За сметка на това други герой, на който AB няма да им е толкова от полза, могат да се възползват и от руните, които са 1 през 2 минути, не всяка бутилка ще бъде презаредена !

Bottle струва 600 злато, срещу 1000 над ботуша, това са ти 2/3 от цената. Leshrak без ботуш е офицялен фраг на почти всички герой.

Мерси че показваш невежеството си на дота. Така даваш шанс, аз да изпъкна като едноокият пред слепеца.

Много харесвам и сбитите работи. За всички желаещи да се посмеят 6 минутки ->Shakespeare sketch - A Small Rewrite

darksoul
Новак

Брой мнения : 5
Registration date : 27.08.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Нед Май 29, 2011 6:11 pm

Стрент гаина на този герои ми се струва малък.В началото сглобяват ли се 1,2 брацера за стабилност или само бават развитието? Според мен блъдстон е по удачния избор след ботле и ботуш.Ако не е така с какво го превъзхожда аганим ?
Мерси много за помощта,която ми оказахте с този герои.
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Нед Май 29, 2011 6:39 pm

Bracer в момента, ако няма да правиш Janggo не си заслужава парите. Имаш голям избор от сравнително евтини предмети даващи кръв.
Избройх ти предметите които аз препоръчвам, в тях влизат wand и urn, двете общо дават 9 str.
В зависимост кой предмет продължаваш след тях, винаги включва в рецептата си Point Booster, който по цена излиза също толкова изгоден колкото и bracer, за сметка на това дава и доста мана.

Тръгвайки с начални предмети за кръв - gauntlets, можеш да ги превърнеш в urn. Bracer те забавят доста.
Дори гол Point Booster ти излиза по-изгоден, а по-късно ще се превърне в някакъв предмет.

McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Нед Май 29, 2011 6:49 pm

Пача, не позволявай на Киро да излезе по-компетентен от теб. Така или иначе ако си мид, бутилка ще си донесеш, както си я носиш със СеФе и други герои и след това ще направиш всичко останало.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Нед Май 29, 2011 7:14 pm

Janggo е добър предмет за героя. Build-up от рода на PT, Bottle, Janggo -> BKB е напълно приемлив. Съгласен съм с всичко казано от г-н онзи, с изключение на няколко подробности, които ще представя по-долу.

Малка подробност: Bottle идва преди ботуш при 100% от chain-disavler-ите соло мид. Т.е. ти не събираш 1100 за мана реген, събираш си 600 и 500 идващи бързо и с големи бонуси.

Голяма подробност: AB не е 400 над Bottle - виж, за сметка на това идва 400 секунди по-късно. Че дава по-голям реген не съм казвал, но едва ли ще е толкова трудно да ти го докажа. AB са два предмета, от два отдалечени магазина, като от завършената рецепта получаваш САМО мана реген(да споменавам ли колко по-важен е HP регена за задържане в линия?). И щом си толкова добър в математиката, би ли ми казал колко повече реген дава AB над Bottle в първите 10-12 минути на играта(свързани с активно движение по картата и липса на MP), при положение че Bottle идва във 2. минута, а AB след 7-ма.

Допълнителна подробност: Можеш да пускаш AB в битка? Айде бе! Преди БКБ/БС няма да успяваш да се задържиш и секунди в центъра на отбора си, какво остава за центъра на мелето. Тъй като имаш 4 АоЕ дмг магии ще си винаги Primary target и е напълно възможно да не пуснеш и едно от уменията си, какво остава за AB.

Последна подробност: За 12минути всеки съпорт може да направи AB, при подобен активен ганкър/пушър като Lechrak solo mid, където парите от кули и асистенции идват сравнително бързо.

PS. Позволих си да направя и кратка справка как точно го играят "протата". Това тук са голям процент от най-новите competitive с героя. Отворих 15 от най-новите на първата страница. Резултатът: 4 пъти Arcane Boots, като два пъти идват след Bottle, а втори след Soul Ring. Най-ползваният ботуш е PT, след него се нареждат PB и AB(и двата с долу-горе равен брой от 2-3 пъти). Като голям първи предмет води BKB, плътно следван от Bloodstone. Като in-between често се вижда Janggo, за сметка на любимите ти Urn/Stick. На няколко пъти имаше Bacil.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Нед Май 29, 2011 8:07 pm

Cannibal написа:
PS. Позволих си да направя и кратка справка как точно го играят "протата". Това тук са голям процент от най-новите competitive с героя. Отворих 15 от най-новите на първата страница. Резултатът: 4 пъти Arcane Boots, като два пъти идват след Bottle, а втори след Soul Ring. Най-ползваният ботуш е PT, след него се нареждат PB и AB(и двата с долу-горе равен брой от 2-3 пъти). Като голям първи предмет води BKB, плътно следван от Bloodstone. Като in-between често се вижда Janggo, за сметка на любимите ти Urn/Stick. На няколко пъти имаше Bacil.
Само че аз си позволих и да изгледам някои от тези риплеи. Ще ти кажа и резултатите - 5 от 5 игри Лешрак е съпорт от ранга на CM / WD / ES / VS / AA / Lina и се ползва предимно за стън и присъствие в отборните битки, защото загубата му не е от голямо значение. И в качеството си на такъв взима PT и Janggo за кръв. Нито веднъж не го видях на средната линия, където работите са коренно различни.
Не твърдя, че bottle е слаб предмет, аз така или иначе ги взимам и двата (bottle/AB), преди да продължа с общите предмети като Aghanim / Bloodstone.

П.С. И един закъснял отговор на неотговорения въпрос на автора на темата - защо Aghanim? Защото подсилва улта и идва рано.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Нед Май 29, 2011 8:23 pm

Не съм гледал толкова, но не е ли логично да предположиш че всяка игра с Bottle ще е соло мид? say here.
Освен това AB е в пъти "по-съппорт" предмет от PT, не зная защо толкова много хора си мислят обратното.
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Нед Май 29, 2011 10:33 pm

Аз пък го харесвам в тройна линия, като фармещият герой, също така много помага в бутане, това е без отношение към случеят. Сам в среда е храна за ганк (също като SF).
Bottle не е предмет за всеки герой, ако съм среда с този герой - може, но не го играя там.
Не харесвам да се правят PT на толкова зависим от маната си герой, а преди да заформиш много кръв, няма никакъв смисъл да си в средата на битката, след като имаш 2 магий с над 700 cast range, ултимат който ще имаш СЛЕД като се е набавила достатъчно кръв за да преживееш фокус и едва едно умение (макар и силно), което се нуждае от близка дистанция.
Докато имаш само AB, спокойно можеш да стойш на дистанция.

P.S.:
Освен това всички знаем, че си слаб ...
Вярвам че Марто ще ме подкрепи за това.

Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Нед Май 29, 2011 11:01 pm

Мда, виждал съм силните ти тройни линии с Leshrac.
Освен това дотук коментирам само фактите, а ти 3ти път коментираш мен. Това не говори много добре за доводите ти.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Пон Май 30, 2011 2:09 am

Ще те започна първо от дясноооо... и след това от лявоооооо...

П.С. Вярвам, че Лешрак е за соло линия, първо - много по-лесна е за него (може да умре от ганк, но в тройната може да умре по много повече начини), и второ - качва необходимите нива, за да е опасен в битка. AB не е по-съпорт предмет от PT, защото PT дава кръв - може да звучи много тъпо, но е факт. Всичко отбори правят PT на съпортите си, тъй като дава 8 str - на тях така или иначе не им трябва някаква колосална мана, за да са полезни, те така или иначе пускат всичко на всичко 2-3 магии, а и не са кой знае колко важни герои на пръв поглед. Но ако играя Leshrak среда - нещо, което при мой пик, винаги е така - със сигурност ще контролирам линия срещу SF или друг герой без дисейбъл, ще направя AB (позволява непрестанен отдалечен спам със светкавици), а после ще си набавя предметите, необходими за осезаемото присъствие в битка.

Последната промяна е направена от McMarto на Пон Май 30, 2011 8:45 am; мнението е било променяно общо 1 път
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Пон Май 30, 2011 8:32 am

Това че го правят, не значи че отговаря на ролята им. Съпорта се характеризира с подпомагане на други герои, а PT не прави това. Същото важи и за Bracer/magic Stick - много съпорти го правят, но е далеч от съпорт предмет(което, разбира се, не значи че това не са добри предмети - използвам го за целта на полемиката). Всъщност, съпорт предметите са отделени в един магазин...
azazzel
Зарибен

Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Сря Юни 01, 2011 7:05 pm

Бая тъп спор :D
Лешрака подобно на герои като АА, санд кинг може да бъде използвам по доста начини. Сега ако играеш соло мид или керри на тройна и можеш да си позволиш предмети, e най-нормалното да си направиш нещо даващо кръв и мана и бкб естествено. Лично за мен най-добрия избор за соло мид е bottle, point booster, bkb, dagger. Горе долу предметите са същите и ако си керри на тройна, само че вместо боттъл се взима стик. Ако си така наречение utility герой в пика с други думи 2-ри съппорт(не wardbitch-a а другия) ще правиш съппорт предмети джанго, урна, медалион, мека евентуално.

Относно ботуша, който ти трябва PT срещу Аркейн мисля, че е очевидно ако изоставаш в играта и гледаш да не умираш ще ти трябва кръв и ще си вземеш пт (също се взима, ако играеш срещу някой от соло киллърите като tiny, lion, na). Съответно аркейн буутса се взима, ако пушвате, защото маната винаги е отполза за отбора и другото, което е че като сте заедно трудно ще те фокусират така че е по-добре за теб да имаш мана за още 1 магия а не 100 живот отгоре. Втория вариянт е когато вие си доминирате линията и противника гледа да не влиза в битка с вас, тогава можете да го спамите доста и времето през което сте лесен килл ще е кратко, защото се очаква да вземете БКБ или Аганим много скоро.
megaspider
Новак

Брой мнения : 21
Registration date : 27.05.2011

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Сря Юни 01, 2011 7:30 pm

Много добър герой срещу melee heroes защото магията Diabolic Edinct и Pulse Nova вкарват damage само ако някой е ДО тебе а не отдалеч.Но Leshrac е герой.на който му трябва извънредно много мана.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Сря Юни 01, 2011 8:35 pm

Този megaspider много ги разбира бе!
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои   Today at 11:12 am

Leshrac,някои съвети относно как да развием този герои
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next