Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Гайд за Магина

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Aegis
Новак

Брой мнения : 2
Registration date : 16.11.2011

ПисанеЗаглавие: Гайд за Магина   Съб Ное 26, 2011 2:04 pm

Здравейте! Никъде из форума не успях да открия нито една стратегия за развитие на Магина. Бих се радвал някои по-опитен от мен да сподели наблюденията си над играта с този герой. Аз първоначално си вземам само 1 дръвче за хеалт и първата ми цел е да събера Вангард, след което се ориентирам към Башър. От там нататък обаче не знам как да действам с итемите. А ми е интересно и да знам как му вдигата скиловете?? Първа точка на Блинк или на първата пасивна магия?

П.С. Има една тема във форума "Как да фармим - стратегия и философия". Това би ми било много полезно, но линка към видеото е неактивен и няма как да се възползвам от тази философия. Ако някой може да помогне - хиляди благодарности!
Върнете се в началото Go down
Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Гайд за Магина   Съб Ное 26, 2011 2:10 pm

Blink-Stats-Stats-Shield-Stats-Shield-Stats-Shield-Stats
Тръгваш с дефанзивни предмети(значи повече HP реген и dmg block). Главните ти предмети са SnY, Basher, Butterfly в този ред...и биеш във всеки пуб...
~gsh
Новак

Брой мнения : 8
Registration date : 08.07.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Гайд за Магина   Съб Ное 26, 2011 4:23 pm

Аз лично му тръгвам с Ring Of Protection , 1 Tango и сега зависи с кого си в линия или Recipe Vladimir или Stout Shueld за Vangard . След това завършвам Vladimir , Vangard , PT и правя Basher и Butterfly/Assult за финал му правя Buriza/ Rapira .
Статс :
Mana Burn 2 5 9 12
Blink 1 4 8 10
Shueld 3 7 13 14
Ult 6 11 16
Статс 15 17 18 19 ...

Зависи срещу кого си в линията .
Дано съм помогнал :)
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Гайд за Магина   Съб Ное 26, 2011 5:32 pm

Melee agility hero + Vladmir's rush ?
No thanks.

Предпочитаният начин от мен за вдигане на уменията е следният:
Mana Break 2
Blink 1
Spell Shield 3
Така имаш баланс между защита и офензива (да намаляш маната на противника). След това в зависимост от самата игра и противника срещу теб можеш да избираш да вдигаш различните умения.

Mana Break ще ти помогне в офензива, когато противниците са крехки, разчитат на много мана и имаш съотборници ползващи slow, stun или hold, като ти позволяват да биеш противниците.

Blink ще ти помогне да бягаш/настигаш по-мобилните герой, като Balanar, Storm Spirit, Barathrum и разни други.

Spell Shield е добре да вдигаш, когато противниците имат повечко умения с магически дмг и си решил че сигурността ти е застрашена.

В зависимост от нуждите - вдигаш бързо нужното умение.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

Предметите също зависият от противниците и съотборниците.
Но основни предмети които са генерално подходящи за героя са:
Wand, Power Treads, Poorman's shield/Vanguard, Manta, Battle Fury.
Като PMS е добре да комбинираш с Battle Fury, а Vanguard с Manta. Целта на BF е да имаш повече фарм и в по-късната част на играта да имаш много предмети, докато при Vanguard + manta, идеята е че сравнително рано в играта ще можеш да биеш противниците с помощта на илюзийте.

Луксозните предмети за по-късна игра са Basher, Butterfly и в някой редки случеи BKB (MKB, Buriza).
Basher е добре при наличие на BF, за да не бягат от високият ти дмг. Butterfly винаги е добре да се направи, особено срещу повече физически дмг от страна на противниците. BKB и MKB са контра предмети, помагат да се справяш с противници имащи много hold/disable/evasion.
Buriza е добър късен предмет, когато наблягаш на дмг върху една мишена.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

Няколко реда и за начина на игра с него.
Трябва да се стремиш да фармиш спокойно, с добро темпо - 4 крийпчета на минута е добре, оттам нагоре е много добре !
Да не умираш, да не се буташ излишно в битки преди да си направил първият си предмет (vanguard/battlefury).

След което да имат Scroll of town portal и да фармиш някъде на спокойствие (като си готов във всеки момент да избягаш с Blink), като помагаш на отбора, когато врага напада ваши кули при нужда.

Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Гайд за Магина   Съб Ное 26, 2011 5:51 pm

Киро пък помислил че темата е сериозна. Горкичкия...

PS. Марто така ми казА!
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Гайд за Магина   Съб Ное 26, 2011 7:14 pm

Цитат :
Basher е добре при наличие на BF, за да не бягат от високият ти дмг.
...и от високия ти attack speed...
Цитат :
Blink ще ти помогне да бягаш/настигаш по-мобилните герой, като Balanar, Storm Spirit, Barathrum и разни други.
Въобще не ти е за цел да гониш Баланар, Сторм, Акаша и подобни. Така или иначе няма да ги хванеш без guinsoo.
http://www.spamFORlife.com
Aegis
Новак

Брой мнения : 2
Registration date : 16.11.2011

ПисанеЗаглавие: Re: Гайд за Магина   Нед Ное 27, 2011 4:42 pm

Благодаря за бързата реакция от Ваша страна, инфото ще ми е много полезно. Никъде обаче не видях това клипче "Как да фармим - стратегия и философия"
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Гайд за Магина   Today at 3:10 pm

Гайд за Магина
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1