Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Популяризирането на ДотА в България

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
BenderBaby
Новак

Брой мнения : 9
Registration date : 15.05.2010

ПисанеЗаглавие: Популяризирането на ДотА в България   Сря Апр 25, 2012 2:52 am

Тук съм изложил една идея, която исках да споделя с Гацо последните 20 дни. Само, че Гацо го нема у скайпо.

https://docs.google.com/document/d/1ixN5K-qn53W2NyGWWLbrQwe1fZ9a_E1Kpn2DYc3hmqk/edit?pli=1

Гацо, къде си? Ще има да пренаписваш една камара гайдове!

А сега сериозно. Всеки, който иска да помогне с обогатяването на новия сайт на http://dota2-bg.net може да го стори. Освен това току-що разбрах, че сайтът dota2betakeys.org, който раздава 250 ключа на 1-ви май е български. Не знам дали собтвеникът му (или собствениците) ще се заинтригува от идеята, но при разбиране, можем да започваме да привеждаме плана в действие.

П.С. : Гацо, не се крий! Това за гайдовете - сериозно. Защото като дойда... любов.

Върнете се в началото Go down
azazzel
Зарибен

Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Популяризирането на ДотА в България   Сря Апр 25, 2012 4:14 pm

Моето мнение по въпроса е следното.

Проблема идва от това, че българите искат да печелят винаги и то по-лесния начин. Ще дам 1 пример за да е по ясно.

IvanThePro иска да играе дота и да бие, пробва да играе в бг руум 1 и го бият, отива в бг руум 2 и там го бият, стига до бг руум 4 където съответно почва да бие. След няколко дена игра той се запознава с known играчите в руума и почва да играе с тях. Така се събират групичка от играчи над средното ниво за този руум срещу 5 рандома, обща взето 80-90% от игрите биват печелени от IvanThePro и много често той е годлайк. Събира някакви фенове от по-слабите играчи и се чувства добре, живее във филма, че е най-добрият, става даже нагъл. По някое време решава да отиде с негови приятели на турнир, много наперен сигурен че ще мачка нали той е всяка игра годлайк от много време насам. Естествено действителноста с която се сблъсква не му харесва и бива пребит, не иска да повярва, чe той не е на ниво и обвинява съотборниците си за загубата и се връща в БГ руум 4 да продължи господството си.

Та проблема е как да накараш нормалния играч да се откаже от това да бъде всяка игра годлайк, да бъде known и да има някакви привърженици, за да отиде да играе по турнири в тежки игри и да пада 80% от игрите, да се скара 40 пъти със съотборници и да смени 10 отбора за да евентуално бъди на добро ниво след 1 година.

BenderBaby
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: Популяризирането на ДотА в България   Сря Апр 25, 2012 7:16 pm

Точно това се опитваме да направим ние. В момента проблемът с ключовете е много сериозен, а времето изтича. Ще дойде момент, в който никой няма да се интересува от ДотА 2 състезателно. Ние целим да генерираме приход от stream (ако е възможно) и да инвестираме в символични награди за ДотА 2. Но, когато ДотА 2 официално излезе - тогава път назад няма. Ще работим с много хора - SITM, Dustbringer като коментатори, Wildbeast като администратор, kamukag3e като стратег и пишещ ръководства и много други добронамерени хора. Всеки е добре дошъл. НО основният проблем са ключовете.
azazzel
Зарибен

Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Популяризирането на ДотА в България   Сря Апр 25, 2012 7:26 pm

Кажи колко ключа ти трябват и бтв аз съм esG.DemoN, а и защо не дадеш скайп.
BenderBaby
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: Популяризирането на ДотА в България   Сря Апр 25, 2012 7:39 pm

В момента имаме 2 акаунта и 1 подарък в steam. Днес ще помоля едно момче да ми изпрати 3 подаръка, но не е сигурно. Искаме да съберем 10 ключа. Мислим, че е най-разумно първите два отбора да получат награди.

След това идва трудната част. Wildbeast работи по изграждането на системата за кланове в http://dota2-bg.net. Трябват ни значителен брой слаби отбори, за да можем да покажем на хората, че в играта може да се постигне нещо смислено. Писах и на Valve и Icefrog, но писмата ми останаха без отговор. Писмото ми е качено тук: https://docs.google.com/document/d/1YorjU3VuOgQ6PUfu0XwJ3xPCv7TNaC3ojZDkygBLAMo/edit

Преди всичко трябва да толерираме слабите играчи. Не мисля, че ако вървим против спонтанната си реакция - да сме арогантни, не сме честни. Ако зададем правилен пример, нещата могат да се променят за по-добро.

Винаги можем да говорим в скайп. Ако поддържаш връзка с kamukag3e ще е най-лесно. Аз съм Стоян.

Здрасти.
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Популяризирането на ДотА в България   Чет Апр 26, 2012 7:15 pm

Аз съм класи над камикадзе като стратег, тру стори.
http://www.spamFORlife.com
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Популяризирането на ДотА в България   Today at 5:01 pm

Популяризирането на ДотА в България
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1