Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
McGi
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin   Вто Май 26, 2009 3:13 pm

Рики се играе на агилити. Моя билд е следния:
1. Тръгвам на циклети - дават хп, мана, агилити дмг
2. ботушки, които постепенно стават ПТ на агилити
3. Циклетите стават райт бандове 3-4, според играта
4. Вариантите от тук са: а)при добро развитие директно на ийгълхорн => бътърфлай ; б) кристалис - буриза; в) дифузал ; г) дезолатор.
Реално най добрата комбинация му е дифузал + бътърфлай, но също не лоша е бътарфлай + дезолатор. Във втория вариант ако някой от тийма е направил и асулт втората комбинация е ужасяваща за противника.
Този герой просто е уникален убиец на рехави герои в средна игра, ако бъде оставен да си килва играта свършва преди 16 левел.
Върнете се в началото Go down
He_Mu_e_gobre
Зарибен

Брой мнения : 297
Registration date : 13.12.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin   Вто Май 26, 2009 3:27 pm

Цитат :
Рики се играе на агилити. Моя билд е следния:
1. Тръгвам на циклети - дават хп, мана, агилити дмг
2. ботушки, които постепенно стават ПТ на агилити
3. Циклетите стават райт бандове 3-4, според играта
4. Вариантите от тук са: а)при добро развитие директно на ийгълхорн => бътърфлай ; б) кристалис - буриза; в) дифузал ; г) дезолатор.
Реално най добрата комбинация му е дифузал + бътърфлай, но също не лоша е бътарфлай + дезолатор. Във втория вариант ако някой от тийма е направил и асулт втората комбинация е ужасяваща за противника.
Този герой просто е уникален убиец на рехави герои в средна игра, ако бъде оставен да си килва играта свършва преди 16 левел.
Ти добре тръгваш с героя,който е на толкова много кръв в началото без нито 1 дърво или салве,а с ботушки.Като те почнат с тормоза от 1 левел на максимум 3 левел ще си на 1 стун и още някъв нюк,защото не регинерираш никва кръв,а и започваш със 450 кръв някаде доколкото помня,а ако играеш АП ще имаш пари само за буутс.А ако тръгнеш само на цирклети ще имаш около 550+кръв никакъв реген,+6 агилити,стр,инт което не ти стига за никъде.
McGi
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin   Вто Май 26, 2009 4:52 pm

Пропуснал съм да добавя, че циклети вървят с тангота. Цяла игра аз регенерация не вземам нито за ХП нито за мана. Постоянно се разхождам с 6-9 тангота и обикалям за ганг. Принципно тръгвам соло Х и правя бърз 6 лвл, след което някой ме сменя на Х, а аз тръгвам да гангвам. Където и да отида поне 1 умира. Не съм и написал пълния итем билд, защото вариантите са много според играта, противниковите герои и съответно приятелските герои. Няма идеален билд за Рикимару, всичко е относително, в различните ситуации, различни итеми.
Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin   Вто Май 26, 2009 6:28 pm

McGi написа:
Пропуснал съм да добавя, че циклети вървят с тангота. Цяла игра аз регенерация не вземам нито за ХП нито за мана. Постоянно се разхождам с 6-9 тангота и обикалям за ганг. Принципно тръгвам соло Х и правя бърз 6 лвл, след което някой ме сменя на Х, а аз тръгвам да гангвам. Където и да отида поне 1 умира. Не съм и написал пълния итем билд, защото вариантите са много според играта, противниковите герои и съответно приятелските герои. Няма идеален билд за Рикимару, всичко е относително, в различните ситуации, различни итеми.
Рики няма никакъв шанс среда - по-скоро забавя развитието си. Рацбира се срещу свестен противник, не срещу баланар с мекансм :)
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin   Вто Май 26, 2009 9:19 pm

PT се правят на str! 200 хп > 10 dmg, 10 ias. Ти и без това вземаш достатъчно дмг от другите си предмети - издържливостта никога не е излишна.
http://www.spamFORlife.com
He_Mu_e_gobre
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin   Вто Май 26, 2009 10:39 pm

Цитат :
PT се правят на str! 200 хп > 10 dmg, 10 ias. Ти и без това вземаш достатъчно дмг от другите си предмети - издържливостта никога не е излишна
На рики е по-добре да са на агилити според мен особено заради пасивната пък си и невидим.Разбира се предполагам че ще ми кажеш"ама отбора ще има дъст и пак те виждат"и аз ще ти кажа 190хп няма да те спасят от генг :lol:
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin   Вто Май 26, 2009 10:42 pm

О напротив. 200 хп са от огромно значение понякога :) Винаги е добре да имаш малко кръв отгоре, примерно за аги герой 1000-1200 хп е екстра в средната игра.
He_Mu_e_gobre
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin   Вто Май 26, 2009 10:47 pm

Не съм много сигурен че ще те спасят пък и винаги можеш в движение да ги смениш,тъй че няма смисъл да спориме решението е едно:като ви ганват барзо минавате на СТР.през останалото време на агг. :)Сделка?
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin   Вто Май 26, 2009 10:48 pm

Може :lol: А като чейсваш - инт xD
He_Mu_e_gobre
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin   Вто Май 26, 2009 10:54 pm

Или просто да получиш мощтна храна от отбора ти и смях от противника от любимия ми тип "омфг нууб Банн репорт game ruiner няма да влезеш повече в гарена познавам админа той ми е брат"Но стига толкова спам
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin   Вто Май 26, 2009 10:55 pm

Абе мен ме репортваха, защото направих дагон на рики, нищо че бях нещо от типа на "12:0". Това е hlr 3 xD
Посетите
Гост

ПисанеЗаглавие: :)   Сря Ное 18, 2009 2:39 pm

Не знам дали ще излезе, понеже не съм регистриран, та да кажа моята стратегия. Тръгвам от базата без нищо. Вдигам мъглата, пазя се много докато събера 875 жълтици за ring of health. После си купувам щит и накрая правя vanguard, който определено си струва парите - иначе ме убиват прекалено лесно. Целта е максимално бързо да стигна 6 лвл. Тогава вече мога да помогна на отбора с някое убийство. Скиловете - вдигам първо телепорта, мъглата остава за накрая. После вземам power threads и съм достатъчно силен за да не се бягам от повечето герои, но не мога да разчитам, че ще убия някой от тях. След още 1900 жълтици ставам машина с mask of madness. Гледам, че никой не я купува, но при положение, че увеличава attack speed двойно - това прави двойно повече dmg за времето през което другият се намира в мъглата, да не пропусна и предимствата при преследване. Нататък продължавам със yasha, като sange може да купя и чак накрая. Обикновено играта свършва преди да купя butterfly. Последният слот остава например за един divine rapier, като тогава почти няма кой да ми се опре, стига да няма blade mail.
AvV
Зарибен

Брой мнения : 268
Registration date : 03.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin   Сря Ное 18, 2009 3:31 pm

Добре ама да тръгнеш без поне едно дравче е леко смешно.Накрая правиш 2 орба.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin   Сря Ное 18, 2009 3:38 pm

да тръгнеш на ринг при 870 голд е глупаво, а при 600 е ОЩЕ по-глупаво. От едни тангота + slippers + scout ще получиш за в пъти по-малко пари това което Вангард не може да ти даде до 6ти левел. Друг въпрос е че много се съмнявам да го събираш дотогава. Та след 6ти лвл не че си недосегаем(напротив-контрерат те с 180 голд) но получаваш доста по-голяма свобода на действие. Скиловете се вдигат 2/1, 1/2, 3, 3, 3 при положение че толкова даржиш на бакстаба и имаш проблеми с ласт хитинга. Но всеки случай по 1 ниво на магла и порт е задължително на ранните левели. Другото нещо: Маск ъф Меднес - най-малкото тя не е изгодна за повечето агилити герои(с изключение на войд може би) защото в края на ефекта ти набива значително количества дмг и навсичкото отгоре Е ОРБ, което изключва правенето на СиЯ-то ти(Yasha е добър предмет за героя, sange - не)
А класическия ДПС билд за героя е от типа на: bands, PT, DB, Butter, Basher* в този ред.
Пак тоя
Гост

ПисанеЗаглавие: :)   Сря Ное 18, 2009 5:45 pm

Ами че кой е казал, че ми трябва до 6 левел - трябва ми след това. Рядко някой си купува dust в началото, а един вангард в повечето случаи може да те спаси от това да те убият преди да станеш невидим.
beyOnd
Форумен маниак

Брой мнения : 1927
Registration date : 03.04.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin   Сря Ное 18, 2009 6:04 pm

Пак тоя написа:
Ами че кой е казал, че ми трябва до 6 левел - трябва ми след това. Рядко някой си купува dust в началото, а един вангард в повечето случаи може да те спаси от това да те убият преди да станеш невидим.
честно казано аз не бих взел вангард на герой който може да става невидим ... другото е че дъст няма да вземат отначало точно... чак след 6 лвл като минеш ... а дъст не се купува рядко.. просто се купува според случая :) вангарда просто ти забавя развитието за мен абсолютно ненужен предмет... имам въпрос ? защо пишеш като гост а не вземеш да се регистрираш ?
http://abcxaos.org/tools/talent.php?talent=MzjZVMhoZVmIzIq0xsx
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin   Сря Ное 18, 2009 6:32 pm

beyOnd написа:
Пак тоя написа:
честно казано аз не бих взел вангард на герой който може да става невидим ... другото е че дъст няма да вземат отначало точно... чак след 6 лвл като минеш ... а дъст не се купува рядко.. просто се купува според случая :)
не съм съгласен, в БГ руум 15 това е забранен предмет!
beyOnd
Форумен маниак

Брой мнения : 1927
Registration date : 03.04.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin   Сря Ное 18, 2009 6:38 pm

Cannibal написа:
beyOnd написа:
Пак тоя написа:
честно казано аз не бих взел вангард на герой който може да става невидим ... другото е че дъст няма да вземат отначало точно... чак след 6 лвл като минеш ... а дъст не се купува рядко.. просто се купува според случая :)
НАПЪЛНО СЪГЛАСЕН !!! КОйто купува дъстове е тъп нуб.. протата купуват джем скачат 1в5 !
http://abcxaos.org/tools/talent.php?talent=MzjZVMhoZVmIzIq0xsx
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin   Сря Ное 18, 2009 7:36 pm

Крас, ти кога ще се научиш, че предмета се казва stout?!
HeyKiwey
Форумен маниак

Брой мнения : 699
Registration date : 02.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin   Сря Ное 18, 2009 7:56 pm

beyOnd написа:
Cannibal написа:
beyOnd написа:
Пак тоя написа:
НАПЪЛНО СЪГЛАСЕН !!! КОйто купува дъстове е тъп нуб.. протата купуват джем скачат 1в5 !

Не, протата купуват джем, а останалите вместо да се движат с тях, скачат 1в5 ;)
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin   Сря Ное 18, 2009 8:00 pm

Според мен най-добрата стратегия за рики е следната:
Купуваш ботуш първи предмет. После събираш ПТ на аги. Събираш за рапира. Купуваш рапирата. Ръгаш 4 хипера. Оуниш.
Epicfail
Форумен маниак

Брой мнения : 1154
Registration date : 31.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin   Сря Ное 18, 2009 9:11 pm

McMarto написа:
Купуваш ботуш първи предмет. После събираш ПТ на аги. Събираш за рапира. Купуваш рапирата. Ръгаш 4 хипера. Оуниш.
Добре си го измислил !

Рикито му трябва , Пт аджилити, пуурс мен шилд , пърдж, манта

Тръгва се на Куелинг блейд, 6тангота и Ол статс предмети

http://nagradite.net/kadishona <-- Моля, дайте точка! Благодаря!
http://dota-bg.4rumer.net
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin   Сря Ное 18, 2009 9:34 pm

На Рики не можеш да кажеш какво му "трябва". Има много развития, почти колкото Мирана.

1. PT, Diff blade, Manta
2. PT, Diff blade, Butter
3. PT, Manta, Deso
4. PT, Deso, Butter
5. PT, Manta, Skadi
6. PT, MoM, MKB
7. PT, MoM, Buriza
8. PT, HotD, Butter
9. PT, S&Y

Разбира се, на всеки билд може да се направи ранен Cristalis като евтино дпс, а също и башер, който на този герой е безценен. Quelling и Stout са задължително, цял poormans - не. Ако сметнеш, че няма да ти трябват предмети от сорта на бандове и можеш да събереш директно Tier 3/4 предмет, няма нужда да правиш poormans.
AvV
Зарибен

Брой мнения : 268
Registration date : 03.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin   Чет Ное 19, 2009 1:12 am

Да ама ако те ганкнат и си една рапира назад
HeyKiwey
Форумен маниак

Брой мнения : 699
Registration date : 02.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin   Чет Ное 19, 2009 1:27 am

McMarto написа:

4 рапири и Батълфюри ми звучи по-добре. ;p
Ако искате да печелите 100% от битките 1v1, правете Блейд Мейл. Като цяло предметът за този герой е слаб във всяка игра, но хванете ли някой герой във смоке, ще му източите доста живот преди да е излязъл и като излезе ще бъде доста глупаво от негова страна да почне да ви бие...
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin   Today at 1:47 pm

Какво правите на "rikimaro" Stealth asassin
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 4 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Как да направим "3D" снимка с Фотошоп
» Как да си направим нов звук на колата в "LFS"