Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Whos The Best?!
Crixalis-Sand King
26%
 26% [ 15 ]
Mirana Nightshade-Priestess Of The Moon
40%
 40% [ 23 ]
Nevermore-Shadow Fiend
33%
 33% [ 19 ]
Общо гласове : 57

АвторСъобщение
HeyKiwey
Форумен маниак

Брой мнения : 699
Registration date : 02.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Вто Авг 11, 2009 2:23 pm

McMarto написа:
Кой ретард ще играе known ar ?!

Ние :lol:
BTW изтрих си warcraft-a и се почувствах много добре, трябва да пробвате ;)
Върнете се в началото Go down
StarScream
Зарибен

Брой мнения : 272
Registration date : 04.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Вто Авг 11, 2009 2:43 pm

McMarto написа:
че кой казал че играта ще е known ?
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Вто Авг 11, 2009 3:07 pm

"Не играя мид герои, защото с тия дето играя винаги има някой за мид,"
http://www.spamFORlife.com
Cherkezov
Форумен маниак

Брой мнения : 528
Registration date : 20.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Вто Авг 11, 2009 6:54 pm

McMarto написа:
По-скоро кой ретард може да играе само с 2-3 героя ?
IVANotLUKOVIT
Зарибен

Брой мнения : 202
Registration date : 04.04.2009

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Вто Авг 11, 2009 7:15 pm

Cherkezov написа:
McMarto написа:
Черкезов събери си 4 и ще играете срещу нас като ние ви кажем какво да пикнете щом можеш всичко значи ще ни биеш без значение от героите :)
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Вто Авг 11, 2009 8:50 pm

IVANotLUKOVIT написа:
Cherkezov написа:
McMarto написа:
Черкезов събери си 4 и ще играете срещу нас като ние ви кажем какво да пикнете щом можеш всичко значи ще ни биеш без значение от героите :)
А какъв е шанса да се паднат точно 5-те противоположни ?Както съм казвал и в друга тема,случвало се е няколко пъти да се падне ужасна комбинация от герои,точно контри на нашите,но това не значи че трябва да играете мод,в които се играе общо с 20 героя и се надцаквате кой първи да избере най-голямата имба.В крайна сметка има си репик като ви е толкова зле отбора,но си мисля,че свиквайки с различни комбинации се утвърждава доста по-добре отборния дух,а и колкото по-добре познаваш противника,толкова по-добре-ще можеш да предвидиш как би реагирал ти на негово място,ако играеш често с разните герои.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Вто Авг 11, 2009 9:58 pm

Пак се почна. Целта в игра с teamplay е да се изберат герои, които си помагат взаимно, не единия отбор да му се паднат нюкер, танк, кери, съпорт и инициатор, а на другия отбор да му дойдат 5 меле керита. Как не разбираш, че е прекалено небалансирано?!
Всеки герой си има различна роля в играта и целта е да се избере отбор, където всеки си има различна роля.
И как не разбра, че имбите са изключително малко на брой и че в игра 5в5 сам герой не може да изнесе цял отбор?
P.S. Кажи ми моля точна дефиниция на имба ЗА ТЕБ и няколко примера за такива герои.
HeyKiwey
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Вто Авг 11, 2009 10:47 pm

McMarto написа:
Пак се почна. Целта в игра с teamplay е да се изберат герои, които си помагат взаимно, не единия отбор да му се паднат нюкер, танк, кери, съпорт и инициатор, а на другия отбор да му дойдат 5 меле керита. Как не разбираш, че е прекалено небалансирано?!
Всеки герой си има различна роля в играта и целта е да се избере отбор, където всеки си има различна роля.
И как не разбра, че имбите са изключително малко на брой и че в игра 5в5 сам герой не може да изнесе цял отбор?
P.S. Кажи ми моля точна дефиниция на имба ЗА ТЕБ и няколко примера за такива герои.

Виж ся, прав си, но има и комбинации в които комбото от магии бие почти всяка комбинация от останалите герои. Нека дам любимия си пример: Рики, Акс, Дарк Сийр и останалите да са "имби" от сорта на Омни и Демон Уйтч/Зевс/Лина.
На AP мод тази комбинация избива рибата. На AR пък, пак е възможно да се падне. Следователно това не са хубави модове. Остават rd и cm... Ето това наричам аз добри модове, защото не зависи само от това какви "имби" избираш, а и от това как най-добре ще спреш противника. Естествено в пуб игри най е лесно да си пускаш на AP щото е пълно с хора от сорта "омг!! тамън репикнах тъпия зевс и ми се падна тва дилдо!!(стаа въпрос за енигма)" или пък "да еба що избирам последен, ся ши ми земат снайпера :@", но най-често срещаното от мене при CM моде е "майкати(слято) даеба(слято) хост що банна рикито шибан алмер такав"
... /facepalm
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Вто Авг 11, 2009 11:14 pm

Ми нали точно затова се играе на модове където можеш да си избереш героите: Вие си пиквате някаква ваша комбинация, другия пиква своя. Всички са доволни :lol:
На турнири да не би да се играе 5v5 ar?! Това, че не е ar не значи, че хората могат да играят само с 3 героя. Не съм казал, че ap е най-доброто, казвам, че ar е най-нуубарския мод. cm и на мен ми е любим, но пуб гейм на cm не става и това говори огромния ми опит от 2 игри, в които играчите се съгласиха да играят cm :lol:
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Вто Авг 11, 2009 11:22 pm

Maй не си играл достатъчно.Виждал съм и 5 танка да бият ,виждал съм и 5 съпорта да бият.Просто се импровизира.Пример е дори на azzazel риплея.Нито им е балансирам тийма,нито нищо, но си имаха реалния шанс да вземат играта.В игра 5в5, честно казано, сам герой може да изнесе цял отбор,друг е въпроса дали ще му се позволи да се нафарми.Имба има само 1 дефиниция.Така че би трябвало да си наясно кои са такива.

Последната промяна е направена от Cherkezov на Вто Авг 11, 2009 11:28 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Вто Авг 11, 2009 11:25 pm

Аз питам по твое мнение коя е точната дефиниция и кои герои смяташ за такива.
5 танка могат да бият, 5 съпорта имат още по-голям шанс, но 5 керита (случвало ми се е (и то без силни герои като Мирана, СФ, Вайпър)) нямат никакви шансове каквото и да правят.
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Вто Авг 11, 2009 11:32 pm

Imba е герой,който по някакъв начин надвишава възможностите на останалите герои(или поне на 90% от тях,тъй като другите 10 са също имби).Сега знам какво ще ми кажеш- ако ти дам пример за имби 5в5,ще ми кажеш ама 1в1 нищо не струват-ако ти кажа bane -ще кажеш "ама 5в5 не е кой знае кво,просто трябва да го ганквате".Така че ще се огранича само до имба скилове-и първия, за който се сещам в момента, е улта на juger.
Дай сега твоето определение и пример,щом си мислиш,че имаме различни такива.
IVANotLUKOVIT
Зарибен

Брой мнения : 202
Registration date : 04.04.2009

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Сря Авг 12, 2009 4:47 am

Cherkezov написа:
IVANotLUKOVIT написа:
Cherkezov написа:
McMarto написа:
А какъв е шанса да се паднат точно 5-те противоположни ?Както съм казвал и в друга тема,случвало се е няколко пъти да се падне ужасна комбинация от герои,точно контри на нашите,но това не значи че трябва да играете мод,в които се играе общо с 20 героя и се надцаквате кой първи да избере най-голямата имба.В крайна сметка има си репик като ви е толкова зле отбора,но си мисля,че свиквайки с различни комбинации се утвърждава доста по-добре отборния дух,а и колкото по-добре познаваш противника,толкова по-добре-ще можеш да предвидиш как би реагирал ти на негово място,ако играеш често с разните герои.
Виж аз какво ти написах и ти какво ми написа
нали намекна че щом играя ап мога да играя с 2-3 героя а че ти щом играеш ар значи можеш всички и е без значение с кой ще играеш за да биеш
събери си 4 и ще ти кажа какво да пикнете щом ще можете да биете с всичко и след играта съм сигурен че ще разбереш колко важен е пика в дотата
HeyKiwey
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Сря Авг 12, 2009 9:54 am

Естествено е че като тръгнеш да изнасяш сам целия им отбор, Jugger да те пребие. До колкото си спомням даже вече се блоква от магии и предмети, а? Ghost Staff, Lothar's Edge, Wind Walk, Gank, Mantle.
Имба за мен са магиите на Riki. С невидимоста си обикаля из картата и ганква -> Принуждава ви да купите уардс и да правите тийм баттле -> стои далеч докато започне битката след което се блинква и пуска смоке. Как ще го контрирате? Със улт на Jugger??? xD
Друга имба е Неруба. Верно че си има доста повече недостатъци, но факта че даже и да няма нито 1 предмет пак може да изкърти 1 герои за отрицателно време го прави доста по-силен.
Улта на Jugger... omg -_-"
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Сря Авг 12, 2009 10:44 am

? :lol: Вземи си стаф и поеми тая 1000 дмг въртележка :lol: Отделно ти забавя билда.Lothar уж го мразихте сега ми казваш да го взимам на всеки герой,wind walk не е толкова срещан скил,а и понякога умираш преди да успееш да реагираш,особено ако те е набарал сам.180 gold пък му усигурява сигурен кил.
Рики от друга страна за мен е от най-слабите герои.Как можеш да наречеш имба героя с най-слаб лейн в играта ?Колкото до ганкването му,взимате си дъст,или обичания от теб GS и е доста gg.А ако скача в битката със смоке,действително улта на juger би го спрял.Въпроса е само колко хита ще изяде от слаша.
За неруба обаче съм съгласен,че може да съсипва някой герои,без шанс за спасение,но обикновенно не успява да се развие толкова.
HeyKiwey
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Сря Авг 12, 2009 11:50 am

Staff на инт.
Лотар на Аджилити - не съм казвал че е слаб предмета. Лесно се контрира невидимостта, но дава ефекта от PB, че даже и повечко МС. Освен това Дмг и Аджилити които дава си струват парите...
Стр герой не можеш да убиеш сам даже и с всичките тупаници от улта по него.
Стафа стои 4 секунди-> няма да поемеш толкова голям дмг от въртележка, особено ако "финтираш" про-джугъра.
А тва с рикито и стафа не го разбрах? И как ще ти помогне дъста като не знаеш кога трябва да го пуснеш? Единственото решение срещу рики са очи/гем и 5мата да седите на едно място. Тогава пак е силен...
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Сря Авг 12, 2009 12:00 pm

Str герой може да не убиеш само с улта ,но остава на 1 въртележка живот.Стафа неутрализира рикито , кое не разбра ? Поне за 4 секунди де.Достатъчно да се измъкнеш от мъглата,да пуснеш дъст и да нюкнеш тъпото рики.Просто изчакваш сам да си подпише смъртната присъда скачайки с мъгла,затова предпочитам дъст пред очи.
П.С: Lothar не дава Agi.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Сря Авг 12, 2009 1:19 pm

Тц, Рики е мноооооого далеч от имба. Почти всички нюкери ще го смелят за секундите, които трае дъста, от мъглата се бяга лесно (освен ако не те хване в мъгла с пърдж :lol: ). Контрира се като не седите сами и избягвате да кръстосвате чуждите горички (пак сами). 2 героя с дъст в отбора гарантират, че Рикито ще мре още като се покаже. И бтв пуснете GS за да избягате от Рики и някой нюкер със сигурност ще се възползва от възможността.
Неруб също не е особено силен. Да, комбото му е силно в мид гейм, но такова е и на Пъдж с тази разлика, че Неруб няма мана да си пусне по 2 пъти магиите.
Jugger при хубав съотборник може да направи няколко убийства, НО: от въртележката се бяга лесно (особено ако сте с равен МС, един завой на другата страна и съм избягал xD), слаша на първо ниво е доста слаб, тоест нужен ти е поне 11 лвл, както и прилични предмети, за да направиш нещо, без да споменавам, че улта му се контрира от повечето ескейп механизми в играта (ww, leap, blink, etc).

Цитат :
Lich, Lion, Lina - това са герои, които много бавно губят силата си дори в късна игра.

Lina - много силна начална и средна игра, лесно прави убийства, може да събере guinsoo/euls (disable), може да бъде и носител на meka. В късна игра е силна със stun, disable, nukes с нисък cooldown. С guinsoo и/или orchid нейния дмг скача с доста, освен това след всяка пусната магия получава ms/ias. Повярвайте, дори в късна игра (въпреки, че работата на ниукъра е да не позволява да се стига до късна игра, за да не го изместят agi carry-та като dmg-dealer) не бихте искали да срещнете Лина в пряк двубой.

Lich - силен с ниуковете си през цялата игра, има почти безкрайна мана, зверски лейн контрол, добър ганкер, носител на мека, евентуално wardwhore (дори като такъв си остава супер силен), ганква се трудно ако няма голям противников крийп. Средна и късна игра може да сложи щит на целия си отбор. Също може да направи guinsoo/euls като Лина.

Lion - силен лейн, добър ганкер, mana drainer, няма нужда от предмети за мана, потенциален носител на meka или wardwhore, hex е един от най-добрите дисейбъли в играта, има stun, също може да вземе guinsoo/euls, освен това може да нанесе огромни щети на един противник. В голяма битка (ако има guinsoo/euls) може да държи в дисейбъл половината си противници и да им взима маната след като си е пуснал магиите.

Наред с КотЛ, това са най-големите имби.
Това е от темата нърф за Енч
Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Чет Авг 13, 2009 8:33 am

пак кви глупости сте наредили...
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Чет Авг 13, 2009 10:09 am

Cannibal написа:
пак кви глупости сте наредили...
Действително са глупости...Котл имба ? LOL'ed.Обикновено като някой се падне с него завършва 1/10 или пък репиква в началото.Lich също увисва след 50-тата минута,особено срещу str герои.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Чет Авг 13, 2009 12:34 pm

Точно за КотЛ ви е най-правдободобното...
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Чет Авг 13, 2009 1:06 pm

Cannibal написа:
Точно за КотЛ ви е най-правдободобното...
Imba laner, sux hard in team battles & 1v1 сборичквания,лесно бива ганкван и има малко hp.
Overall:not bad but not imba either.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Чет Авг 13, 2009 2:03 pm

Баба ти съква :lol: Освен пърфектния си лейн и факта, че ще има 3 пъти по-скъпи предмети от всеки друг герой, в отбора е полезен с meka/vlad/blinding light/mana leak/chakra/евентуален слоу от skadi/sange.

Тва пък, че Лич отслабвал след 50 мин срещу стр герои ме пръсна от смях lol! Колко игри при теб завършват след 50 мин lol!
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Чет Авг 13, 2009 2:22 pm

Vladi взимай за баба си :lol: По-добре ще е.Изумявам се като видя влади на int герой,че и на най-крехкия.Още малко сложете на сайлънсъра едно влади и един assault и лет дъ шоу бигин :lol: А лича действително нищо не прави на pudge , bristle ,dk , treant и т.н след 50та минута.При мен доста игри свършват след 50 минута,тъй като се налага да пофармя,за да мога да компенсирам нуубовете в тийма.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Чет Авг 13, 2009 3:20 pm

Cherkezov написа:
Vladi взимай за баба си :lol: По-добре ще е.Изумявам се като видя влади на int герой,че и на най-крехкия.Още малко сложете на сайлънсъра едно влади и един assault и лет дъ шоу бигин :lol: А лича действително нищо не прави на pudge , bristle ,dk , treant и т.н след 50та минута.При мен доста игри свършват след 50 минута,тъй като се налага да пофармя,за да мога да компенсирам нуубовете в тийма.
На това мога да кажа само lol!
Личи си, че не си много наясно с ролите на един герой, и съответно с подходящите предмети за изпълнението им. А ти на кой правиш Владимирс? Колко кръв очакваш да има един съпорт? Куриас пък ептен нищо общо няма. Друг въпрос е, че Езалор може да си позволи в пъти повече и в пъти по-бързо тези точки кръв. За хората, с които играеш едва ли на някой тук му се слуша.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA   Today at 9:07 pm

NEVERMORE,SAND KING OR MIRANA
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 8 от 10Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next