Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Любим съпорт...

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Кого бихте водили зад гърба си, докато вие мажете наред?
Shadow priest
18%
 18% [ 6 ]
Omniknight
38%
 38% [ 13 ]
Witch doctor
3%
 3% [ 1 ]
Holy knight
9%
 9% [ 3 ]
Treant protector
18%
 18% [ 6 ]
Enchantress
3%
 3% [ 1 ]
Necrolyte
3%
 3% [ 1 ]
Lord of Avernus
8%
 8% [ 3 ]
Общо гласове : 34

АвторСъобщение
azazzel
Зарибен

Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Чет Окт 08, 2009 10:12 am

WL e доста интересен герой, предметите които му вършат работа и начините му на развитие са много разнообразни. WL участва както и в Pusher picks така и като babysitter. Трябва да погледнете на героя как се вписва в пика, който правите. При пикнат герой от рода на Spectre, Void, Mortred които целят единствено добър фарм и задържане на линия максимално дълго имат нужда от babysitt, а подходящите герои не са много (lock, dazzle) и ако противниковия отбор е баннал/пикнал някой от тях няма как да не пикнеш lock-a. В тази ситуация lock-a найстина трябва да събира малки предмети, защото ласт хитва минимално. При pusher pick от рода на kro, lock, rhasta, enigma тогава героя е много подходящ за линия 1в2, защото има лесен ласт, високи статсове и хийл който го държи в линия много дълго. Тогава Lock-a може да играе на meka + necro/ref/guinsoo.
А също ми попадна и 1 реп на Puppey http://www.gosugamers.net/dota/replays/24063 там играе соло лок като се възползва от предимстовото си на лейн и успява да изфарми бърз дагон и шива и завършва 17-1, което също е някакъв вариянт на развитие на lock-a.
Върнете се в началото Go down
Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Чет Окт 08, 2009 1:43 pm

Kamukag3e написа:
Черкез, толкова грешики в толкова малко коментари ...

По темата:
Как един герой, направен да помага ще победи един герой направен да прави дмг ... ето как, няма как.

Когато ти с твоя WL за 25 минути игра направиш един от исканите от теб предмет, се сбиеш с един Troll Warlord 25 минути неизкаран от гората, защото не си купил очи ... точно ще може да ви убие петимата от твоя отбор.

Да дам и друг пример. Ако ти направиш 5 убийства с WL в рамките на 15 мин игра, ще можеш да си направиш половината от guinsoo и няма да си по-полезен отколкото си в момента.
Ако един carry герои, успее да ги вземе, ще може да мачка по 2-3 противници без проблем. Тоест по-полезно е да му оставяш убийствата.

Искам да ти кажа и че много хора са ми се смяли на 'смешните' ми наини на развитие с герои. Chen, Lich, Visage etc. със само два предмета (vlad, mekansm), на 20 минута.
И защо същите тези са изнесени на 25 според теб ?
Ами защото 'insert carry name hero here' е направил заради моята помощ 12 убийства. Доминирал е линията. Има на разположение, аурите и уменията предлагани от мен, както и предметите закупени от него (благодарение на убийствата и контролът над линия, пак заради мен).
И просто се получава, че с мен в битка може сам да убие целият отбор, без да се нуждае от другите играчи.

P.S.:
Ако един support герои, бива развиван, той е много полезен.
Ако един carry герои, бива развиван, той печели играта.
Под развиван имам предвид, да му се помага да печели бързите пари.

и едно "прав си Cannibal" щеше да свърши работа :D

P.S. @Cherkezov's bla bla: работиш ли по риплея?
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Чет Окт 08, 2009 7:33 pm

@Черкез:
Да го мисля за support ме кара това, че в битка не се чувствам длъжен да го бия, вярно е с ултимат и guinsoo е полезен.
Но нито мога да спра да ги пусне, нито има смисъл след като ги пусне да го убивам, той не ми вреди сам по себе си.

Един танк от своя страна е плашещ с техните АоЕ стънове и други, както и carry което е способно за 15 секунди необезпокояваност в битка може да убие целия отбор.

Никой герой не е само пушер, защото ако имаше герой добри само в това, щаха да са изключително слаби. Трябва да бъдеш полезен за отбора по някакъв начин. Всеки герой може да събаря кули и да убива крийпове, някои по-бързо от други.

Бъди сигурен че едно carru винаги ще убива всеки 'pusher'. Защото carry-та са само герои с изключително силна късна игра. Да вземем за пример който пойскаш от следните герои:
Sven, N'aix, Sniper, Juggernout, Morphling, Phantom Lancer, Troll Warlord, Bounty Hunter, Void, Phantom Assasin, Soul Keeper.
Кой от тях ще победиш с guinsoo и refresher, ако има само половината пари спрямо теб ? Отговорът е ясен - никой.
При това добрите керита се избират и заради лесната им игра в линия и допълнителните им качества.

Тролът в отборните игри не е избиран, защото стилът на игра в момента е друг, може би пак ще се стигне до него, може би не.
Но той винаги за 25 минути в гора, срещу играчи несъобразили да го спрът ще извади повече пари от герой в линия ... Освен това излязъл от там обикновенно убива всеки хванат сам, дори понякога и двама.

За 5 убийства - половин guinsoo говоря, че когато успееш да направиш 5 убийства, от крийпове и други вече ще си събрал за половината guinsoo. Докато ако едно carry докопа същите пари, ще има толкова голямо предимство, че съм абсолютно убеден, че с помощ на отбора си ще може за секунди да премаже противника ...

Chen правя meka и vlad за 9 минути, оттам тръгвам за ботуш и aghanim. И да не е зле, с 5 аури само от предмети (и поне 1 от крийп), два heal ефекта и penitence може да помогне на всяко carry да убие всеки герой, независимо колко е по-силен.
А visage и lich могат да усигорят тези ефекти, заедно с дмг като НЕ ГУБЯТ ВРЕМЕТО на carry-то да си ги прави. А и не се е случвало един път, ами всеки.

Колкото и да ми харесва Lich-a, толкова ми е жалко да го кажа, той вече неможе да убива дори половин отбор, с наличие на pipe и meka е невъзможно дори да усетят ултиматът му.

Примерът за WL и Troll беше друг, но ти не четеш внимателно.
Ако тролът бъде в гора, ще може да размаже противников WL.
Ако WL помага на свой съотборник - carry, той ще може да бие трола.

И да парите не идват най-вече от убийства, но всяко златце е бонус. А това да уставяш крийповете и да тормозиш противника (кадърно направено) е по-ценно от 1-2 фрага.
Затова пък, в ранното начало на играта 1-5 лвл, всеки фраг е от голямо значение, защото парите от крийповете са все още малко, а и трудно се убиват всички (особено ако те мачкат в линията и неможеш даже да удряш по тях).

McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Чет Окт 08, 2009 7:40 pm

Предпочитам наядено кери с добър бейбиситър пред наяден бейбиситър и изнасилено кери :lol:
http://www.spamFORlife.com
IVANotLUKOVIT
Зарибен

Брой мнения : 202
Registration date : 04.04.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Пет Окт 09, 2009 1:49 am

McMarto написа:
Предпочитам наядено кери с добър бейбиситър пред наяден бейбиситър и изнасилено кери :lol:
Дано и черкезов да го разбере това един ден.
Просто спрете да спорите с него нито той прави каквото кажете нито вие някога ще правите каквото той каже.Все още продължава да си пише за "cw протата" и как копирате от тях и някой ден ще се досети че те играят играта И ЗА ПАРИ и имат спонсори повечето и за да си ги запазят тея неща трябва да играят по най-правилния начин оставете го да си пише и толкова
Човека го е срам да си каже ника или да даде реплей а вие си губите времето да му отговаряте
Иначе по темата: dazzle
Cherkezov
Форумен маниак

Брой мнения : 528
Registration date : 20.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Пет Окт 09, 2009 3:21 pm

IVANotLUKOVIT написа:
McMarto написа:
Дано и черкезов да го разбере това един ден.
Кое да разбера ? Проблемът не е дали аз ви разбирам,проблема е че ви разбирам прекалено добре и виждам колко ограничено мислите.Наядения бейбиситър(какъвто WL не е-той е главно pusher,както казах) няма нищо общо с изнасилено кери.Вие повтаряте 1:1 каквото казват по gosu форумите - и това е тяхно оправдание също.Опитайте да проумеете, че керито има други 2 лейна на който може да се ояжда и 2 гори,в които също може да си фарми.Единствено до 6 лвл може да има някакъв бейбиситинг,само дето и това е грешно,и тъй като няма да се сетите защо, ще ви обясня.Да кажем,че не ластхитвате нарочно,за да го прави керито... на пръв поглед звучи добре -уж керито да стане имба по-рано.Да ама не....ако не ластхитвате, правите deny-a от противника по лесен,да не говорим,че никой не може да ласт хитне всички умиращи крийпове.Така вие просто губите тийм голд,и то доста,както и експ.
И тея cw прота не играят за пари,а печелят пари,само ако спечелят,както е на всеки нормален tour,всеки от нас е играл в такива,разликата е никаква(тъй като аз не играя играта с цел забогатяване).И да те светна се играе много по слабо ,ако е за пари.Ако е от любов към играта,играча се развива доста по прогресивно и с по-голям хъс.

Цитат :
за да си ги запазят тея неща трябва да играят по най-правилния начин
Все едно ако те кефи играта и искаш да си добър,не се стремиш да играеш по-най правилния начин,нали ? Тея клишета ги остави за тея без мозък.
Човека не го е срам да си каже ника,по-скоро хората ги е срам да си признаят грешките и гледат да се хванат за най-малкото,за да прецакат имиджа на човека.И тъй като са 10v1 , няма да им е трудно,ако му знаят ника.Ако имахте достойнството да допуснете,че може всичките ви кумири от cw турнирчетата да играят грешно,а заедно с тях и вие ,можеше и да ви кажа кой съм.В крайна сметка защо ти е ника ми ? Какво общо има ника с това,което съм писал ? Ясно е ,че ще търсиш за какво да се хванеш.Ще ме дебнеш 1 месец докато някой ден загубя игра и ще я качиш тука да злорадствате ли ? Колко зряло ....
IVANotLUKOVIT
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Пет Окт 09, 2009 3:53 pm

Цитат :
И да те светна се играе много по слабо ,ако е за пари.Ако е от любов към играта,играча се развива доста по прогресивно и с по-голям хъс.
Предполагам че и във футбола е така :) Тези от квартала се развиват по погресивно от реал мадрид например :lol:
Не ми трябва ника ти за да ти следя и без това дебилните игри а за да ти покажа че както винаги говориш празни приказки :D
Това че и ти сам знаеш че ще те бия и не си казваш ника е вече друго.Ако беше сигурен в приказките си и знаеше че можеш да биеш мен дето гледам "cw протата" щеше да се навиеш да играем преди много време.Иначе ако играем си прав да - скрийн+реп тук и ще спреш да пишеш по 100 реда небивалици ;) Няма да ти отговарям на следващия пост с общи приказки така че не се хаби :oops:
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Пет Окт 09, 2009 3:54 pm

Нали идеята е ти да харасваш докато керито ти взима крийпа. Ако противника ти остане да бие губи живот, а пак не е сигурно дали ще успее да си deny крийпа (не случайно меле героите имат повече base dmg, освен това при наличие на quellling blade, ласт хита е елементарен). А вашия deny е лесен, защото WL има отлична анимация и projective speed.
Освен това аз лично ти искам ника, така че когато вляза и те видя он да ти пиша, не да се чудиш как да ме извикаш в 1 след полунощ по скайп. Въобще не ме интересува колко игри печелиш или губиш (то е ясно, че в публична игра както и да играя, най-малкото ще имам шансове да спечеля играта).
А ти за да критикуваш отборите и играчите трябва да постнеш поне 1 реп, не ние да си нямаме представа колко играеш и да ти вярваме на сляпо.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Пет Окт 09, 2009 4:00 pm

Черкез, преди няколко поста ти написах нещо относно записите, а отговор не така и не съм получил.
Виждам че си много зает да пишеш реки от простотий, но ще те помоля преди да продължаваш да ни представиш играта си, може би ако видим истинският начин на игра, ще се откажем да следваме глупавите gosu форуми и ще прозрем Истината.
Ако искаш това, то един replay най-добре ще ни покаже как трябва да се играе найстина.

P.S.:
Имам свободно време.
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Съб Окт 10, 2009 10:06 am

IVANotLUKOVIT написа:
Цитат :
И да те светна се играе много по слабо ,ако е за пари.Ако е от любов към играта,играча се развива доста по прогресивно и с по-голям хъс.
Предполагам че и във футбола е така :) Тези от квартала се развиват по погресивно от реал мадрид например :lol:
Пак пробваш с клишираните дебилни ответни удари....При футбола тези,които са платени ,вече имат таланта и вече са започнали сами да тренират от малки.Като деца в 1ви клас , повярвай не са започнали да тренират щото са им обещали 200000 долара например :lol: Това,че след 10 години ще им плащат,защото са прогресирали с любимия си спорт,е друга тема.
Цитат :
Това че и ти сам знаеш че ще те бия и не си казваш ника е вече друго.Ако беше сигурен в приказките си и знаеше че можеш да биеш мен дето гледам "cw протата" щеше да се навиеш да играем преди много време.Иначе ако играем си прав да - скрийн+реп тук и ще спреш да пишеш по 100 реда небивалици
Ти ще ме биеш ? Доживях да се осмелиш да кажеш нещо такова.Доколкото си спомням доста пъти те предизвиквах,а ти само плахо отстъпваше шанса на някой друг.А ако аз постна скрийн и реп тука и те бия дали всичките ще срете да пишете простотии ? Едва ли.... ще искате всеки 1 да бия...

McMarto написа:

Идеята била да харасваш....хмм,а мислиш ли,че ще хараснеш особено една двойка от axe и dazzle да кажем ? Защото аз не мисля....меле героите може да имат повече дмг , но те страдат от хараса най-много.И ако да кажем бейбиситваш void,съм 100% сигурен,че войда няма да хване криийп каквото и да правиш.Точно затова съм против тоя начина игра.От друга страна, ако WL си ластхитва всичко,поне ще може да избута всички кули преди 20та минута,което също е доход за керито и отбора,а и след това ще се ганква по-лесно.
И не е проблема да постна реп,просто реповете не са от cw игри, и смисъла е никакъв.Все едно да ти дам реп на tide с dagon със стат 22/1 на края на играта.Това показален реп ли ще е ? Както вие обичате да поствате такива срещу слаби отбори на cw-също толкова безсмислено е,и не случайно ги критикувам.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Съб Окт 10, 2009 10:26 am

Точно преди 2 дена имах подобна линия (аз Войд, бейбиситър WL срещу Dazzle и NA). Взех си един quelling blade и нямах абсолютно никакви проблеми с lasthit. Докато отивам да взема крийпа WL отива напред и удря Dazzle, така той хуква да бяга, а аз спокойно си взимам крийпа. Ще си кажеш - той е голям ретард, що бяга, обаче ако остане - губи повече, защото тогава и аз ще отида да го бия и няма да умра, защото имам завиден str, poormans shield и съм с Shadow word.
А иначе дай го си репа на Tide с дагон 22/1, поне ще те видим как се държиш на линията. Много неща можеш да разбереш за един човек по реп, дори да се е лигавил. Малко е тъпо да казваш: Аз мога да ви дам реп ама няма смисъл.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Съб Окт 10, 2009 11:30 am

черкез ако спреш да филосостваш и постнеш rep|за мен, nooba няма никакво значение срещу кого e| бих играл 1v1 с теб с 1 ръка и превръзка на очите
IVANotLUKOVIT
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Съб Окт 10, 2009 12:34 pm

Cherkezov написа:

Ти ще ме биеш ? Доживях да се осмелиш да кажеш нещо такова.Доколкото си спомням доста пъти те предизвиквах,а ти само плахо отстъпваше шанса на някой друг
Ау май съм го пропуснал това :oops: Ник? Ето пред всички ти искам ника за да играем - надявам се да не откажеш : )
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Съб Окт 10, 2009 4:58 pm

Междо всички спорове, който почват да ми стават интересни, но засега са еднообразни и оттегчителни (по разбираеми за Иван причини). Бих искал да вмъкна и два реда по темата.

Според лично мое мнение и скорошни наблюдения dazzle и dark seer са героите които бих искал да са в моя отбор.
Разбира се не изключвам другите добри герои като:
Lich, Lion, Rhasta и др.
Просто посочвам най-колоритните според мен.

AvV
Зарибен

Брой мнения : 268
Registration date : 03.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Съб Окт 10, 2009 6:27 pm

по темата преди около 30 мин играх в пуб с тролл и при мене беше раста, отсреща акс и випер.Не знам те ли бяха нуубс или ние добри направих ФБ на випер изфармих си хелм до 7 мин.Бутнахме първа кула и влязах гора до 15 мин имах джавелин намерих на руна дд и рошана взех после пак гора и до 25 мин имах хелм монки ботуш и брейсар.после рапира и ГГ за тях...та мисълта ми е че на дали ако някой лар лок направи толкова пари ще успее да убие тролл с предмети за толкова пари а с трола правех най малкото дабъл като влезна да се бия
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Съб Окт 10, 2009 7:18 pm

предметите ти не са толкова добри, камо ли за гора, така че ако играе по-добре от теб може и да може.
AvV
Зарибен

Брой мнения : 268
Registration date : 03.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Съб Окт 10, 2009 7:46 pm

Аз не тварда че съм професионалист и не искам и да бъда защото играя дота за развлечение.Просто по темата казвам че ги бих и е по добре кери героя да е наяден.И аз се лигавих тогава защото играта беше лесна и направих фюри.Общо взето добре се получи стана забавно.Относно черкеза той явно си играе по един начин вие си играете по втори някой др по трети и всеки ще твърди че е правилен неговия.Относно риплея той ако качи ще е най-добрият му.Сигурен съм че всеки преди да стане про и да му плащат е играел по същия начин като мене.Или ако канибала или мс марто още от първата игра сте били толкова добри колкото сте сега.Сигурен съм че сте изкарали доста часове пред компютара че да играете "безгрешно" както твърдите
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Съб Окт 10, 2009 8:10 pm

дали ще е най-добрият му или не значение няма
ще гледам играта му, не статса
но и двамата знаем, че реп той няма да качи, така че дискусиите са безсмислени :)
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Нед Окт 11, 2009 3:05 pm

McMarto написа:
Точно преди 2 дена имах подобна линия (аз Войд, бейбиситър WL срещу Dazzle и NA). Взех си един quelling blade и нямах абсолютно никакви проблеми с lasthit. Докато отивам да взема крийпа WL отива напред и удря Dazzle, така той хуква да бяга, а аз спокойно си взимам крийпа. Ще си кажеш - той е голям ретард, що бяга, обаче ако остане - губи повече, защото тогава и аз ще отида да го бия и няма да умра, защото имам завиден str, poormans shield и съм с Shadow word.
А иначе дай го си репа на Tide с дагон 22/1, поне ще те видим как се държиш на линията. Много неща можеш да разбереш за един човек по реп, дори да се е лигавил. Малко е тъпо да казваш: Аз мога да ви дам реп ама няма смисъл.
Да бе , то и аз наскоро като гледах реп на легендарните Razer видях bane+lion да падат на лейн.Явно колкото и добра комбинация да имаш,винаги ще се намерят нуубове ,които да паднат с нея.И откъде изкара тоя "завиден str " при void ? Пък и както ми го описа NA e бил само за красота там.Taйда с дагон беше само пример, виждал съм такъв и за негово щастие беше от моя тийм,но действително беше 22/1 срещу тийм от само agi+int.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Нед Окт 11, 2009 5:47 pm

Ами 23 base str малко ли ти се вижда? Вярно, че gain-a му е нисък, но това се усеща по-късно.
Cr3atoR
Новак

Брой мнения : 1
Registration date : 03.11.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Сря Ное 04, 2009 7:10 pm

Аз избирам Омни защото той си е супер супорт с 1 Шива хем адския слоу че и хеалва добро хп и с този негов ултимат ... просто Н1
^NiGhT_eLf^
Форумен маниак

Брой мнения : 417
Registration date : 27.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Сря Ное 04, 2009 10:44 pm

Оф почти всеки герой може да стане добър Suport, но най - добри са тези които имат магий за сурорт, щото секи герой може да купи кокошка и уардове нали?Примерно дървото неограничено може да тури дървета из целия мап, Неруб уйвара пък със своите буби прави същата работа също може и понякога да silence врага, Lanaya също тя пък може и да го слоуне, но като се замисля един от най - добрите супорти е Rexxara, докато той джънгли в гората той може да купи кокошка за отбора, уардове, той самия си има птица, и когато е нужно до линийте до него излиза да хелпне или гангне с улт, слоу също птичката за видимост, близо е и до една от руните...Зависи кой и как ще го играе.
Явно го няма в класацията, но това е моето виждане, ако може да ми обясните по - подробно за супорта ако не съм разбрал нещо както трябва и съм сбъркал..
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Чет Ное 05, 2009 5:52 pm

Не знам , аз на warder не викам support.....
^NiGhT_eLf^
Форумен маниак

Брой мнения : 417
Registration date : 27.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Пет Ное 13, 2009 12:20 pm

извинявам се никой не ми каза че съществуват и Nukers xD
Epicfail
Форумен маниак

Брой мнения : 1154
Registration date : 31.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Сря Ное 18, 2009 9:14 pm

Cherkezov написа:
Не знам , аз на warder не викам support.....
аз пък на warder не викам герой от дота :)

според мен Dazle, е най полезен от тук :)

http://nagradite.net/kadishona <-- Моля, дайте точка! Благодаря!
http://dota-bg.4rumer.net
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Today at 5:01 pm

Любим съпорт...
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 5 от 7Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next