Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Любим съпорт...

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Кого бихте водили зад гърба си, докато вие мажете наред?
Shadow priest
18%
 18% [ 6 ]
Omniknight
38%
 38% [ 13 ]
Witch doctor
3%
 3% [ 1 ]
Holy knight
9%
 9% [ 3 ]
Treant protector
18%
 18% [ 6 ]
Enchantress
3%
 3% [ 1 ]
Necrolyte
3%
 3% [ 1 ]
Lord of Avernus
8%
 8% [ 3 ]
Общо гласове : 34

АвторСъобщение
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Сря Апр 15, 2009 3:28 pm

Аз Уорлока ми харесва като summoner, тоест с некро и рефрешьр
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Epicfail
Форумен маниак

Брой мнения : 1154
Registration date : 31.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Сря Апр 29, 2009 9:40 am

трента е един съпорт....
http://dota-bg.4rumer.net
Smile
Новак

Брой мнения : 50
Registration date : 10.04.2009

ПисанеЗаглавие: Любим съпорт...   Сря Апр 29, 2009 9:49 am

Омни > All
Epicfail
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Чет Апр 30, 2009 9:49 pm

мдам въпреки че лок-а не му отстъпва много
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Пет Май 01, 2009 5:56 am

А като се замислиш Чен прави много повече неща от тях.
Smile
Новак

Брой мнения : 50
Registration date : 10.04.2009

ПисанеЗаглавие: Любим съпорт...   Пет Май 01, 2009 10:00 am

Омни>Чен>Уарлок
Epicfail
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Сря Май 06, 2009 2:20 pm

зависи. Нз какво по добро от 2 секунди масов стън + 300 ал хпс + мекансм + някой слу4аен бинд

http://nagradite.net/kadishona <-- Моля, дайте точка! Благодаря!
innoyed
Новак

Брой мнения : 85
Registration date : 16.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Сря Май 06, 2009 2:35 pm

Дървото и Некро ...
http://B.TapHoBo
HeyKiwey
Форумен маниак

Брой мнения : 699
Registration date : 02.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Сря Май 06, 2009 2:55 pm

въпроса е "Кого бихте водили зад гърба си, докато вие мажете наред?"
Тва ще рече да сте кери, нали? Еми омнито е най-логичния избор защото ви спестява парите за бкб, че и на сичкото отгоре може да го спамва защото няма 80-90 сек цд... Още слоува, събаря крийпа с 1 хийл, прави ви безсмъртен и е добър rapier/gem преносвач (в случай че умрете)
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Сря Май 06, 2009 3:05 pm

Всъщност въпроса е в духовитото ми остроумие :lol:
Иначе същинския въпрос е "Кой е любимия ви съпорт" ;)
HeyKiwey
Форумен маниак

Брой мнения : 699
Registration date : 02.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Сря Май 06, 2009 3:25 pm

Енигма...
No_Tears_Please
Зарибен

Брой мнения : 273
Registration date : 03.09.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Чет Сеп 17, 2009 3:25 pm

Dazzle or Omni
elf.balance
Новак

Брой мнения : 1
Registration date : 05.10.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Вто Окт 06, 2009 7:18 pm

Къде е рхаста ?!? не я виждам ?
Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Вто Окт 06, 2009 7:39 pm

ами честно да ти кажа различните хора възприемат различни неща под думата съпорт, но все пак си има граници.
Като за начало Раста е нюкър, по-точно chain disabler и може да беде warder/pusher/ward warrior/support* според начина на игра(вкл supportive items) и по тази логика всеки герой може да е съпорт. Работата е там че Раста ще извлече много повече от един Euls/Necrobook околкото от Mekansm и дори с него един Omniknight винаги ще помага в пъти повече от него. Та най-добрите съпорти са тези, които помагат на един герой да се задържи максимално дълго и качествено на линията. Това най-често става под формата на heal. Тези герои са изброени в анкетата и точно те са оригиналните, афтентични съпорт герои. Много от тях имат слабо присъствие на линията, но такова не им е и нужно, тъй като задачата на съпорта е да извлече най-доброто за съотборника(съотборниците) си.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Вто Окт 06, 2009 7:51 pm

Веднъж да съм съгласен с теб ;) Въпреки, че повечето от тях имат завиден лейн (Ench, Dazzle, Chen (jungling and ganking), дървото може да държи кулата жива и здрава... етц)
azazzel
Зарибен

Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Сря Окт 07, 2009 1:23 am

cannibal даваш определение на babysit героите, но не само те са съппортари. Дори Necro не смятам че е чист съппортър, до преди нърфа му със str gain-a, си беше герой за всичко танк, керри, съппорт не смятам че има място в тази класация дори и сега когато е почти винаги двойна линия с аба. Уарбайрите не са ли съппорт също?
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Сря Окт 07, 2009 2:41 pm

Нека отбележа, че анкетата е от много време постната и има място само за 10 героя.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Сря Окт 07, 2009 2:42 pm

Струва ми се че не разбрах какво точно искаш да кажеш. Не разбрах и за кой Некро става дума но ще ти кажа, че Necrolye е съпорт/нюкър, а Necro'lic e хибрит м/у съпорт/танк/дд и е подходящ за танкване на АоЕ магии благодарение на Gravekeeper's Cloak. А иначе всеки може да е съпорт, танк или кери - не е тайна че предметите определят ролята в играта на всеки герой. И какво означава "Уарбайрите" . Добре е имена и термини с неясно произношение/транскрибиране да се пишат на английси ^^ Дай няколко примера за добри съпорт герои(става дума за мащабен съпорт от-до), чиято естествена роля не е да бейбиситват.

Относно полезните герои за отбора в насока съпорт:

Има герои с добри възможности за наблюдение над картата(Rise Revernants, Eyes in the Forest, Urna Swarm), което е от огромна помощ, но това е просто заместване на уардовете. Тези герои не са особено полезни на двойната(а и на единична) линия особено ако кери героя е при тях. Та 2 от тях в повечето случаи поемат тази роля.

При други(бейбиситърите) важно е да задържат себе си и керито(най-често) в линия. Те му помагат при в убийствата и във фарма. В повечето случаи те са и доста важни за отбора в битка, което е само +. Тези герои нямат за цел да изнася играта. Те трябва да помогнат колкото може повче на отбора си. Така нещата стават само по-лесни.

Ще разгледам един класически съпорт - Warlock. задачата на този герой е да бейбиситва, купува уардове и куриери(не задължително сам) и при добра игра, разбира се да изкара някой полезен предмет за ОТБОРА - това се отнася за всички герои, които се вживяват като бейбиситъри. Работата е там, че мястото на съпортите не е на чистата линия, а с героя, когото съпортват(най-често това е герой "за късна игра") Изключително рядко се случва(при правилния начин на игра) някой от тях да остане сам на линия, за да си фарми. Все пак парите са много по-полезни при подходящите герои. Поради тази причина бейбиситърите най-често се задоволяват с малки съпорт и НР предмети(Bracers, RoB, HoR). и честно да ти кажа повече не им е и необходимо. Те са топ жертви, заради ниските си статистики, породени от ниската печалба злато, но смяташ ли че един Warlock, който пусне Infernal и heal-не приятелски герой бъде фокусиран в мелето ще загуби? Този герой е направил всичко по силите си и няма с какво повече да допринесе, а само услуга за неговия отбор е че са избрали да атакуват него.
Cherkezov
Форумен маниак

Брой мнения : 528
Registration date : 20.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Сря Окт 07, 2009 4:56 pm

Cannibal написа:
Те са топ жертви, заради ниските си статистики, породени от ниската печалба злато, но смяташ ли че един Warlock, който пусне Infernal и heal-не приятелски герой бъде фокусиран в мелето ще загуби? Този герой е направил всичко по силите си и няма с какво повече да допринесе, а само услуга за неговия отбор е че са избрали да атакуват него.
Бреййй , не думай :lol: Колко ти е грешна представата за тая игра нямам думи.Пак си гледал от тея "добрите" по cw турнирите нали ? Разбира се,че ще загуби.Очевидно ти и тея смешници,от които копираш, не знаете как се ползват fatal bonds и upheaval.Никой няма ползата да умира в тийм батъл.Нито танка,нито bbs ,нито героите с по 2 нюка с огромно cd.Warlock ,ако го играехте правилно щяхте да имате и necro и refresher ,а може би и мека ,току виж при много добра игра и hex.Героя си фарми достатъчно добре( и от бутнати кули печели),за да изфарми много полезни неща.Вместо това в cw средите се е наложило малоумното меко казано мнение,че трябва да е warder и на 50-та минута да няма нищо и да мре като куче и това било нормално.Та помисли си,ако героя се развива колко полезен може да бъде,а дори и по вашия начин на игра - пак не е 1 инферно и 1 heal,не знам кога ще го осъзнаеш.....
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Сря Окт 07, 2009 5:02 pm

що не дадеш един реп на силен уарлок щото си личи че си навътре в нещата. Като не ти остава време преди полунощ да играеш с марто, поне сподели уменията си с нас посредством реп ^^.*

а иначе за мен не се тревожи
аз съм си ограничен и ограничен ще си остана(даже повече от марто и камикадзе взети заедно) Тя дотата не е за всеки, но с радост бих се учил от теб ако ми предоставиш тази възможност

*в случай, че нямаш реп с уарлок или пък е на стар пач не се тревожи! аз съм еднакво сакат с всички герои, а и съм на пач 1.18 като силните :)
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Сря Окт 07, 2009 8:33 pm

Абе не си прав, Черкезов. Аз мисля, че при малко по-добра игра трябва да имаш и няколко рапири (естествено след като си дал десетина на отбора си). Единственото изискване е противниците ти да са малоумни, ограничени, играещи за втори път (въпреки, че и с такива може и да не успееш), тъпи, прости, сакати и с двете ръце, без едно око, а на другото - превръзка, глухи и бавно развиващи се (може и бързо изоставащи да свършат работа). А, забравих да спомена, че не трябва да те ганкват, не трябва да правят diff blade, не трябва да те фокусират в битка (предупреди ги, че иначе ще излезеш и няма да те закачат) и не трябва да имаш противник на линията. Ми не е много трудно (въпреки, че и така един BH/Troll/Void/LR/Spectre, развил се благодарение на теб, ще е в пъти по-силен от теб).
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Сря Окт 07, 2009 10:18 pm

Да хванем ли бас,че troll и bh ще са безполезни срещу такъв warlock,както и LR.И това дали те ще се развият меко казано няма нищо общо с теб.Има достатъчно лейнове и достатъчно гори , че да си фарми на спокойствие.Отделно че ролите им са различн,затова не можеш да ги сравняваш.Като пушер,какъвто е, ще е крайно по-полезен от едно мизерно кери,което при първия дизейбъл заминава и ползата за тийма е никаква.И не знам с какви олигофрени трябва да играеш,че да те ганкват и да те фокусират в битка безпроблемно.Кажи им,че ако те убият, ще ги признаеш за най-добрите , току виж са те фокусирали и убили пръв :lol:
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Сря Окт 07, 2009 10:40 pm

Черкез, толкова грешики в толкова малко коментари ...

По темата:
Как един герой, направен да помага ще победи един герой направен да прави дмг ... ето как, няма как.

Когато ти с твоя WL за 25 минути игра направиш един от исканите от теб предмет, се сбиеш с един Troll Warlord 25 минути неизкаран от гората, защото не си купил очи ... точно ще може да ви убие петимата от твоя отбор.

Да дам и друг пример. Ако ти направиш 5 убийства с WL в рамките на 15 мин игра, ще можеш да си направиш половината от guinsoo и няма да си по-полезен отколкото си в момента.
Ако един carry герои, успее да ги вземе, ще може да мачка по 2-3 противници без проблем. Тоест по-полезно е да му оставяш убийствата.

Искам да ти кажа и че много хора са ми се смяли на 'смешните' ми наини на развитие с герои. Chen, Lich, Visage etc. със само два предмета (vlad, mekansm), на 20 минута.
И защо същите тези са изнесени на 25 според теб ?
Ами защото 'insert carry name hero here' е направил заради моята помощ 12 убийства. Доминирал е линията. Има на разположение, аурите и уменията предлагани от мен, както и предметите закупени от него (благодарение на убийствата и контролът над линия, пак заради мен).
И просто се получава, че с мен в битка може сам да убие целият отбор, без да се нуждае от другите играчи.

P.S.:
Ако един support герои, бива развиван, той е много полезен.
Ако един carry герои, бива развиван, той печели играта.
Под развиван имам предвид, да му се помага да печели бързите пари.

Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Чет Окт 08, 2009 12:49 am

А ти с 1 коментар направи повече грешки от колкото всички дотук....
Кой те излъга,че warlocka е направен да помага ? На никой не помага-той е пушер не съпортер-това че вие го играете така не значи,че е правилно.Та ако един пушер се развие бъди сигурен,че ще размаже повечето керита,с изключение на някои имби.И обичания от теб трол не се вписва сред тях.Когато успееш да изкараш за 25 минути в гората нещо повече от warlock на лейн,ела ми се обади по факса.И тея примери дето ги даваш , в кой филм ги гледа ? 5 убийства били половин guinsoо,а също така и давали възможност за мачкане на 3 противника едновременно :lol: Нека те осветля,че 5 убийства са кръгло 1000 gold,какво ще си вземеш с това кери за 1000 голд,че да биеш 3ма и какво е това guinso ,струващо 2000 ? :lol:
И аз се смеех на смешните начини на развиване на канибила,не на твоите ,но щом гузен-негонен бягаш , ок .Chen с влад и мека на 20 мин не звучи зле-макар,че не е зле да си вземеш и ботуши :lol: При visage и лич е по-скоро глупост.Това,че си бил веднъж така,не значи че е добър вариант.Кой знае колко са били заблудени отсреща....Да даваш убийства на керито,докато в същия момент си ходещ фраг е меко казано не много умен ход.Убийствата са последния източник на доход,затова няма никакво значение кой ги взима,ако толкова искаш да му наливаш средства направи му рапира-равнозначно е.Имал на разполежение аурите,предлагани от теб ? На керито не му трябват твоите аури-влад и без това е по-добре да си купи,особено когато носача е ходещ фраг.Ако развиеш лича както трябва ,няма да ти е нужен втори , за да унищожиш почти напълно целия противников отбор.Така че прави си сметка кое е по изгодно.Да не говорим,че сам си противоречиш.Хем се опитваш да оправдаеш идиотското развиване на warlock,при което той няма нищо цяла игра, с това че е бейбиситвал трола, хем трола щял да бъде 25 минути гора.....Разбираш ли колко нелепо звучат тея оправдания,които пак сте чули от "cw протата" и ги копи-пействате без да мислите ?
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Чет Окт 08, 2009 8:37 am

WL е добър babysitter, защото може да спами heal, защото има добър range (тоест може да тормози противниковите герои, докато керито ти взима крийпа) и много добра анимация. Целта ти е да харасваш противниците (особено ако са мелета) и само да deny, заебаваш тотално lasthit и го оставяш на керито. Един РоБ и кокошка в началото (като прибавим и heal) те прави полезен за керито ти дори в такъв ранен стадий на играта.
След 6 лвл си pusher/support заради улта си, отново заради heal-a си и заради fatal bonds. Първия предмет, за който трябва да събираш е мека, след нея можеш да направиш и влад, ако дотогава никой не го е направил. Necronomicon и refresher са много добри предмети, но ти представяш ли си какво правиш ти с един рефрешър и какво прави керито ти с един butterfly? Горе долу цената е същата, разликата е, че ти изкарваш още един инфернал за тези пари, а керито ти си удвоява дпс.
И колко пъти трябва да ти обясним, че кери, което прави влад дава 2000 злато на вятъра?! Това е предмет с 4 аури и нищо друго. Ако тръгнат да фокусират съпорта с влад и мека, който вече е пуснал heal и infernal, той вече е постигнал целта си.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Любим съпорт...   Today at 5:03 pm

Любим съпорт...
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 4 от 7Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next