Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Runes guide

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Runes guide   Сря Ное 05, 2008 11:44 pm

Runes guide

I. Интродукция
По принцип се наричат Power-ups. Дават сериозни бонуси както в начална, така и в късна игра и обикновено добрия Rune control може да реши играта в по-малки игри. Никак не е лесно да играеш срещу човек, който по всяко време на играта може да ти излезе с двоен дмг, с макс MS или нещо подобно.

II. Самите руни
Ако някой не знае какво точно правят руните...

Haste Rune
Haste - This rune increases the heroes movespeed to the maxiumum movespeed, 522.

Double Damage Rune
Double Damage - Adds your base damage to your +damage.

Invisibility Rune
Invisibility - Makes your hero invisible until an action other than moving is performed (attacking, spellcasting).

Illusion Rune
Illusion - Creates an illusionary double of your hero which does very little damage but moves at the same pace.
The Illusion deals 40% of the hero’s base damage but receives 300% damage.

Regeneration Rune
Regeneration - Regenerates your HP and Mana. Stops to regenerate once attacked.
This regenerates 6% of your max HP and mana pool.

III. Кога се спаунват руните
Руни cе появява на 0:00 и на всяка 2 минута оттогава. Ако руна не е взета, то нова няма да се появи.
Принципът, на който се появяват различните руни е абсолютно случаен. Не можете да предвидите каква руна ще се появи.
Руни могат да се следят с Observer wards, с Eyes in the forest на Treant protector, като се изпращат разузнавачи или просто като си гледате часовничето и чакате да удари втората минута.

IV. Възможно ли е да вземем 2 руни наведнъж
Да, възможно е ;) Трябва просто да сте взели руна 3 секунди преди да излезе новата. Това ще рече, че трябва да вземете руната в X:56 или преди това, като Х е минутата преди да излезе руната. Ако сте взели руната в Х:57 да кажем, нова руна просто няма да излезе.

V. Начини и средства да се разправяме с руните
Единия вариант е да вземете Empty bottle. С нея можете да вземате руни в бутилката и да ги използвате в рамките на 2 минути след като сте ги взели. Доста удобна екстра, като се има предвид, че когато вземете руна и я използвате си презареждате и бутилчицата.
Rune of Illusion е може би най-трудната за ползване руна. В правилните ръце е обаче доста полезна. Тя прави 40% от твоя дмг, което е близо половината от DD rune, но може да я ползваш за объркване на противника, като първо я пуснеш, за да си изхаби магийте, може да влезеш през нощта, да пуснеш магия, да се дръпнеш в fog of war и да пуснеш магията, така той 100% няма да се сети, че това е illusion. Може да правиш ганг и да искаш да си мислят, че си в друга линия, но тогава не трябва да удря, а само да стой отзад и да се вижда. Може да правиш pathblock, което е трудно и общо взето глупаво. Може да я ползваш като най-обикновен scout.
Ако не управляваш копието добре, то добри играчи никога няма да се излъжат да пуснат магия, но ако тя dodge-ва умения, крие се, тръгва да бие и се отказва, може да изяде много повече от една магия и то от добри играчи.

VI. Герои, които могат да се възползват най-добре от руните
Един от тях е Meepo . Това говори само за неговата изгода от руните:

Друг герой е Furion - с неговия телепорт може да гледа руните доста удобно.
Други герои са всички, които могат да изпращат разузнавачи. Това са вълци, дървета, watchers (на Weaver)...

Последната промяна е направена от BoRn2SPAM на Чет Ное 06, 2008 9:04 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
^NiGhT_eLf^
Форумен маниак

Брой мнения : 417
Registration date : 27.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Runes guide   Чет Ное 06, 2008 1:48 am

хубава тема : ) значи кико ме е излгал че руната излиза 3-та минута, мали меепо с дд с на мах улт мега имба е lol! да допълня и единот наи добрите за разузнаване начини и то не само за руни - 1-та магия на weavera
React1ve-
Форумен маниак

Брой мнения : 414
Registration date : 12.01.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Runes guide   Чет Ное 06, 2008 2:39 pm

добра тема но си4ко ми бе ясно ..но за незнае6тите много 6е им помогне ного добур гуиде
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Runes guide   Чет Ное 06, 2008 3:07 pm

Според мен трябва да вмъкнеш, как да се търсят, взимат и гледат руните.
Със screenshot-ове и разни други, как да се ползват руните също така.

beyOnd
Форумен маниак

Брой мнения : 1927
Registration date : 03.04.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Runes guide   Чет Ное 06, 2008 3:18 pm

Kamukag3e написа:
Е то чак за бавноразвиващи няма да е гайда.. при положение че знаеш ефекта на една руна е лесно да се сетиш как да я използваш... дори и за илюжън руната Блокването...
http://abcxaos.org/tools/talent.php?talent=MzjZVMhoZVmIzIq0xsx
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Runes guide   Чет Ное 06, 2008 3:38 pm

beyOnd-BETA написа:
Kamukag3e написа:
Е то чак за бавноразвиващи няма да е гайда.. при положение че знаеш ефекта на една руна е лесно да се сетиш как да я използваш... дори и за илюжън руната Блокването...
Сигурен ли си ?
Аз примерно ползвам всяка руна по различен начин, за повечето руни има доста начини на употреба, момента на активиране също е от значение, а това за screens беше най-вече за wards, wachers, scouts и други.

Примерно за руне не се ходи в 'хх:00', тръгваш по-рано в зависимост къде си за да стигнеш на 600-800 range от rune-spot когато тя се появи (това се прави от средната линия и се ходи към горната, защото е по-открита и се вижда отдалеч), знаеш дали е долу или горе, освен това контролът над руните (и пътя) е много важен за отборната игра.

Очи се слагат на няколко места, като вече това е доста кофти работа и моментът, мястото, мачът на геройте е променен, защото вече един чифт ward-ове трае само 6 минути (и се зареждат за 6) и струват доста скъпо.
Трябва внимателно да се избират герои, линий, места за слагане на очите.

Точно за това в момента герои с умения стават доста по-вървежни и по-важни за отбора като цяло.

Само да ти кажа още нещо за rune of illusion.
Тя прави 40% от твоя дмг, което е близо половината от DD rune, но може да я ползваш за объркване на противника, като първо я пуснеш, за да си изхаби магийте, може да влезеш през нощта, да пуснеш магия, да се дръпнеш в fog of war и да пуснеш магията, така той 100% няма да се сети, че това е illusion.
Може да правиш ганг и да искаш да си мислят, че си в друга линия, но тогава не трябва да удря, а само да стой отзад и да се вижда.
Може да правиш pathblock, което е трудно и общо взето глупаво.
Може да я ползваш като най-обикновен scout.
Ако не управляваш копието добре, то добри играчи никога няма да се излъжат да пуснат магия, но ако тя dodge-ва умения, крие се, тръгва да бие и се отказва, може да изяде много повече от една магия и то от добри играчи.

beyOnd
Форумен маниак

Брой мнения : 1927
Registration date : 03.04.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Runes guide   Чет Ное 06, 2008 4:26 pm

Това което каза го знае секи от този форум 100% сигурен съм... просто това са неща които един играч научава със времето във играта.....
П.П. Карал съм Кристъл мейдън и дърво да си пуснат ултовете на Илюзия и те доооста се изнервиха
http://abcxaos.org/tools/talent.php?talent=MzjZVMhoZVmIzIq0xsx
frezist
Форумен маниак

Брой мнения : 742
Registration date : 02.01.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Runes guide   Чет Ное 06, 2008 5:24 pm

гайда е добър много но е постничък..тряяше да добавиш на бг описанието е то аз ги знам ама се пак :geek: можеше още
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Runes guide   Чет Ное 06, 2008 9:05 pm

Е, аз и ще ъпдействам ;)
Всъщност камикадзето каза някои нещо, които наистина са си доста полезни, особено това за илюзията. Аз лично не съм правил успешно онзи номер да пуснеш магия и да излезе така че илюзията го прави.
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Runes guide   Чет Ное 06, 2008 9:13 pm

beyOnd-BETA написа:
Това което каза го знае секи от този форум 100% сигурен съм... просто това са неща които един играч научава със времето във играта.....
П.П. Карал съм Кристъл мейдън и дърво да си пуснат ултовете на Илюзия и те доооста се изнервиха
100% ги знаят = 100% не ги правят, защото:
1) не взимат руни;
2) не ги контролират (наглеждат);
3) не ги ползват добре;
или поне това се вижда от игрите.

Другото е че ти знаеше за 'all around guide' 'всичко', но както сам показа по-нататък, не ги знаеше.

А това че Root и Cristal хабят ултимати (АоЕ които са за поне 2-3 опоненти) на illusion показва тяхното ниво, дори Lion, който не губи нищо освен 60 sec CD, никога няма да си пусне ултиамта просто 'ей така'.
Проверява се, виж ако те излъжат вече е друго, но ултимат не се дава току така, винаги първо трябва да го намачкаш от бой.

McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Runes guide   Чет Ное 06, 2008 9:16 pm

Ако видя дърво и мейдън да си изхабят ултовете на илюзия ще leave-на, за да не се заразя shock
frezist
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Runes guide   Чет Ное 06, 2008 9:48 pm

еми и аз доста пъти съм ги прецаквал ама не с два улта :Д иначе думите на камикад3ето са мн верни 100 % ги знаем амам има нема 35% ги праим само от скоро съм рунмниак бтв секи път ходя за руна преди криийповете и следя таймерчето по често начи тва с илусион объркаването може да стане с воид мирана,пудж добре обаче патблока е просто ОМГ тва нещо никога не моа го направя(не че мн пъти съм се пробвал) като че ли повече предпочитам ако сме мн със самия герой да блоквам но само за 2-3 секунди успявам средно
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Runes guide   Чет Ное 06, 2008 9:53 pm

Аз патблок правя, но... това е страшно безсмислено, ползва се само при първата вълна още в началото, за да доведеш крийпа по-близо до кулата си.
Arcanum
Форумен маниак

Брой мнения : 499
Registration date : 01.12.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Runes guide   Чет Ное 06, 2008 10:43 pm

блок само горе за сентинел и доло за скърдж :!: creep pull от друга страна е много по- полезно, но темата е за руни :D
frezist
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Runes guide   Чет Ное 06, 2008 10:44 pm

нене марто имах предвид не патблок ама то аз като не чета говорех за хироблок :) което е мега трудно вече ако ми каеш че го праиш :Д..
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Runes guide   Чет Ное 06, 2008 10:52 pm

Ами не е особено трудно на практика. Понякога когато гонят мой съотборник блокирам противниците.
frezist
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Runes guide   Пет Ное 07, 2008 9:34 am

Не не не, говорех за друго, примерно при gang отиваш и с illusion, пускаш я и докато ти удряш, тя прави pathblock, а не ти да го правиш това, докато друг бие.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Runes guide   Today at 12:48 am

Runes guide
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1