Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

phase boots

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторСъобщение
Cherkezov
Форумен маниак

Брой мнения : 528
Registration date : 20.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Пон Мар 02, 2009 6:14 pm

Bloodcount написа:
Phase Boots ги правя само на Танкове, защото им дават броня и дмг. На интелигенс герои са, безполезни, а за агилиту да не говорим.
Нещо ти е обратна логиката.Точно на int и agi герои се прави.Дава им точно това,от което се нуждаят-издръжливост и бързо бягане + улеснено измъкване по лейновете.А на танковете не им трябва дмг,а броня ще си набавят от AC.
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Пон Мар 02, 2009 7:12 pm

Support => BoT
Tank => BoT
Carry => PT
Nuker => PB => BoT
http://www.spamFORlife.com
azazzel
Зарибен

Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Пон Мар 02, 2009 7:25 pm

Марто не съм съгласен с теб, че се купуват ботуши според класа им в играта. Например една урса няма нищо по-добро за нея от phase boots. В ранна игра урсата доминира и единствения и проблем, е че неможе да си стигне плячката, phase е евтин и ако го направиш бързо ти ще си герой, с който никой не иска да се бие и много тръдно може да му се избяга. Или един butcher след колбата и хууда (аз правя хууд вие май играете на некро) phase bootsa пак е най-доброто решение. 2 200 на куп трудно се вадят за травел и пак го смятам за по-добро решение от травела.
Всичко си е до героя и ситуацията в играта, да не говорим, че има игри в който просто те бият много и 2 200 няма как да извадиш.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Пон Мар 02, 2009 7:45 pm

Може би се подразбира, че има и изключения. Естествено, че на Фурион няма да взема БоТ. Относно Урса - грешиш по всички параметри. Урса стои на ботуш докато не извади dagger/lothars и vlad + нещо за кръв, примерно vitality booster. След това прави БоТ.
Освен това тя няма силна начална игра, просто защото е меле. Всеки рендж я спуква в линията. Освен това към 12-13 лвл тя безпроблемно може да убива сама, заради слоуа си. Аз лично никога не бързам да направя ПТ или Травел, а ги оставям за по-късно (пак има изключения).
За Бутчер - аз понякога до играя на некро, примерно срещу weaver, BH, за да им взема цялата мана докато са в dismember, че да не богат после да пуснат ww. Хууд се прави чак към края на играта, защото в началото е по-добре да си увеличиш кръвта, вместо да трупаш magic resistence.
React1ve-
Форумен маниак

Брой мнения : 414
Registration date : 12.01.2008

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Пон Мар 02, 2009 7:49 pm

марто гершиш..например за урса е много добре phase boots и за супортите и за по тромавите герои ..например жуга е кери но се прави ли БоТ или phase boots..
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Пон Мар 02, 2009 7:52 pm

Казах, че има изключения. Съпортите по принцип фармят хубаво, затова могат направо да направят БоТ.
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Пон Мар 02, 2009 10:53 pm

McMarto написа:
Казах, че има изключения. Съпортите по принцип фармят хубаво, затова могат направо да направят БоТ.
Как пък го реши това ..... Според мен точно напротив, съпортите не могат да фармят, поне по-голямата част.
А иначе за урса си мисля,че е по-добре PT.С phase също става,но на него му трябва aspd.Малко по-малкия ms се компенсира от якия му slow.
azazzel
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Вто Мар 03, 2009 12:51 am

Аз съм много против класическия билд на урса; vladimir, vanguard, lothar, bkb. Имам чувство, че някой е направил 1 добра игра с тоя бийлд и вече са решили, че това е единствен и неповторим :)
А по-тъпо нещо от това да правиш иас на урса няма :)
HeyKiwey
Форумен маниак

Брой мнения : 699
Registration date : 02.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Вто Мар 03, 2009 12:54 am

Cherkezov написа:
McMarto написа:
Как пък го реши това ..... Според мен точно напротив, съпортите не могат да фармят, поне по-голямата част.
А иначе за урса си мисля,че е по-добре PT.С phase също става,но на него му трябва aspd.Малко по-малкия ms се компенсира от якия му slow.
555 я кажи някой слаб фермер съпорт? Урсата пък... лотар има съчия ефект като PB, PT не мисля че ще има голям ефект. За това БоТ, но не в началото, както при съпортърите
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Вто Мар 03, 2009 6:55 am

aKaM_B_ycTu4Ka написа:
Cherkezov написа:
McMarto написа:
555 я кажи някой слаб фермер съпорт? Урсата пък... лотар има съчия ефект като PB, PT не мисля че ще има голям ефект. За това БоТ, но не в началото, както при съпортърите
Omni.... и още 1000 други.И урса без аспд го пиши безполезен.Да не говорим,че му дава и hp, а от това се нуждае доста.
Morti
Форумен маниак

Брой мнения : 1167
Registration date : 29.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Вто Мар 03, 2009 9:56 am

Първо да кажа, че Support e много общо, то няма Nuker-и, Pusher-и, Babysitter-и, Wardwhore.

Освен това Ursa има max IAS от Overpower( или както там се казваше), тоест да му даваш още си е чиста загуба на пари

Трето, за всеки герой BoT e по-добре, но всичко е въпрос на това как върви играта, като има герои, за които е задължително, като Tinker, BoT трябва да е първи предмет след ботилка, broodmother, pit lord, той може да си го позволи и прави невероятни неща с него.
http://www.warstomp.com
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Вто Мар 03, 2009 10:37 am

Cyborg Pirate Ninja Jesus написа:
Първо да кажа, че Support e много общо, то няма Nuker-и, Pusher-и, Babysitter-и, Wardwhore.

Освен това Ursa има max IAS от Overpower( или както там се казваше), тоест да му даваш още си е чиста загуба на пари

Трето, за всеки герой BoT e по-добре, но всичко е въпрос на това как върви играта, като има герои, за които е задължително, като Tinker, BoT трябва да е първи предмет след ботилка, broodmother, pit lord, той може да си го позволи и прави невероятни неща с него.
Overpower трае много малко.След 5-те хита ставаш безполезен.Освен това известните играчи не качват OP на макс ,а допълват до максимума с item,който им помага и когато нямат действащ OP.Да не говорим,че освен другото PT подпомага и улта и EHP-то.Загуба на пари за него бих нарекъл hyperstone,макар че виждам доста хора да ръшват да го купят възможно най-рано.
А BoT за никой почти не е по-добре.Само за тези,за които ms е критично важен и тези,които чистят лесно вълни.
Morti
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Вто Мар 03, 2009 10:43 am

Cherkezov написа:
Cyborg Pirate Ninja Jesus написа:

Overpower трае много малко.След 5-те хита ставаш безполезен.Освен това известните играчи не качват OP на макс ,а допълват до максимума с item,който им помага и когато нямат действащ OP.Да не говорим,че освен другото PT подпомага и улта и EHP-то.Загуба на пари за него бих нарекъл hyperstone,макар че виждам доста хора да ръшват да го купят възможно най-рано.
А BoT за никой почти не е по-добре.Само за тези,за които ms е критично важен и тези,които чистят лесно вълни.

BoT за всеки е по-добре, и !ИЗВЕСТНИТЕ ИГРАЧИ НЕ ИГРАЯТ URSA, А И НЕ ТРЯБВА ОТ ТЯХ ДА ГЛЕДАТЕ КАКВО СЕ ПРАВИ, ТОВА, ЧЕ ИГРАЯТ ДОБРЕ, НЕ ЗНАЧИ, ЧЕ РАЗБИРАТ ИГРАТА! Мерси за вниманието
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Вто Мар 03, 2009 10:57 am

Поне за 1 нещо сме на едно мнение.Дадох ги за пример просто защото имате тоя навик и вие.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Вто Мар 03, 2009 12:25 pm

Съпорт, който не фарми хубаво няма. Ето примери: Pit Lord, Dazzle, Omni (не фармел хубаво, ама с един heal избива цялата вълна), Chen, Krobelus, Witch Doctor, KotL

Cherkezov написа:

Тук грешиш. Урса трябва да сваля противника си с 6-7 удара в средната игра. На нея не се взимат предмети за IAS (PT, Butter, за hyperstone да не говорим). Трябва й също нещо, с което да отиде до противника си (не да го гони, а да стигне до него), за което служи lothars/dagger. Следват петте удара, после го слоуваш, удряш го още 1-2 пъти и го гониш, докато не ти се зареди slow/dagger евентуално.
И кой ви каза, че Урса има малко МС? Я проверявайте преди да говорите. А пък ПТ не ти подпомага улта. ПТ е 2000 лева, от които ти трябва само ботуша, т.е. даваш 1500 за 10 стр. Доста разумна покупка хъх?
HeyKiwey
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Вто Мар 03, 2009 1:03 pm

KotL не е ли carry :lol: :lol: :lol:
BoT е задължителен предмет за всеки без Furion, Meepo. За Pit Lord не съм сигурен, но лично аз не бих му направил.
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Вто Мар 03, 2009 3:10 pm

Все си мислех, че е по-добре да присъстваш във всяка отборна битка с слабите си умения, отколкото да те няма и да имаш повече IAS и stats и да си стойш сам, но какво ли разбирам аз от тази игра.
Phase Boots от своя страна дават ПО-МАЛКО ms от BoT, по-малко мобилност по картата, но са по-евтини.
PT дават повечко статистики, но пак неможе да си където си най-нужен, освен ако отбора не се върти околу теб.

Mobility > all това е доказано във всяка една игра.

Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Вто Мар 03, 2009 5:08 pm

Толкова ли не разбрахте,че говорим за различни видове игри.Аз говоря спрямо там,където играя, а именно northrend.Там няма тиймплей и всеки разчита на собствените си сили,но дори и да имаше пак не бих разчитал на BoT.Вместо това си пазете кулите и си носете телепорти постоянно и пак ще имате мобилност.Да дадеш 2700 за предмет,който ефективно ти дава едно нищо си е равносилно на загуба,освен ако другия отбор не са съвсем зле.
И се бъркаш за урса.Нищо не сваля с 6-7 хита.Особено танковете изобщо не ги и одрасква.Тя до противника може да иде без проблем,просто ходиш с disabler или пък изкачаш ненадейно от гората,тропаш и вече ти е в кърпа вързан.A кой на теб пък ти каза,че има висок ms ? Не говорим за стартов.5 мс направо ще ти се отразят в късна игра ,няма що.PT далеч не е 2000 лева,направете си математиката първо,тогава говорете.И как реши,че 10 str,което качва hp,което пък качва dmg на улта , не подпомагало улта ?
А колкото до съпортите,които си изброил-половината не са съпорти,а другата половина не фармват добре.A omni нищо не избива с тоя heal,остават на 200 кръв дърветата,и това е без ъпгрейди.Да не говорим,че никога няма да е сам на лейна и да си бие необезпокояван,пък и не му е мястото там,а със carry-то.
Morti
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Вто Мар 03, 2009 5:20 pm

BoT = Map Contro > all
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Вто Мар 03, 2009 5:50 pm

Вярно не играя в Northrend, играя Garena (old school GGc).
Там както и в общите, така и в игрите с познати хора има отборна игра (което прави DotA найстина различна) и там 'BoT > all'.
А в общи игри със слаби играчи може да правиш почти каквото си искаш и да биеш, бил съм по 10 минути afk и пак съм изкарвал игра.

azazzel
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Вто Мар 03, 2009 5:53 pm

Имам чувство, че в тоя форум всеки си знае неговото и квото и да напишат другите той няма да обърне внимание или поне няма да го вземе в предвид.
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Вто Мар 03, 2009 5:55 pm

azazzel написа:
Имам чувство, че в тоя форум всеки си знае неговото и квото и да напишат другите той няма да обърне внимание или поне няма да го вземе в предвид.
Така е докато не се види в действие.Макар че аз взимам предвид какво казвате,просто в публичните игри не виждам резултат от него,но не мога да твърдя,че е така и в отборните игри.
HeyKiwey
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Вто Мар 03, 2009 7:31 pm

Cherkezov написа:
Да дадеш 2700 за предмет,който ефективно ти дава едно нищо си е равносилно на загуба,освен ако другия отбор не са съвсем зле.

Верно е, че можеш да си купуваш телепорти, но 1во че заемат място в инвентара, 2ро че с тях не можеш да се портнеш по средата на мелето и да помогнеш на отбора. 3то те помагат както за защита, така и за атака, докато тп помага само за защита.
4то. BoT е единствения предмет, който използван правилно, с малко късмет, може да обърне цялата игра, колкото и безнадеждна да е тя.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Вто Мар 03, 2009 8:37 pm

Няма значение, че в Европата няма тиймплей. В повечето игри в гарена също е така. Днес ми се наложи да играя абадон изцяло като съпорт и си стана идеален, а съотборниците ми не знаеха какво значи тиймплей. Седяха на 4 различни места, а аз трябваше да изписвам романи в чата и когато всеки разбере къде трябва да бъде в даден момент пак си става номера.
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Вто Мар 03, 2009 9:59 pm

aKaM_B_ycTu4Ka написа:
Cherkezov написа:
Да дадеш 2700 за предмет,който ефективно ти дава едно нищо си е равносилно на загуба,освен ако другия отбор не са съвсем зле.

BoT е единствения предмет, който използван правилно, с малко късмет, може да обърне цялата игра, колкото и безнадеждна да е тя.
Мислех си,че това е guinso :lol: Иначе и BoT заемат място в инвентара,май изпусна тая подробност.С BoT също не можеш да се портнеш по средата на мелето в повечето случаи,да не говорим че не винаги е добра идея....А и ако отбора е достатъчно тъп да се бие в неблагоприятна ситуация(с по-малко хора срещу повече),то това е друга тема,но обикновено стигат и 2 секунди,за да напишеш mid all,вместо да се сбие 1 срещу 5 и четирима да се налага да се портват ни в клин ни в ръкав.
@McMarto Щом ти се занимава да пишеш романи добре,но и сте били защото другия отбор също е нямал отборна игра ,така че пак е същото.Със соло игра с абадон се рулира дори повече в такива игри, пък и по фън.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: phase boots   Today at 9:11 pm

phase boots
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 4 от 6Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next