Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

История за Меч и Магия!

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
GSDff
Новак

Брой мнения : 7
Registration date : 02.02.2009

ПисанеЗаглавие: История за Меч и Магия!   Пон Фев 02, 2009 11:05 pm

Царяха смутни времена на раздор, война и хаос. Хората отдавна бяха забравили спокойствието на мира и мириса на тревата. Във въздуха се носеше тежка миризма на олово, ръжда и стомана, както и зловонен дъх от труповете на паднали войни. Недалеч интензивно кънтяха металически звуци от горещи стоманени остриета. Навсякъде се усещаше присъствието на магия.
Пророците предвиждаха скорошната поява на Най-Големия, човекът, който ще промени хода на историята и ще донесе дълго бленувания, сякаш вече безнадежден мир по тези земи. А времената , времената бяха нетърпими. Невинни хора умираха в безмилостна Дагония. Някои магьосници успяваха да внесат механизация в ежедневието, други - изпитваха вярата в меча на най-смели войни. Много от тях си закупуваха буризи и кририкуваха неверните. Доста от жителите тлееха в бавна , но сигурна радианация. Все пак съществуваше лек, лек достъпен за малцина - интензивно тарасково лечение. Имаше и друго здравословно решение - интензивен лечебен масаж при най-добрия масажист в града (Jah Rakal), проблема бе следният - той дереше кожите на клиентите си .Моралът беше такъв, че по - силните доминираха над по-слабите, силните понякога успяваха да наложат дори сатанизиране на общественото мнение. Освен това, властите налагаха масова цензура, позната в тези среди като "silence" и "Global silence". Доста от жителите успяваха да избегнат жестоките удари на съдбата, по-боязливите отглеждаха кокошки и птици.

Той беше доста будно момче за своя древен оркски произход, син на виден ковашки род, баща му - свиреп но справедлив мъжкар, оркски пехливанин - ковач, грънчар, виден занаятчия, в pаботилницата му се извайваха най-изкусните средства за войната: мечове, ками, сатъри, шпаги. Малкият Юрнеро бе наследил от баща си зоркия и ловък поглед, твърдия характер.
От малък той бе посветен в изкуството на меча. Стария Езалор, мъдрият стар учител, го водеше още невръстен да тренира в гората. Разумният съвет на учителя си той помнеше и пазеше повече от очите си: " Каквото и да стане, малък Юри, не излизай на пътеката!". И без друго противниците в гористите местности представляваха сериозни опоненти за растящото дете. Гората се обитаваше от горски кентаври, панди, коболти, сатури, гОлеми дори - дракони. Носеха се слухове, че нейде в дълбините на гората живее огромен червен каменен звяр, който дарява втори живот на този, който го победи.

To be continued
...

Последната промяна е направена от GSDff на Вто Фев 03, 2009 9:37 pm; мнението е било променяно общо 7 пъти
Върнете се в началото Go down
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: История за Меч и Магия!   Пон Фев 02, 2009 11:19 pm

Аз си помислих, че за мен става въпрос ... :D

Все пак е пълно с правописни грешки, колкото и да е 'оригинално'. Далеч не е развито и като карикатура е прекалено слабо.

Morti
Форумен маниак

Брой мнения : 1167
Registration date : 29.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: История за Меч и Магия!   Вто Фев 03, 2009 12:14 am

Kamukag3e написа:

Все пак е пълно с правописни грешки, колкото и да е 'оригинално'. Далеч не е развито и като карикатура е прекалено слабо.

naix4o е по-голям от тебе с 15 години, а ако говориш за умения, аз съм по-голям от тебе поне със 100
http://www.warstomp.com
GSDff
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: История за Меч и Магия!   Вто Фев 03, 2009 12:24 am

Kamukag3e написа:

Къде видя правописни грешки и ако останалото е толкова вярно като това твърдение за правописа, ясно ми е що за "критик" си.
Morti
Форумен маниак

Брой мнения : 1167
Registration date : 29.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: История за Меч и Магия!   Вто Фев 03, 2009 7:55 am

Първо се научи как се пише на компютър, после се мъчи да пишеш fan fiction, k?
http://www.warstomp.com
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: История за Меч и Магия!   Вто Фев 03, 2009 11:43 am

Мерси, мерси ... и това го казваш на човек чел, чел, чел ...

:D

Мога да ти кажа, че имаш грешки - стилистични, правописни, както и това че не удряш space когато трябва.

Освен това въпреки, че се радвам на опита ти да пишеш, ти казвам, че просто не е изпипано, няма връзка с доста неща, както и това - найстина е далеч от историята на дота.

P.S.:
едитнах ти мнението с леки корекций, ако искаш оригинала - кажи, запазил съм го.

GSDff
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: История за Меч и Магия!   Вто Фев 03, 2009 2:17 pm

Виж,Komurag,много насериозно се взимаш, това толкова ли не разбра че е просто за забавление,ти ми отваряш критика ,поставяйки си някакви свои фантастични криетерии, темата няма претенции да има литературна класа, а просто е за тези , които могат да се забавляват чисто и непринудено, а не да гледат дали има space след запетайката или няма... Видял нещо,недовидял и започва да плюе веднага :)

Последната промяна е направена от GSDff на Вто Фев 03, 2009 2:29 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: История за Меч и Магия!   Вто Фев 03, 2009 2:28 pm

GSDff написа:
Какво да му е изпипано,момченце малко; тва е просто за забавление , не претендира да има литературна класа, а и ти си некво зомби което като седне на компа и се превръща в Най-Големия, бръсни девствения мустак и си лягай по-рано Komurag

Е защо забавлението неможе да бъде поне свързано, забавно и с вкус, може би просто критерийте ни за забавно се разминават.
Незнам защо лъха такава жлъч от твойте post-ове, но не ми харесват коментарите ти спрямо мен, при положение, че няма една обида към теб.
А зомби не съм, рядко сядам пред компютъра дори по вече занижените ми стандарти.
Преди да правиш забележки към мен бих желал поне малко, от малко да се представиш да видим ти какъв си. И въпреки, че не съм на кой знае колко години, не съм сигурен кой има повече умствен багаж.

А това Komurag даже незнам откъде го измисли ...
Незнам какво трябва да коментирам за 'лягай си по-рано' ... аз да не съм на 12 ?

GSDff
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: История за Меч и Магия!   Вто Фев 03, 2009 2:45 pm

Kamukadge,изказваш се непълно,пропусна да изкоментираш за бенката която си чоплих докато ти поствах,моля те не бъди толкова нехаен в коментарите си следващия път.
Xairedin
Новак

Брой мнения : 1
Registration date : 03.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: История за Меч и Магия!   Вто Фев 03, 2009 2:56 pm

Искам първо да наблегна на това ,че въпросният текст наистина няма претенция за литературна стойност или за каквато и да е друга стойност,освен забавно-увеселителна. Така,а ето ви сега малко жлъч. Безумно ми допада това ,че и двамата сте се вживяли в ролята на "Най-големия" ,протагониста в тази история, и се нахвърляте да критикарствате. Покажете ми ,моля, къде са тези граматически и правописни грешки,които открихте в писанията на gsdff. Постът на бабуна Cyborg Pirate изобщо не мисля да го коментирам,но той сам подтиква към спор и сякаш моли някой да го нахрани. Колкото до Kamukag3e, не знам как ти хрумна да коригираш,малки приятелю, точно ти, дето пишеш "корекций" и "критерий" . Бъди така добър да не се излагаш и за в бъдеще коригирай постовете на твоя неадекватен поданик Cyborg Pirate . Да ,има жлъч има , но се чувстам адски добре сега,след като ти запотих очилата и ти зачервих тинейджърката физиономия cheers Бъдете все така спрели и нека Най-големият бъде с вас .
Kamukag3e
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: История за Меч и Магия!   Вто Фев 03, 2009 4:53 pm

Im glad that you feel better now ...

beyOnd
Форумен маниак

Брой мнения : 1927
Registration date : 03.04.2008

ПисанеЗаглавие: Re: История за Меч и Магия!   Вто Фев 03, 2009 5:23 pm

оле езалор дядо на юрнеро... се едно урса да е баща на питлорда... иначе мн яко измислено и съвета на езалора (никога не излизай от пътя) ахахха
http://abcxaos.org/tools/talent.php?talent=MzjZVMhoZVmIzIq0xsx
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: История за Меч и Магия!   Вто Фев 03, 2009 10:23 pm

Xairedin написа:
и нека Най-големият бъде с вас .

Тоест аз? Не си притеснявайте, няма да ви изоставя.
http://www.spamFORlife.com
Epicfail
Форумен маниак

Брой мнения : 1154
Registration date : 31.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: История за Меч и Магия!   Съб Фев 07, 2009 1:10 pm

GSDff написа:
Kamukag3e написа:

Къде видя правописни грешки и ако останалото е толкова вярно като това твърдение за правописа, ясно ми е що за "критик" си.
абе не го знам къв критик е, ама на ДотА ми скъса гъза 5 игри подред
http://dota-bg.4rumer.net
Arcanum
Форумен маниак

Брой мнения : 499
Registration date : 01.12.2007

ПисанеЗаглавие: Re: История за Меч и Магия!   Съб Фев 07, 2009 10:43 pm

Admin написа:
GSDff написа:
Kamukag3e написа:

абе не го знам къв критик е, ама на ДотА ми скъса гъза 5 игри подред

:lol: :lol:
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: История за Меч и Магия!   Нед Фев 08, 2009 10:25 am

GSDff, няма правописни грешки защото си е поправял поста 1239087 пъти.
Epicfail
Форумен маниак

Брой мнения : 1154
Registration date : 31.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: История за Меч и Магия!   Нед Фев 15, 2009 11:23 pm

няма смисъл историята...
http://dota-bg.4rumer.net
AvV
Зарибен

Брой мнения : 268

ПисанеЗаглавие: Re: История за Меч и Магия!   Сря Юни 03, 2009 11:47 pm

освен че е откраднато от едната книга на war craft др интересно не видях
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: История за Меч и Магия!   Чет Юни 04, 2009 7:18 pm

Кажи от коя точно. Втората ли?
AvV
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: История за Меч и Магия!   Пет Юни 05, 2009 8:11 pm

Аз съм изчел войната на древните и денят на дракона...Това което го е писал е за Тар.Така се казваше оркат но не помня как се казва точно книгата мисля че е повелителят на клановете
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: История за Меч и Магия!   Пет Юни 05, 2009 8:16 pm

Аз съм изчел Денят на дракона, Повелителят на клановете (орка е Трал), Последния пазител, Войната на древните (и трите), както и книгата за WoW.
AvV
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: История за Меч и Магия!   Пет Юни 05, 2009 8:21 pm

тази за WoW никаде не я видях.Иначе някой герой от книгите малко ми напомнят на герой от дота.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: История за Меч и Магия!   Пет Юни 05, 2009 8:25 pm

http://www.book.store.bg/c/p-p/m-131/id-11936/world-of-warcraft-krygyt-na-omrazata-richard-a-knaak.html
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: История за Меч и Магия!   Today at 9:48 am

История за Меч и Магия!
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1