Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Няколко въпроса за CW-тата.

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
azazzel
Зарибен

Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

ПисанеЗаглавие: Няколко въпроса за CW-тата.   Пет Фев 06, 2009 11:37 am

От известно време се зарибих по дотата и играх до скоро само в пуб игри където имам завиден успех :) , и сега сме се събрали няколко фр-та от леддъра в гарена и решихме да си направим клан. Обаче нямаме никакъв опит в cw-тата и реших да изгледам няколко риплея на водещите кланове, но някой неща все още не са ми ясни та реших да ви питам вас.

Класовете герои carry, support и ganker ли са?

В 1 отбор има ли някакъв определен брой carry-та и support-и?

Гледах 20-тина риплея и в тях видях само 20-30 героя да се пикват останалите над 50 героя защо не се избират?

Някой може ли да ми покаже риплей на добър инвоукър , нали се води герой, който има магия за всяка ситуация от играта, а никой не го избира shock

Вчера ме викнаха в едно cw и ме избраха за капитан на отбора и направих следния пик
Top - Dazzle & Broodmother
Mid - Mirana
Bot - Krobelus & Treant

Това добър пик ли е ?

Във всички cw-та които съм гледал всеки отбор има поне по 2 инт героя, масово играят с 3, а даже някой път и с 4 тогава защо никой не пиква антимейдж?
Върнете се в началото Go down
Morti
Форумен маниак

Брой мнения : 1167
Registration date : 29.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Няколко въпроса за CW-тата.   Пет Фев 06, 2009 12:12 pm

Kamukag3e написа:
Танк (Tank) - Предимно str герой или поне с много кръв, служещи да поемат противниковите атаки и магий. Играе важна роля в отбора. За да бъде той успешно реализиран трябва да има висока кръв, ниска зависимост от предмети, трябва да има умения които да застрашават врага с цел да го принудят да го атакува. Идеята на героя е да поема дмг, който би стопил други съюзнически герои, звучи смешно, но ролята е важна, дори и да умре в битка при изразходването на ултимати и магий на противника за това трябва да обърнат битката в полза на неговият отбор.

Дмг-дилър (dmg-diler/carry hero) - Предимно agi герои, които при правят значителен дмг и за секунди биха избили целият отбор, ако не бъдат закачани. Ролята на тези герои е проста, да имат достатъчно дмг за да избият противниковият отбор, много слаби играчи имат виждането, че ВСЕКИ агилити герой става за тази роля, това не е така, един дмг-дилър трябва да отговаря на доста изисквания, да има поне някаква добра начална игра (1-8 лвл), да неможе да бъде изтикван лесно от линията си, да може да помага в средната част на играта (8-14 лвл), а в края на играта с подходящи (малко на брой) предмети да може да избие целият противников отбор за десетина секунди, както и да може да си направи парите за нужните предмети без помощ от съотборниците.

Нюкър (Nuker) - Предимно int герои с 1,2 или 3 магий които могат да бъдат хвъпляни често и да изразходват целият си дмг потенцял в рамките на 1-2 секунди. Героите са много силини в началото на играта където противникът има малко кръв и е принуден да се пълни постоянно, да се връща до фонтана и забавя или да умира. Средна игра където героите могат да издържът на всичките магий на един нюкър той просто помага на отбора като сваля кръвта на максимален брой опоненти на ниски стойности и така дава предимство на своя отбор. Тези герои често са подценявани от по-слабите играчи, тъй като нямат особено силна крайна игра, ако са слабо развивани. Но тук те грешат, тяхната сила е в отборните битки, както и в доста int ориентирани предмети с обезвреждащи (disable) ефекти.

Съпорт (Support/babysiter) - герои които разполагат с много силно присъствие в отбора, които могат да задаржът себе си и друг герой в началната игра в линия без особени проблеми. Помагат на дмг-дилърите да останат в линия и да правят пари или убийства, помагат на нюкърите да убият противника или да го тормозят да припадък. Като цяла са необходими за всяка една победа, тъй като това не е някоя точна дефиниция един герой може да бъде танк и съпорт едновременно или нюкър и съпорт. Ролята на героя е важна както в отборни битки така и чрез асистирането в развитието на най-важният в отбора - дмг-дилъра. Също подценяван от слабите играчи, тъй като 'само неможе да изнесе играта', това не е и неговата цел, той помага отбора да изнесе играта.

Пушър (pusher) - герои който освен другите си умения може и да се ползва за лесно избутване на крийповете на врака с цел бързо напредване към базата му. По принцип се имат в предвид герои с съмъни (summons), които могат в ранната игра да стигнат до третата кула на противника без да бъдат възпрепятствани от герои, крийпове или кули. Разбирасе група от противникови герои би ги спряла, но така пък се оголват другите линий, така отборът се възползва и може да напредне в друго направление. Важен е за контролът на цялата карта.

Инициятор - ролята му е да влезе пръв в битка и/или да принуди противника да се бие, тъй като често всеки отбор зака по-добрият момент за атака, а рядко е принуден да се бие на открито, където може лесно да избяга. Често слабите играчи правят на най-добрите герои от този клас предмети подходящи за развитието им като танкове или дмг-дилъри, където при взимането на един не особено скъп Kelens може да изпълните много лесно ролята си в отборната игра, често след това трябва да купувате предмети даващи ви шанс да оцелеете, защото сте се врязали между всичките противници и сте главанта им мишена.

В отбор е стандартно да има по 2 carry-та в случей, че едното го тормозят много жестоко, то поне другото да се развие. Има 2 support - един Wardwhore и един Babysitter, и един tank, като всичко зависи от вашия и техния пик

Pick-а не е особено добър. Broodmother e герой за соло, например Chen+Broodmother top, като Chen е гора е супер линия, защото Chen може да tower dive с дебелите creep-oве.

Mirana по принцип е добър соло герой, но трябва дa gank-ва, а да оставиш соло линия не е добре, за това се играе с някой Hold герой на линия, докато удари 5

Избират се 20 героя, защото те са най-добри...
http://www.warstomp.com
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Няколко въпроса за CW-тата.   Пет Фев 06, 2009 1:35 pm

Нямате heavy nuker, нямате стабилен стън (освен на Мирана, но той държи 1 човек). Вместо Мирана, соло сложете някой нюкер (Лина, Тинкър, или пък най-добре Lion, че да има дисейбъл). Невър или Мирана да е едното кери, другото да е нещо меле стънерче тип Войд. Вземете Omni за съпорт, по-полезен ще ви и на пика. Нямате танк, вземете нещо от рода на Axe, който да ги кара да го бият.
http://www.spamFORlife.com
azazzel
Зарибен

Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Няколко въпроса за CW-тата.   Пет Фев 06, 2009 2:30 pm

Мерси :)
А относно пика не съм съгласен че нямаме танк, защото дървото си има стабилно количество кръв и армор. За съжеление ние играем цм и омни никога не влиза в игра .С паяка и деззъл горе ги смазахме за под 10 мин им бяхме на 3-та кула(паяка играе пушър и аз с деззъл хийлвам паяците му, а хийла на деззъл в тази ситуация е по-добър от на омни), за чен не се бях сетил :)
Мираната и на мен не ми харесва нещо любим герой ми е ама си мислех че акаша ще върши повече работа.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Няколко въпроса за CW-тата.   Пет Фев 06, 2009 9:59 pm

Mirana, Never > akasha
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Няколко въпроса за CW-тата.   Съб Фев 07, 2009 11:38 am

Да вляза и аз ... дано с нещо полезно, каквото казаха другите - прави са, но общо взето не са обстоятелствени ...

Има и други стратегий, не е задалжително да е 2/2/1 тактиката, може да има само 1 carry, с 2 танка или пък с 3 support. Въпрос на идеи.

Но иначе, хората разчитат найстина на 2 carry, когато не са убедени, че единият може да изкара нетормозен.

Все пак Mirana е най-добрият хибрид в играта.
Най-добрият герой според мен, без проблем (и предмети) e nuker и добър gang-ер, а ако прави предмети за dps става и солидно carry
.

Tank - танк е човек, можещ да предизвика противника да го бие, тоест да всява страх с присъствие, дървото става такова само, ако има radiance.
Докато SK (е хибрид между танк и дмг-дилър), Centour е най-добрият и има stun с нисък cooldown. Magnatour и Axe, също имат нужните умения
.

Support/babysitter - този клас е най-важният според мен.
Тъй като другите герой с добри показатели са доста малко и като се разпределят в двата отбора става един вид скучно, то при support героите има голямо разнообразие и може да се направят страшно много комбинаций, това че не ползват много герой е един вид липса на въображение, а не че не стават
.
Тук все пак е за предпочитане да се взимат герой с: disable/nuke при това с добри показатели и силни и разнообразни допълнителни ефекти, като е добре да не се нуждаят от много предмети, за да могат да се концентрират върху ward/babysith. Разбира се, ако си вземете герой с натурални ward-ове (Nweaver, Visage, BM), то ще можете да отделите мястото на героя wardwhore - за друг, по-полезен. Това че не се сещат да експериментират, незначи, че е глупаво или слабо да се направи.

Освен това jungler е много добро да имате (като е имате резервен план за линия, ако ви цакат spawn-a в гората, но пък така ги принуждавате за допълнителни ward-ове в ранна игра и време да губят да ги слагат). Защото един jungler е безценен за героя, също така трябва да знаете как да контрирате техен такъв.

За отборната игра трябва да научите, как, кога и кой да убивате при gang и при отборна битка. Също така трябва да научите контрол над руните и кога трябва да се фарми, бута и тнт.

Morti
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Няколко въпроса за CW-тата.   Съб Фев 07, 2009 9:37 pm

Scourge jungler е по-силен от Sent jungler, защото при Scourge camp-овете имат по-малко aggro range (нещо, което мисля, че трябва да се коригира) и не можеш да преебеш повече от 1 camp c 1 ward, докато при Sent Jungler с началните ward-ове получаваш vision над руна, тяхна гора + прецакваш 4 campa
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Няколко въпроса за CW-тата.   Нед Фев 08, 2009 10:24 am

Но уардовете седят само 2 мин... тоест да отидеш и да се върнеш от гората :lol:
Morti
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Няколко въпроса за CW-тата.   Нед Фев 08, 2009 10:34 am

McMarto написа:
Но уардовете седят само 2 мин... тоест да отидеш и да се върнеш от гората :lol:

Седят 6 минути :/
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Няколко въпроса за CW-тата.   Нед Фев 08, 2009 10:38 am

Колкото до Invoker, малко хора го играят, защото малко хора го могат.
Morti
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Няколко въпроса за CW-тата.   Нед Фев 08, 2009 11:28 am

McMarto написа:
Колкото до Invoker, малко хора го играят, защото малко хора го могат.

Invoker няма присъствие в битката...
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Няколко въпроса за CW-тата.   Нед Фев 08, 2009 11:30 am

Има силен slow, може да прекъсва channeling с торнадото (като го пуска от доста далеч), + това 2те огнени олигофренчета свалят яко армор...
Morti
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Няколко въпроса за CW-тата.   Нед Фев 08, 2009 11:36 am

Е хубаво де, ще пусне 2 магии и е до там...
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Няколко въпроса за CW-тата.   Нед Фев 08, 2009 11:39 am

Ем че те повечето герои какво правят? Освен това може да направи гуйнсо и други глезотии
Morti
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Няколко въпроса за CW-тата.   Нед Фев 08, 2009 11:46 am

McMarto написа:
Ем че те повечето герои какво правят? Освен това може да направи гуйнсо и други глезотии

Zeus спами non-stop, Tinker също, а и другото е, че е непрактичен
dawe
Новак

Брой мнения : 6
Registration date : 11.12.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Няколко въпроса за CW-тата.   Вто Фев 17, 2009 4:15 pm

За мен танкове са герой с много стр или умение защитно умение, и не мисля, че магнус е от тях Левиатан-а е доста добър танк с 2рия си скил и да не говорим за улта който помага страшно много ако не го ползваш като идиот.
Morti
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Няколко въпроса за CW-тата.   Вто Фев 17, 2009 6:56 pm

dawe написа:
За мен танкове са герой с много стр или умение защитно умение, и не мисля, че магнус е от тях Левиатан-а е доста добър танк с 2рия си скил и да не говорим за улта който помага страшно много ако не го ползваш като идиот.

O rly?
frezist
Форумен маниак

Брой мнения : 742
Registration date : 02.01.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Няколко въпроса за CW-тата.   Сря Фев 18, 2009 8:50 pm

donqkade e prav magnus izob6to ne e tank no moje da se igrae I kato takyv.Kolkoto do temata support>all supporta e igrata da ostavq6 na drugite cennite ne6ta i da se jertva6 se iziskva hrabrost.vqra i OGROMEN templay za da go postigne, ne6to koeto mnogo malko hora go mogat v dota.Kolkoto do dmg-dilerite(carryta) te se neveroqtno vajni su6to za vadeneto na igrata li4no az predpo4itam 2/1/2(carry/tank/support kato vklu4vam nuke i drugite podrobnosti kam karito i tanka!
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Няколко въпроса за CW-тата.   Сря Фев 18, 2009 8:59 pm

Аз обичам един nuker/disabler, един танк, два съпорта и едно кери (но да е надеждно).
Освен това много обичам да играя със съпорт герои, те често са много подценявани и ме кефи да натрия носа на някой като го бия със съпорт :lol:
slav_17
Зарибен

Брой мнения : 201
Registration date : 19.10.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Няколко въпроса за CW-тата.   Сря Фев 18, 2009 10:22 pm

Лично любимия ми съпорт е езалор ... безкраина мана :)
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Няколко въпроса за CW-тата.   Сря Фев 18, 2009 10:29 pm

На мен Чен. Все пак mass disable/dmg amplify/200-400 pure dmg/teleport/global heal/jungling > endless mana.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Няколко въпроса за CW-тата.   Today at 5:04 pm

Няколко въпроса за CW-тата.
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1