Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Силата на БГ гаминга

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
Cherkezov
Форумен маниак

Брой мнения : 528
Registration date : 20.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Силата на БГ гаминга   Нед Мар 15, 2009 2:56 am

Можеш ли да броиш ? Това са 3 пуфкания,а той ми говори за 4.
Върнете се в началото Go down
Morti
Форумен маниак

Брой мнения : 1167
Registration date : 29.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Силата на БГ гаминга   Нед Мар 15, 2009 9:29 am

Няма да можеш да уцелиш с четвърти, при положение, че имаш 4х2 hold. Това, че не можеш да го направиш, значи че микрото ти е слабо, потретнирай го.
http://www.warstomp.com
TwiX-
Зарибен

Брой мнения : 224
Registration date : 25.12.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Силата на БГ гаминга   Нед Мар 15, 2009 10:23 am

Невъзможно? Трябва само да си бърз .пооф , таб , пооф , таб ,пооф , таб, даджер , мрежа, пооф , кил.
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Силата на БГ гаминга   Нед Мар 15, 2009 11:09 am

Cherkezov написа:
1.Poof channel e 2 сек в предишните версии,никъде не съм казал че е точна цифра.
2.Не виждам какво поправяш тука.
3.Геострайк трае малко и забавя максимално 58%,но тъй като си зает с пуфинг няма да го стигнеш никога.
4.Ти пуфкаш само 3,дори и толкова не съм сигурен дали можеш,тъй като мрежата отдавна ще е свършила,така че не е 720.
5.Няма значение дали е АоЕ-с такъв герой не искаш да се биеш срещу повече от 1 противник, повярвай ми.И напротив , с клонираните dmg е огромен,геострайк стаква,ако си пропуснал.Така че дори dps при редуване на удари и пуф да е по-голям,то ще е 1-2 секунди разлика макс+100% че няма да избяга,за разлика от първия вариант.
6.Хот е непрактичен за цената си,дава неща,които не се прехвърлят на клонингите.А и никой няма да си хаби магиите по основния,не знам кой те е заблудил.И нещо си объркал цифрите май,как клонингите повече HP от главния ?
7.Ъъъъ ок ? Нищо не съм казал за мека,всъщност това е един от много малкото герои,за които одобрявам меката.Само дето сравняваш неуместно max HP и restore HP.
8.Нещо пак не ти хващам мисълта.Казваш,че не е важен или че е ?
2. 2 sec duration, 8 sec cooldown, дори с две мрежи мога да държа някой на място.
Ако оправляваш добре единиците, ще може и poof и удари да правиш, за секунда и половина ще удари колко - 2 пъти по 50 дмг ?
А с poof ще направи 250 дмг и след това ще удря на воля докато другите се poof-ват и така ги въртиш, като пускаш и мрежа, като през цялото време противникът има достатъчно slow, да не мръдне достатъчно да избяга от earthbind.

3. един poof и оттам удари е, при положение, че ги редуваш и атакуваш никога няма да избяга и винаги ще е на max slow.
Не разбирам като хабиш 1.5 секунда за poof и през останалото време си свободен какво ще правиш освен да удряш.

4. не, аз правя 4 poof-a и то от/до теб, така дмг става като за 8 poof-a, което е много.

5. да ти кажа дмг е МНОГО нисък 60 на 11 лвл, а geostrike добавя 4/8/12/16 което не е МНОГО. Освен това след poof ти удряш така или иначе, а както казах 1.5 са ти най-много 2 удара, което е далеч под 250 дмг.
И да, мога спокойно да скоча на 2 героя, защото аз си спасявам клонингите спокойно, при положение че немогат да ги гонят.

6. Клонингите имат равна кръв, а от PT (str) стават с повече от оригинала, оттам всеки предмет който ти дава кръв или статс обръща това в полза на оригинала.
HoT дава 1000 кръв на оригинала и по 200 на клонингите, което не е малко, а и главният влиза пръв най-често, така че магийте се хабят по него ...

7. При положение, че ако имаш 1000 кръв и се напълниш с 250, те трябва да ти вземат 1250, така че сравнението е уместно.
A аз удобрявам mekansm на всеки герой с мана която му остава след като си пусне магийте и има мана за още.
Един малък списък:
Alcemist, Anti-mage, Bristleback, Broodmother, Dark seer, CryEstal maiden, Deth prophet, Demon witch, Enchantress, Enigma, Lich, Holy knight, Lord of Avernus, KotL, Lone Druid, Necro'lic, Zeus, Necrolyte, Ogre magi, Oblivion, Pit Lord, Silencer, THD, Venomancer, Warlock, Vengeful spirit и Witch doctor, като не говоря за задължителен предмет, но стоящ добре и без проблемно ползване, а самият мекансм е един много добър предмет за героя и отбора.

8. Vladmir's е един добър предмет, но не е задължителен както повечето хора си мислят, бих го правил, но без проблем бих го пропуснал, ако друг го направи или ако се наложи да избързам с друг предмет.

McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Силата на БГ гаминга   Нед Мар 15, 2009 12:59 pm

За Bristle съм крайно несъгласен.
http://www.spamFORlife.com
beyOnd
Форумен маниак

Брой мнения : 1927
Registration date : 03.04.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Силата на БГ гаминга   Нед Мар 15, 2009 1:19 pm

McMarto написа:
За Bristle съм крайно несъгласен.
те стреличките искат толкова жалка мана само дето камикадзето ми беше казал да го играя на стрелички и ББ а не на гуу и стрелички...
http://abcxaos.org/tools/talent.php?talent=MzjZVMhoZVmIzIq0xsx
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Силата на БГ гаминга   Нед Мар 15, 2009 1:23 pm

И тоя спрей ти яде цялата мана, то и да дигаш гуу не остава мана за него.
beyOnd
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Силата на БГ гаминга   Нед Мар 15, 2009 1:44 pm

McMarto написа:

Quill Spray иска 35 мана смятай...
TwiX-
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Силата на БГ гаминга   Нед Мар 15, 2009 3:30 pm

СПрей = голям тормоз на линия , дали ше е соло или не ,това е изключително дразнещо за противниците.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Силата на БГ гаминга   Нед Мар 15, 2009 3:38 pm

beyOnd-BETA написа:
McMarto написа:

Да, иска 35 мана, но за да е ефективен трябва да го пускаш адски често. За да направи дмг колкото един нюк дали ще ти струва 35 мана или 350?
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Силата на БГ гаминга   Нед Мар 15, 2009 6:38 pm

Kamukag3e написа:

2. 2 sec duration, 8 sec cooldown, дори с две мрежи мога да държа някой на място.
Ако оправляваш добре единиците, ще може и poof и удари да правиш, за секунда и половина ще удари колко - 2 пъти по 50 дмг ?
А с poof ще направи 250 дмг и след това ще удря на воля докато другите се poof-ват и така ги въртиш, като пускаш и мрежа, като през цялото време противникът има достатъчно slow, да не мръдне достатъчно да избяга от earthbind.

3. един poof и оттам удари е, при положение, че ги редуваш и атакуваш никога няма да избяга и винаги ще е на max slow.
Не разбирам като хабиш 1.5 секунда за poof и през останалото време си свободен какво ще правиш освен да удряш.

4. не, аз правя 4 poof-a и то от/до теб, така дмг става като за 8 poof-a, което е много.

5. да ти кажа дмг е МНОГО нисък 60 на 11 лвл, а geostrike добавя 4/8/12/16 което не е МНОГО. Освен това след poof ти удряш така или иначе, а както казах 1.5 са ти най-много 2 удара, което е далеч под 250 дмг.
И да, мога спокойно да скоча на 2 героя, защото аз си спасявам клонингите спокойно, при положение че немогат да ги гонят.

6. Клонингите имат равна кръв, а от PT (str) стават с повече от оригинала, оттам всеки предмет който ти дава кръв или статс обръща това в полза на оригинала.
HoT дава 1000 кръв на оригинала и по 200 на клонингите, което не е малко, а и главният влиза пръв най-често, така че магийте се хабят по него ...

7. При положение, че ако имаш 1000 кръв и се напълниш с 250, те трябва да ти вземат 1250, така че сравнението е уместно.
A аз удобрявам mekansm на всеки герой с мана която му остава след като си пусне магийте и има мана за още.
Един малък списък:
Alcemist, Anti-mage, Bristleback, Broodmother, Dark seer, CryEstal maiden, Deth prophet, Demon witch, Enchantress, Enigma, Lich, Holy knight, Lord of Avernus, KotL, Lone Druid, Necro'lic, Zeus, Necrolyte, Ogre magi, Oblivion, Pit Lord, Silencer, THD, Venomancer, Warlock, Vengeful spirit и Witch doctor, като не говоря за задължителен предмет, но стоящ добре и без проблемно ползване, а самият мекансм е един много добър предмет за героя и отбора.

8. Vladmir's е един добър предмет, но не е задължителен както повечето хора си мислят, бих го правил, но без проблем бих го пропуснал, ако друг го направи или ако се наложи да избързам с друг предмет.
2. Нещо са ти криви сметките.Как с 2 мрежи изкара 8 сек disable ? 2х2=4,нали си спомняш и то това е идеалния вариант.За 1.5 сек не прави 2 удара и не са по 50 дмг,прави около удар и половина,ако имаш PT.И как така с пуф ще направи 250, как пък го изчисли това ? Другите няма как да се пуфкат докато първия удря на воля заради channeling-a.Трябва 2ма да държат и 2ма да channel-ват,което защо ли не ми се вярва да успееш да направиш.
3.Много просто, можеш да пускаш мрежи вместо да удряш.
4.Няма как да ги направиш тея 4 пуфа,както и да го гледаш героя би умрял доста по-рано,ако просто го удряш.Дори да примем,че имаш dagger и се пуфнеш и го хванеш с мрежа,след това,можеш или да пуфкаш другите 3ма или да дойдат пеша, и в 2та случая не са 4 двойни пуфа.
5.60 е освновния,а и ние не говорим за 11 левел,а за поне 16,дотогава трябва да имаш доста предмети за статс.А и както казах геострайк стаква,така че дмг е солиден.И стига с това 250,1 двоен пуф дмг ти е 180.
6.Клонингите получават мизерно 2 str повече от PT,но забравяш,че получават само 1/4 от статс.Вместо HoT има много по-добри алтернативи,които ще облагодетелстват напълно и клонингите и няма да дадеш 2300 за нещо което не ги подсилва.А и дори да влизаш с основния противника трябва да е доста тъп да атакува него,просто ще изчака останалите.
7.Ами не,не е,първо това не ти е ефективна кръв(пускаш я един път на високосна),второ може да нямаш мана винаги,да си сайлънснат,дисейбълнат и т.н.
8.Може и така да е ,ако постоянно ходиш с тоя,който носи влада.

Тwix,дай един риплей, стига ми разправяй как ще стане.На думи е много лесно а ?
TwiX-
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Силата на БГ гаминга   Нед Мар 15, 2009 7:52 pm

Нямам риплей , защото не сейвам. А това че ти не го можеш не означава ,че е невъзможно.
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Силата на БГ гаминга   Нед Мар 15, 2009 8:40 pm

McMarto написа:
beyOnd-BETA написа:
McMarto написа:

Да, иска 35 мана, но за да е ефективен трябва да го пускаш адски често. За да направи дмг колкото един нюк дали ще ти струва 35 мана или 350?
На 1 лвл прави при първо активиране 20, на второ 50.
2 лвл 40/70, 3 лвл 60/90, 4 лвл 80/110.
Това трябва да ти говори, че на второ пускане вече дмг е значителен, а при трето огромен, така че за 105 мана и нагоре вече боли много, а все пак той ти показва 11 лвл с 600 мана, 150 за мекансм и оттам всичко е за спрей.

Cherkezov написа:

2. Нещо са ти криви сметките. Как с 2 мрежи изкара 8 сек disable ? 2х2=4,нали си спомняш и то това е идеалния вариант.За 1.5 сек не прави 2 удара и не са по 50 дмг,прави около удар и половина,ако имаш PT.И как така с пуф ще направи 250, как пък го изчисли това ? Другите няма как да се пуфкат докато първия удря на воля заради channeling-a.Трябва 2ма да държат и 2ма да channel-ват,което защо ли не ми се вярва да успееш да направиш.
3.Много просто, можеш да пускаш мрежи вместо да удряш.
4.Няма как да ги направиш тея 4 пуфа,както и да го гледаш героя би умрял доста по-рано,ако просто го удряш.Дори да примем,че имаш dagger и се пуфнеш и го хванеш с мрежа,след това,можеш или да пуфкаш другите 3ма или да дойдат пеша, и в 2та случая не са 4 двойни пуфа.
5.60 е освновния,а и ние не говорим за 11 левел,а за поне 16,дотогава трябва да имаш доста предмети за статс.А и както казах геострайк стаква,така че дмг е солиден.И стига с това 250,1 двоен пуф дмг ти е 180.
6.Клонингите получават мизерно 2 str повече от PT,но забравяш,че получават само 1/4 от статс.Вместо HoT има много по-добри алтернативи,които ще облагодетелстват напълно и клонингите и няма да дадеш 2300 за нещо което не ги подсилва.А и дори да влизаш с основния противника трябва да е доста тъп да атакува него,просто ще изчака останалите.
7.Ами не,не е,първо това не ти е ефективна кръв(пускаш я един път на високосна),второ може да нямаш мана винаги,да си сайлънснат,дисейбълнат и т.н.
8.Може и така да е ,ако постоянно ходиш с тоя,който носи влада.

Тwix,дай един риплей, стига ми разправяй как ще стане.На думи е много лесно а ?
2. Питаш как при 2х2 секунди мога да го държа 8 ? Ами лесно имам и забавяне, оставяш го между мрежите да мръдне съвсем малко, примерно 2 секунди, така след втората мрежа той ще има 2 секунди да избяга, като е забавен и е от доста близо мрежата не би трябвало да го изтървеш, right ?
На единадесети лвл Геомансера прави 52-58 дмг (+16) което е малко според мен. Ако прави удар и половина, а не два е по-малко не повече, тоест изобщо отива далеч от дмг на poof.
Дмг се изчислява лесно 120х2-1/4 = 180 дмг при двоен poof.
Не си научил едно нещо, chenneling-ва само този който се телпортира, другите (дори и този върху който се телпортират) правят каквото си искат, тоест удрят. Така един се телепортира, а другите удрят, трупа се забавяне дмг, а самият dmg нанесен от poof просто увеличава дмг нанесен от един meepo с 180 за 1.5 секунди, тоест вместо да удари 100 дмг (удар и половина), вкарва 180 за същото време (или 120, но пък идва отдалеч, така че трябва ...).

3. Мрежата е инстант каст, при това animation cancel и така или иначе си удряш.

4. Ами трудно е да убиеш един герой за под 6 секунди, при положение че му правиш по средно 150 (11 лвл, два клонинга) дмг на секунда, той трябва да има 900 кръв, което е малко смешно. Докато с 6 poof-a само на същият лвл (без да бройм ударите, които няма да са малко) ще направиш +540 дмг като нюк. Не напразно poof беше значително намален последните версий.

5. дмг на 16 лвл ти е 62-68 (+16), няма да имаш много предмети за дмг, тъй като се прави споменатите от мен предмети. Ще правиш горе долу същия дмг. Не е малко умножен по 4, но и арморът на противника го намаля 4 пъти, така че не си мисли, че е огромен. А двоен poof, както написах прави 180 от всеки, което не е малко.

6. Ако ти смяташ AC за добър предмет, грешиш - по-добре си направи дезолатор за дмг/-армор. А ако противникът чака с магий да се появят другите, мисля че може и да не ги дочака.

7. cooldown от 45 секунди е доста добър според мен за +250 кръв, мана винаги има meepo, silence не го спира, а при disable така или иначе ще изчкаш да свърши, но все пак +250 кръв слага НА ВСИЧКИ, а не на основният само, което е доста добре.

8. Относно vlad, може спокойно да минеш без него, а в битка всички са заедно така или иначе ...

beyOnd
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Силата на БГ гаминга   Нед Мар 15, 2009 10:04 pm

Cherkezov написа:
beyOnd-BETA написа:
Cherkezov написа:
TwiX- написа:
Нямам риплей , защото не сейвам. А това че ти не го можеш не означава ,че е невъзможно.
Аз не съм казал,че не мога,казвам че ти не можеш и много малко изобщо могат.
още подобни коментари тип "аз го мога ти не го можеш щото е трудно" и такиа простотии ше ги трия...
И такива аверски истории изобщо не ми ги предавай на мен.Прочети неговия коментар и ми отговори защо цитираш мен като той го казва първи ? Като сте приятелчета,можеш да си напишеш мнението,няма нужда да си ползваш модераторските права,за да излезе той прав.
Хах не познавам Туикс честно казано просто изобщо не забелязах неговия коментар... между другото скоро почвам със старите мерки за спама (дам..) повечето тука знаят че бяха доста... затегнати... но ко да се прави... относно правата ми никога не бих злоупотребил със тях ( lol! ) ще постна тема по въпроса за спама и т.н..
TwiX-
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Силата на БГ гаминга   Пон Мар 16, 2009 12:04 am

Значи не сме аверчета първо и второ можеш да бъдеш сигурен , че няма да напиша нещо без да го мога само за да се прая интересен , тея лапешки историй минаха отдавна , време е ти да се замислиш.
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Силата на БГ гаминга   Пон Мар 16, 2009 2:06 am

За някои са минали,за други не.Ако можеше, щеше да постнеш риплей ,а не да се хвалиш напразно.
TwiX-
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Силата на БГ гаминга   Пон Мар 16, 2009 12:13 pm

КАК ДА ТИ ОБЕСНЯ ,че не пазя реплай . Ако искаш ще ти го нарисувам , и ще ти постна сс ?
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Силата на БГ гаминга   Пон Мар 16, 2009 4:29 pm

Влез в една ap игра и запиши риплея.Не е задължително днес,но тея дни,нищо не ти струва да го направиш щом е толкова лесно.
TwiX-
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Силата на БГ гаминга   Пон Мар 16, 2009 5:42 pm

Няма да си губя 40 мин от времето за да покажа нещо , което го има на 1000 клипа в youtube на някакъв п....л(нищо лично).
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Силата на БГ гаминга   Пон Мар 16, 2009 7:10 pm

Затова не можеш да ми дадеш линк за такъв , може би защото има п....ли и устати п.....ли.Ти явно си от вторите.(нищо лично).
Morti
Форумен маниак

Брой мнения : 1167
Registration date : 29.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Силата на БГ гаминга   Пон Мар 16, 2009 9:42 pm

Ма и двамата сте едни готини...
http://www.warstomp.com
beyOnd
Форумен маниак