Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

silencer vs enchantress

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
azazzel
Зарибен

Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

ПисанеЗаглавие: silencer vs enchantress   Нед Мар 15, 2009 6:21 pm

Кажете как да бия със сайлънсър тъпата коза.
Играта е 5в5 двамата сме соло х, тръгвам на 2 branch, circlet, tango и koko, а той е с нулка и 2 кларити. До 6 лвл имам 2 пъти по-добър last hit и denie, но не можах да го убия или върна заради тоя хийл, след 6 лвл той ме съсипа. Аз си викам кокото и съм с по-добри предмети от него, но покажа ли се той ми пуска някоя стрела и ми сваля 1/4 от кръвта.Остана ли той си пуска хийла и ме убива, ако бягам изяждам още 2 стрели и трябва да се връщам. Пусна ли улта за 3 сек изяжда няколко хита, но немога да го убия и пак се връща хийлнат на макс и пак трябва да б-кам. Лейт гейм е ясно, че с 1 хекс и сайлънс за 7 секунди козата умира, обаче с тия постояни връщания, който може да ми направи ще ми води много лвл-и и предмети. Та без ганг как мога да бия?

Гангнахме на няколко пъти козата и спечелихме играта, но просто ми се вижда невъзможно сайлънсъра да направи нещо срещу козата

Последната промяна е направена от azazzel на Пон Мар 16, 2009 10:27 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Cherkezov
Форумен маниак

Брой мнения : 528
Registration date : 20.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Нед Мар 15, 2009 7:14 pm

Orchid+guinso.
beyOnd
Форумен маниак

Брой мнения : 1927
Registration date : 03.04.2008

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Нед Мар 15, 2009 7:40 pm

Cherkezov написа:
Orchid+guinso.
rush guinso or meka + guinso..
http://abcxaos.org/tools/talent.php?talent=MzjZVMhoZVmIzIq0xsx
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Нед Мар 15, 2009 8:48 pm

Разбирасе, в линия без nuke е доста трудно срещу нея, само да си вдигне Untouchable и забравяш какво е това тормоз с удари, добави и пълненето и си out.
Нямаш шанс с тормоз рано освен, ако не е малоумен и да не вдигне един път Enchant, за да ти контрира curse. Иначе би я контрирал с него (както споменах ако не го прекъсва). Но така или иначе в линия тя е доста добър герой срещу дмг-дилъри. Помисли си един mortred как би се почувствал срещу нея ...
В средна игра, така или иначе трябва да сте в gang за да я убиете, сам пак неможеш, пак заради двете и 'слаби' умения.
В късна вече е ясно, дори и развитя тя найстина няма какво да ти направи, ако ти имаш guinsoo. С вече многото AS, няма да ти пречи нейното забавяне, а до пълнене няма да се стига с твоя дмг, копието не прави дмг на близко ... така че просто я убиваш :).

Zero
Форумен маниак

Брой мнения : 486
Registration date : 27.02.2008

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Нед Мар 15, 2009 10:22 pm

ами освен да седиш назад и да ласт хит + дени друг шанс не ти остава след като на 6 лв неиния дмг дори от близо е бая по висок от твоя а и с тоя хеал няма начин да я убиеш но въпроса е да успееш да се наядеш малко и тогава по имаш шансове... И се пак това трудно тъи като леина на козата е доста по добър от на силенсер-а а и другия вариант е да опиташ с ранен некрономикон за друго не се сещам.

ПС : другия вариант зимаш дд + башер + як касмет и я убиваш хаха
Creator
Новак

Брой мнения : 2
Registration date : 08.04.2009

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Сря Апр 08, 2009 10:10 am

Ами ърли гейм както в твоя случай не е толко трудно. Започваш само със глейв оф уиздъм и атрибут бонус. На 5 лвл ако си взел 2 роби цирклет и танго първи итеми, глейва ти ще прави близо 30 отгоре, демек дори да се хилва, козата неможе да смогне на мана ако я харасваш добре. Също така с предимството ти на ласт хит ще дръпнеш много по бързо от нея, така че дори в началото те устройва варианта само да чакаш ласт хит без да търсиш стълкновение.
П.С. варианта със кърса също е добър, но в случай че козата има малка идея какво прави, ще вдигне енчант и осира нещата. Затова глейвове и атрибут до 5 лвл. Също така това пак напомням много ти подобрява фарма, а с един ботуш и улт на 6 лвл имаш добър нюк и възможност за ганг.
HeyKiwey
Форумен маниак

Брой мнения : 699
Registration date : 02.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Сря Апр 08, 2009 10:20 am

1в1 е силна, ма като извикаш някой да я ганкнете, нищо не може да направи срещу 3 демидж магий и два дагона :lol:
beyOnd
Форумен маниак

Брой мнения : 1927
Registration date : 03.04.2008

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Сря Апр 08, 2009 4:17 pm

aKaM_B_ycTu4Ka написа:
1в1 е силна, ма като извикаш някой да я ганкнете, нищо не може да направи срещу 3 демидж магий и два дагона :lol:
докат ги изкарате тея дагони ще е вече оядена.. а и едни уиспчета ше си пусне няма и да бяга//
http://abcxaos.org/tools/talent.php?talent=MzjZVMhoZVmIzIq0xsx
Epicfail
Форумен маниак

Брой мнения : 1154
Registration date : 31.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Чет Апр 09, 2009 9:10 am

тая шибана кърва се убива само от масата дмг ултимати заедно със някакъв сайлънс. Другия варянт е да я слолвате 5 героя за да не се прибере в базата и да чакате да и свърши хила
http://dota-bg.4rumer.net
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Чет Апр 09, 2009 3:31 pm

carry hero + desolator, добре е да е и с WW.
http://www.spamFORlife.com
Zero
Форумен маниак

Брой мнения : 486
Registration date : 27.02.2008

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Чет Апр 09, 2009 10:34 pm

намекваш за боунти хД... ам доколкото се сещам конта на козата е джъгър, просто като отидеш до нея от близо биеш повече дмг от нея и тя е принудена да се хеалне а докато се хеалва ти пускаш въртележка хем да не те бие с улт хем да изчистип криипа ако има,после пускаш твоя улт и краи. също така слардар смазва коза то като и пуснеш улт и дори да се хеалва демиджа кито и биеш е повече от колкото хеалва. Имаш и стън и баш.
TheDeath
Новак

Брой мнения : 10
Registration date : 06.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Сря Май 06, 2009 2:53 am

Ако сайлансъра е про нямащ никакъв шанс....прави хиперстон и гуинсо и си гг...
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Сря Май 06, 2009 3:06 pm

Май забравяш, че козата има по-добър лейн, има имба heal, на 6 лвл те сваля с 3 удара, а също и че може да си вземе Cent/Ursa/Troll :?
k1r37o-do7aGamer
Новак

Брой мнения : 28
Registration date : 29.12.2008

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Нед Юни 21, 2009 9:29 am

Какво го свалите ench-a 5в5 игра аз бях с lycanthrope и бях на половината кръв срещам енч на фул и почва да ме бие,пускам 2те вълчета и аз ултвам и почвам да го бия,той пуска heal-a но и той не му помогна,битката беше 5-6 секунди защото все пак му напълни кръвта малко
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Нед Юни 21, 2009 11:19 am

И това става в 40 мин на играта, нали? Пробвай да убиеш козата по тоя начин в десетата минута.
k1r37o-do7aGamer
Новак

Брой мнения : 28
Registration date : 29.12.2008

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Нед Юни 21, 2009 5:48 pm

McMarto написа:
И това става в 40 мин на играта, нали? Пробвай да убиеш козата по тоя начин в десетата минута.

към 20-стата минута беше имах владимирс,пт, и сандже, ем знам я в началото е силна козата
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Нед Юни 21, 2009 6:29 pm

Ми то целта е да биете в началото, не да чакате противника ви да се наяде на макс и после да се чудите защо agi late gamer убива support.
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Вто Юни 23, 2009 4:48 pm

McMarto написа:
Що да не я убие.То се мисли.Изчакваш да му свърши хийла и му скачаш пак.За предпочитане от близко.
Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Вто Юни 23, 2009 6:15 pm

Cherkezov написа:
McMarto написа:
Що да не я убие.То се мисли.Изчакваш да му свърши хийла и му скачаш пак.За предпочитане от близко.
На теория - правилно.
На практика - неприложимо.
Задачата на Козата е да стои колкото се може по-далеч от теб. Тя поддържа тормоз с Impetus от максимално разстояние. Много трудно ще приближиш опитен играч без предимство на негова страна. На практика няма как да я накараш да дойде при теб, а ако тръгнеш в директна атака ще загубиш. ЦД на хийла и е 10 секунди и може да те държи далеч колкото си иска до настъпване на късна игра. В пряк двубой по-късно пак има по-голям шанс заради Untouchable и Enchant. За слетка на това, ти си й в ТОП най-лесни килове през по-голямата част от играта.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Вто Юни 23, 2009 7:54 pm

Cherkez, навит ли си да играем 1в1, ти сайлънсър, аз коза?
He_Mu_e_gobre
Зарибен

Брой мнения : 297
Registration date : 13.12.2008

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Вто Юни 23, 2009 8:32 pm

McMarto написа:
Cherkez, навит ли си да играем 1в1, ти сайлънсър, аз коза?
Ако има игра ако съм тука ме викайте за обзървар,ако ли не поствайте реп!
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Вто Юни 23, 2009 8:43 pm

.Cannibal написа:
Cherkezov написа:
McMarto написа:
На теория - правилно.
Задачата на Козата е да стои колкото се може по-далеч от теб. Тя поддържа тормоз с Impetus от максимално разстояние. Много трудно ще приближиш опитен играч без предимство на негова страна. На практика няма как да я накараш да дойде при теб, а ако тръгнеш в директна атака ще загубиш. ЦД на хийла и е 10 секунди и може да те държи далеч колкото си иска до настъпване на късна игра. В пряк двубой по-късно пак има по-голям шанс заради Untouchable и Enchant. За слетка на това, ти си й в ТОП най-лесни килове през по-голямата част от играта.
Забравяш 2 подробности.Задачата и не е да стои далече от теб,а да те гони.Така хем увеличава дмг хем си е добър ганкер и често се обикаля с нея.Второ-ЦД не е 10,а 45 секунди.10 секунди трае самия хийл.Untouchable не се задейства,тъй като напрактика удряш с умение ,а не с нормална атака.Също така обикновено енча е агресивния.Ако сте на лейн тя се опитва да се приближи за да пусне копие,а както знаеш сайлънсъра има по-голям рейндж,така че предимството винаги е негово.Да не споменавам за недостига на мана на енча.Много е вероятно да няма достатъчно мана за копия и хийл докато се бие с теб.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Вто Юни 23, 2009 8:47 pm

Моля те, нека играем 1в1 аз коза, ти сайлънсър ;)
Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Вто Юни 23, 2009 9:33 pm

Cherkezov написа:
.Cannibal написа:
Cherkezov написа:
McMarto написа:
На теория - правилно.
Забравяш 2 подробности.Задачата и не е да стои далече от теб,а да те гони.Така хем увеличава дмг хем си е добър ганкер и често се обикаля с нея.Второ-ЦД не е 10,а 45 секунди.10 секунди трае самия хийл.Untouchable не се задейства,тъй като напрактика удряш с умение ,а не с нормална атака.Също така обикновено енча е агресивния.Ако сте на лейн тя се опитва да се приближи за да пусне копие,а както знаеш сайлънсъра има по-голям рейндж,така че предимството винаги е негово.Да не споменавам за недостига на мана на енча.Много е вероятно да няма достатъчно мана за копия и хийл докато се бие с теб.

http://www.playdota.com/heroes/21#skill56
Според тези идиоти/плей дота/ ЦД е 10, според другите/алстарс/ - 45. Не мога да ти кажа кое важи, тъй като нямам време и възможност да си пусна Уар3, но ще допусна че няма промени в 6.60 и е 45, тъй като не играе важна роля, и ще обясня отново...като за идиоти + някои пояснения.
Енчантрес НЯМА интерес да се приближава при пускане на "копие". така само намаля щетата му. Копието се използва за тормоз и като останеш на кръв за 3 копия, тогава ще тръгне да те гони с него и енчант/и ще те убие в 99% от случаите/. Дори и без Крол/Ботъл, Енчантрес МОЖЕ да си осигури достатъчно мана. Хийла може и 2мин ЦД да има - не се налага често срещу Сайлънсър. Нортом няма никакъв шанс за нанасяне на комбо, което да я уплаши, поради очевидни причини. Той е само бетъл участник, опитващ се да подържа крийпа. При по-добра линия козата няма НИКАКВА причина да те търси за пряк двубой. Нортом не може да задържи нито кръвта си, нито линията си. Не знам как би могъл да нанесе някаква прилична щета на Коза. Не ми е ясно и
Цитат :
предимството винаги е негово/Сайлънсър/
Разсъждаваш на теория, но в погрешна насока. Разглеждай пълния брой фактори и пълното поведение на героите. Когато изиграеш една такава игра с противник различен от бот и победиш, може и да промениш мнението ми. 8)
He_Mu_e_gobre
Зарибен

Брой мнения : 297
Registration date : 13.12.2008

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Вто Юни 23, 2009 9:35 pm

Цитат :
Untouchable не се задейства,тъй като напрактика удряш с умение ,а не с нормална атака.
Задейства независимо че е вид магия.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Today at 7:58 am

silencer vs enchantress
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next