Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

silencer vs enchantress

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Cherkezov
Форумен маниак

Брой мнения : 528
Registration date : 20.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Сря Юни 24, 2009 7:02 pm

Saphiron написа:
Цитат :
Untouchable не се задейства,тъй като напрактика удряш с умение ,а не с нормална атака.
Задейства независимо че е вид магия.
Мy bad, пропуснал съм changelog-а на 6.54 :lol: Но aspd така или иначе няма никакво значение,ако използваш ръчно кастване.
.Cannibal написа:

Опдределено гледаш идиотски сайтове.То дори само като се замислиш ти става ясно кое е реалното.И тъй като обясняваш като за идиоти, аз ще обясня като за абсолютни олигофрени отново :Ecnhantress ТРЯБВА да се приближи,за да пусне Impetus.Не намаля никаква щета,тъй като под доближи имам предвид на 550 range,без което няма как да стреля изобщо.Хийла се налага изключително често срещу silencer,поради 2 прости причини-last word(ще създава проблем за спамене на impetus) и curse.Освен това,когато противника е останал на 3 удара,което едва ли ще стане срещу silencer,който както някой спомена има предимство в доста отношения,то enchantress eдва ли ще има мана да гони.Действително silencer няма полза да се опитва да тормози рано enchantress(което пък създава предпоставка за по-добър фарминг заради орба),заради "слабото й хийлче",но това не значи че не може да контраатакува,ако козичката се опитва да играе офанзивно.
Върнете се в началото Go down
Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Сря Юни 24, 2009 7:31 pm

Цитат :
Хийла се налага изключително често срещу silencer,поради 2 прости причини-last word(ще създава проблем за спамене на impetus) и curse
Един по-опитен и умен играч би вдигнал веднъж Енчант, за да се отървава от кърса още от самото начало. Ласт уорд не ми е ясно как ще накара Енчантрес на ползва хийл. 50 рейндж се минават за части от секундата - не хиперболизирай /кви думи знам/ - това не играе почти никаква роля. Излишно е да коментирам колко помага Орба за фарменето на Нортом. Това е от порядъка на +2 до +10 дмг до 7 лвл.
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Сря Юни 24, 2009 8:03 pm

Като за 60 мана добра сделка.Както и така не й достига маната , ако пуснеш 5 пъти curse encha ще има мана само за 1 хийл и на 6 лвл няма да те тормози.Last word ще накара enchantress да не ползва хийл като преди това е пусналa enchant или impetus.Пък и в краен случай може и улт когато е решително.50 рейндж се минават за достатъчно време,за да може silencera да orb walk-не и да се оттегли.Да не говорим за предимството на high ground,когато са мид.Освен това забравяш,че тези "+2 до +10",които са всъщност +20 на 5 lvl , са pure dmg.
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Сря Юни 24, 2009 8:14 pm

Ти тоя сайлънсър го изкара с 58403752082 мана. Щял да пуска 5 кърса, щял да спами glaives като луд. Значи ти ще вдигаш едновременно curse, glaives и last word? Защото ако вдигнеш един път last word на 1 лвл, след това започнеш да максваш curse като мейн и glaives като втори скил, до 7 лвл ще имаш единствено curse на макс, заедно с по 1 лвл glaives и last word. След 6 лвл Енч няма проблеми да ти маха кърса с Impetus - тук тя има предимство, Impetus иска много по-малко мана от кърса, зарежда се по-бързо. След 6 лвл Енч започва агресивната си игра. Отива до гората за минута, взима Урса, Трол или Сент, после като те хване си умрял директно. Няма как да подсилиш началната си игра с glaives, защото вдигаш curse. Пак ти казвам - Сайлънсър не може да тормози Enchantress ПРИ НИКАКВИ УСЛОВИЯ. Дори без Impetus, Енч има 50 рендж по-малко, което не е никакъв проблем за lane control-a й. Без impetus сайлънсър има някакво супер минимално предимство, със импетус сайлънсър няма да може да доближи линията. До 6 лвл сайлънсър ще събере малко повече пари от Енч (което пак не е сигурно), след 6 лвл Енч ще събира по-бързо пари и ще тормози много повече.

P.S. Айде да играем 1в1 аз коза, ти сайлънсър, Черкез ;)
http://www.spamFORlife.com
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Сря Юни 24, 2009 8:27 pm

Честно казано бая мана си има нортръма.Аз поне никога не съм я свършал,въпреки че спамя curse.И кой ти е казал нещо за спамене на glaives като луд ? Ти ако аутоатакваш още крийповете си е твой проблем, аз само ласт хитвам.В началните левели не ти трябва last word , качва се след 7.И какъв curse ще маха с impetus ,като няма на кой да го пусне , то се иска малко мисъл.Пускаш curse и се оттегляш.Ако иска да пуска impetus на крийпове ,негов проблем.Impetus може да иска по-малко мана,но нортрома има 2 пъти повече мана и по-голям рег.Нека отива гора , нека си вземе крийп,въпроса е кога ще ме хване на близко за да пусне нещо.И не съм казал никъде,че silencer ще тормози encha в началото,дори напротив ще си играе дефанзивно с малко дразнения,когато има излишна мана.И impetus ще мисва като ненормално ,ако се опита да тормози на high ground ,което още повече ще я забатачи с маната и е ясен изхода.

P.S:Aйде 5в5 аз silencer , ти коза.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Сря Юни 24, 2009 8:41 pm

5в5? А с кой ще играем? Защото аз с рандом противници и съотборници няма да играя. Пускаме 1в1 с 600 парички и ще видиш кой ще има мана, кой ще тормози и кой ще бута повече.

Нали казваш, че имаш предимство на линията заради glaives? Ти ако тия glaives не ги пускаш, тогава аз не виждам логика :?
А сега за импетус и кърс: Ти се приближаваш за кърс, аз тръгвам към теб, след като ми го пуснеш мятам импетус. Резултата: аз губя 20 мана от кърс и малко кръв, както и маната от импетуса. Ти губиш маната за кърса, както и около 150 кръв (минимум, защото нали тръгваш да бягаш след като си ми пуснал кърса).

Освен това си има ботилки, има цирклети, изобщо маната на линия със сайлънсър се съмнявам мана да не ми стига, особено при положение, че аз ще пускам само enchant, за да ти махам кърса.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Сря Юни 24, 2009 8:56 pm

McMarto написа:
5в5? А с кой ще играем? Защото аз с рандом противници и съотборници няма да играя.

Споко бе. Аз ша дода към тебе :D :D :D
He_Mu_e_gobre
Зарибен

Брой мнения : 297
Registration date : 13.12.2008

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Сря Юни 24, 2009 8:58 pm

.Cannibal написа:
McMarto написа:
5в5? А с кой ще играем? Защото аз с рандом противници и съотборници няма да играя.

Споко бе. Аз ша дода към тебе :D :D :D
Бройте ме и мен :D
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Сря Юни 24, 2009 9:01 pm

Аз нямам тийм , в реда на нещата е и ти да дойдеш сам.Героите не са мислени за баланс 1в1 и затова при такава игра на silencer-a може да не му се отдаде възможност до стигне до late,където блести.
Имам предимство не само заради glaives.Тях ги пускам на крийпа и ако се отвори възможност за контраатака,тогава и на енч.Просто няма смисъл да пресирам,вместо това ще изкарам повече пари в началото.
Curse се пуска от много по-далече,така че няма никакъв шанс да стрелнеш.
Може да пускаш само enchant,но когато качиш 6ти левел,няма да имаш никакъв шанс да преминеш в офанзива,освен ако не се върнеш за реген до базата.Ако ходиш за бутилки губиш експ и пари,което пък ме устройва още повече.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Сря Юни 24, 2009 9:15 pm

Аз също нямам тийм, но пак няма да играя с рандом съотборници и противници, не и когато става въпрос да докажа нещо ;)
Когато крийпа е по средата, аз бия от моя high ground, а ти от твоя. За да пуснеш кърс ти тръгваш към мен. Докато пускаш кърса, аз със сигурност ще успея да пусна импетус, защото докато ми пуснеш кърса, ще успея да се приближа достатъчно.
Сайлънсър в началото има мана за 3 кърса, Енча има мана за двойно повече енчантове.
С това последното искаш да ми кажеш, че да имам rune control те устройва? Добре, мен също ме устройва да ми оставяш руните ;) Heal до 6 лвл няма как да ми трябва ако играеш дефанзивно, така че да, маната ще ми стигне и до 6, и след 6 лвл.

Освен това в игра 5в5 ролята на Енчантрес е съпорт, а на сайлънсър - carry. Не виждам защо ги сравняваш в 5в5.
Всъщност в голяма игра Ench дори не стои в линия, по принцип ходи в гората, като излиза за gank. От друга страна когато няма друг избор за соло линия, Енч пак е много добър избор за соло мид.

Silencer е carry, трябва да се наяде много за да бъде силен, а сам срещу Енч той няма никакъв шанс за наяждане. Просто Енч си има farm meka, може да стоя в линията с heal, след 6 лвл може да те преследва дори на кулата ти (enchant + heal, заедно с impetus). Просто е изключено сайлънсър да бие Енч.

Междо другото ръцете ме заболяха да пиша фермани, за да се опитам да ти влея ум в главата, така че нека следващия път когато спорим да е в игра ;) Още чакам да ми кажеш кога ще играем. Предлагам ти примерно Cannibal да играе с мен, а Saphiron с теб, или там който иска, поне да направим едно known 2v2. Да речем ние пикване коза и сайлънсър, а те се пускат на рандом.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Сря Юни 24, 2009 9:42 pm

Само това ли намери да кажеш? Е направо ме обиждаш.
He_Mu_e_gobre
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Сря Юни 24, 2009 11:11 pm

Или играйте 1в1 или 5в5 2в2 няма смисъл,защото знам какво ще стане:Тоя моя беше супер зле той ме провали ебати нууба и т.н.
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Сря Юни 24, 2009 11:59 pm

McMarto написа:
Просто не искам да пускам 2 коментара 1 след друг,а трябваше и аз да отвърна на атаката на канибала :lol:

А защо да не направим 5в5 от форума ? Или нямаме толкова,ако трябва ще допълним там с някой с повече победи от руума.Мога да ти обясня още по подробно за кърса,но чувствам,че не стигаме до консенсус.Само ще те поправя ,че енч няма фарм мека,по-скоро lane control.
He_Mu_e_gobre
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Чет Юни 25, 2009 12:45 am

Cherkezov написа:
McMarto написа:
Просто не искам да пускам 2 коментара 1 след друг,а трябваше и аз да отвърна на атаката на канибала :lol:

А защо да не направим 5в5 от форума ? Или нямаме толкова,ако трябва ще допълним там с някой с повече победи от руума.Мога да ти обясня още по подробно за кърса,но чувствам,че не стигаме до консенсус.Само ще те поправя ,че енч няма фарм мека,по-скоро lane control.
Аз съм навит за петици,ако няма хора мога да викна един приятел ако е свободен.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Чет Юни 25, 2009 5:26 am

Енч има фарм мека заради крийповете, които може да взима.
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Чет Юни 25, 2009 11:00 pm

McMarto написа:
Енч има фарм мека заради крийповете, които може да взима.
И те и помагат да фарми ?
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Пет Юни 26, 2009 12:52 am

Помагат, защото може да обиколи гората за отрицателно време, докато вземе 1-2 хубави крийпа, след което отива на линията и те пребива. Да, пребива те, защото ти няма как да издържиш стън и мрежа (примерно), както и слоу от енчант и impetus.
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Пет Юни 26, 2009 2:12 am

McMarto написа:
Помагат, защото може да обиколи гората за отрицателно време, докато вземе 1-2 хубави крийпа, след което отива на линията и те пребива. Да, пребива те, защото ти няма как да издържиш стън и мрежа (примерно), както и слоу от енчант и impetus.
Само не разбрах откъде идва стъна .... и ще пребие само безполезните герои,но нека пробва lion или нещо от сорта.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Пет Юни 26, 2009 8:30 am

Cent/Ursa/Troll ?
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Пет Юни 26, 2009 11:26 am

Cherkezov написа:
McMarto написа:
Само не разбрах откъде идва стъна .... и ще пребие само безполезните герои,но нека пробва lion или нещо от сорта.
Стига си теоретизирал, а играйте.
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Пет Юни 26, 2009 3:09 pm

.Cannibal написа:
Cherkezov написа:
McMarto написа:
Стига си теоретизирал, а играйте.
Ако земете да се съберете,ще играем.Досега сме 4ма.Други навити от форума ?
azazzel
Зарибен

Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Пет Юни 26, 2009 3:13 pm

Аз ще играя.
He_Mu_e_gobre
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Пет Юни 26, 2009 3:20 pm

Още 5 и се почваме.
IVANotLUKOVIT
Зарибен

Брой мнения : 202
Registration date : 04.04.2009

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Пет Юни 26, 2009 5:04 pm

Saphiron написа:
Още 5 и се почваме.
Мога да намеря 4 човека и да играете срещу нас ако ви се играе цм моде
само казвате час и роом :)
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Пет Юни 26, 2009 5:13 pm

Вие ще ни смелите ^^ А и аз никога не съм играл с другите трима (един път с Saphiron съм играл само).
Обаче на -sp съм много навит :lol:
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: silencer vs enchantress   Today at 5:22 am

silencer vs enchantress
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next