Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Миниор-къде минираме

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
fear
Редовен

Брой мнения : 132
Registration date : 28.03.2008

ПисанеЗаглавие: Миниор-къде минираме   Нед Май 24, 2009 1:39 pm

Здравейте скуката ме удря от вскъде та реших да ви попитам за миниора.
Къде според вас е най-добре да се слагат мини?
Ако някой сподели снимка на картата да се отбелязва ще е добре, защото гугъл нищо не ми предложи относно въпроса ;(
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Миниор-къде минираме   Нед Май 24, 2009 2:21 pm

В началото - около страничните магазини. След това слагай в гората на високите места, така че да не ги виждат противниците като минават, дори да са с gem.
http://www.spamFORlife.com
Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Миниор-къде минираме   Нед Май 24, 2009 2:30 pm

мана колбички + телепорт долна линия. Мините на съвсем леко встрани от пътя на крийпа. така крийпа ги закача и заедно с него умира неразумния опонент. това е да евтини пубове.
в други случаи се слагат по баирите и "тунелчетата" през гората.
ЕДИТ: На мен гуугъл предложи това:

ПП: Старай се да поставяш мините точно 1 в/у друга - така ще правят повече щета.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Миниор-къде минираме   Нед Май 24, 2009 3:17 pm

Напротив, мините имат известенdelay преди активирането, така че най-добре е да се сложат на пътечка. Номера със поставянето встрани от пътя на крийпа не струва. Слагай ги така, че дори с true sight да се виждат трудно. На страничния магазин, по баирите, на по-тъмните места, примерно горичките, из които можеш да баламосваш противника.
LOL!
Новак

Брой мнения : 17
Registration date : 19.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Миниор-къде минираме   Нед Май 24, 2009 3:55 pm

ама ако тругнеш да минирваш наред се забава развитието ти и оставаш нисак лвел
fear
Редовен

ПисанеЗаглавие: Re: Миниор-къде минираме   Нед Май 24, 2009 4:09 pm

за мен този герой няма кой знае какво развитие...
Ако не в началото няма кога да ги биеш, като съпорт със гуинсо шива такива работи може...
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Миниор-къде минираме   Нед Май 24, 2009 4:48 pm

В началото се правят убийства със взривяването, в края минираш и стънваш с трапа.
HeyKiwey
Форумен маниак

Брой мнения : 699
Registration date : 02.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Миниор-къде минираме   Нед Май 24, 2009 7:25 pm

Marto ви го каза, в началото тръгвате със стънър и се взривявате. По тоя начин печелите пари от убииства на герои и крийпове, противниците губят експ и пари а вашия в по-добрите случаи ще бъде по-висок левел от соло линията.
Мините ги нареждате 1-2 пъти в страни от крийпа, след това вече по гората и реката. Улта е безплатен спам на Observer wards тъй че се възползвайте на макс. В големите битки се включвате като съберете еулс/гуинзо.
Ако от другия отбор има герои дето единствения им шанс е гората, слагайте по 1 мина точно върху камповете. По тоя начин няма да се респаунват неутралните ;) Това не го правете ако има такива герои от вашия отбор, защото после единствения начин да махнете мината е да сложите 15 други на 1 място, което ще отнеме доста lol!
Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Миниор-къде минираме   Нед Май 24, 2009 8:14 pm

aKaM_B_ycTu4Ka написа:
Marto ви го каза, в началото тръгвате със стънър и се взривявате.
Героя може да се играе по действително много начини. Аз обаче не смятам за приоритетен камикадзирането. Струва ми се жалко и ламерско е да търсиш убийство по този начин :) Всъщност дори не вдигам тази магия, при положение че с мини често правя 2бъл килл на 1лвл.
fear
Редовен

ПисанеЗаглавие: Re: Миниор-къде минираме   Нед Май 24, 2009 8:34 pm

Самоубиването за мен е доста полезен скил, с който разполагат малко герой, както вече казаха благодарение на него печелиш пари, а те губят контрола над линията, често и кула заради нечовешкият дмг който миниора прави на кула с мината си.В същото време можеш да им одрежеш тарифата като се самоубиеш точно преди те да те убият, а в същото време ще нанесеш дмг от който твойте съотборници могат да се възползват.
Интересно ми е на какви итеми го почвате?
Правите ли аркейн ринг, още преди крипа да е тръгнал къде минирате-по-добре казано, къде е първото място където слагате мини, руните не са ли очевидни, има ли смисъл да се слагат мини?
He_Mu_e_gobre
Зарибен

Брой мнения : 297
Registration date : 13.12.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Миниор-къде минираме   Нед Май 24, 2009 8:43 pm

Цитат :
Самоубиването за мен е доста полезен скил, с който разполагат малко герой, както вече казаха благодарение на него печелиш пари, а те губят контрола над линията, често и кула заради нечовешкият дмг който миниора прави на кула с мината си.В същото време можеш да им одрежеш тарифата като се самоубиеш точно преди те да те убият, а в същото време ще нанесеш дмг от който твойте съотборници могат да се възползват.
Интересно ми е на какви итеми го почвате?
Правите ли аркейн ринг, още преди крипа да е тръгнал къде минирате-по-добре казано, къде е първото място където слагате мини, руните не са ли очевидни, има ли смисъл да се слагат мини?
Те че мините на руна са очевидни очвидни са,но докато не купят лардове или дъст няма да вземат руна,ако има тинкер,СФ или други герой на който им трябва rune контрол им преебаваш малко играта.Освен това ако гангнете някой долна линия и той бяга към река умира 110%.За итем билд не мога да ти помгна защото паднели ми се тоя герой директен репик.А за позиций на мините просто влез в ютуб и пиши techies има показаниместа доста клипчета има м/у другото.
Gopeto
Зарибен

Брой мнения : 375
Registration date : 08.03.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Миниор-къде минираме   Нед Май 24, 2009 9:08 pm

.Cannibal написа:
aKaM_B_ycTu4Ka написа:
Героя може да се играе по действително много начини. Аз обаче не смятам за приоритетен камикадзирането. Струва ми се жалко и ламерско е да търсиш убийство по този начин :) Всъщност дори не вдигам тази магия, при положение че с мини често правя 2бъл килл на 1лвл.
Дам ламерско е .. и Марто не си прав с коментарите си за този герой ;) Ако искаш повече инфо феар да ти дам скайп на 1 про Течи ;)
Някой може и да го знае в гарената - Diego_Jordan ;)
http://www.google.com
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Миниор-къде минираме   Нед Май 24, 2009 10:16 pm

Gopeto написа:
.Cannibal написа:
aKaM_B_ycTu4Ka написа:
Дам ламерско е .. и Марто не си прав с коментарите си за този герой ;) Ако искаш повече инфо феар да ти дам скайп на 1 про Течи ;)
Някой може и да го знае в гарената - Diego_Jordan ;)

Дори да не се самоубиваш - поне 1 лвл на взривяването. Помага ти ако някой се опита да те убие.
Откъм предмети - аз събирам некро и bloodstone. Причината е една - и двете помагат дори да се самоубиеш. Некротата нанасят имба дмг, а камъка лекува приятелите.
Дъст не разкрива мините (някой беше казал, че дъст било контра май).
И така - камикадзирането ти предоставя безплатни убийства (с малко късмет), контрол над линията (защото съотборника ти остава сам на линията, докато ти си убил или изгонил 2ма души със самоубийство). Един съвет ако смятате да се самоубивате - ако намерите haste/invisibility, преди да се взривите сложете една мина зад противника. Така ако той не умре от самоубийството, мината ще се взриви и той пак ще отнесе много дмг.
А ако не вдигате камикадзе - какво ще вдигате. Мините е ясно, че са полезни, но стън трапа в начална игра не помага с нищо. Има огромен delay, почти никога не можеш да стъннеш някой точно когато трябва и хаби ценна мана. В късната игра е добър в тийм битки, но иначе на линията...
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Миниор-къде минираме   Пон Май 25, 2009 4:09 pm

Интересна тема, за съжаление нямам много време да си играя и с картинки и все пак ще се постарая да съм конкретен.

С Techie се играе доста разнообразно, може да се играе на suicide или proximity, можа да се държиш в линия или да ги сменяш, все пак е добре да вдигаш лвл, защото при 16 лвл героя става силен. Оснивни грешки при него са:
-слагане на 10 мини на едно място;
- абсолютно избягване на битки;
- миниране на очевидни места;
- липса на стън-трапове.

Ако избягвате всичко това имате голям шанс да изкарате победа дори само с един съобторник.

Какво може да направи героят на 'добър' отбор.
Да спира навлизането до 3-та кула за минимум 10 минути САМ ! Това вече не го може никой герой, след като смениха ултимата на KotL.
Организира clash на отборите на места по картата, да забавя по всевъзможни начини идването на 'спасители' при засадите.

И така кои предмети препоръчвам, всякакви даващи мана, регенерация и помощ за отбора, както и бързина за предвижване.
Eul's (даже е най-добрият предмет според мен),
Blood Stone (добър и помага на отбора в битка),
Necronomicon (голямо предимство е че може да фокусвате героя с GEM, както и при самоубийство да убивате Gem-a в неразборията, както и да сваляте ward-ове. Също така помагат много на отбора).
Guinsoo - всеки знае причините.

Оттам - бързина:
Phase boots, BoT ДОРИ И 2те ! нямате представа с активиран phase и наличие на Eul's как най-бавният герой ви догонва.
S&Y/Skady комбо, това ви прави опасни и полезни в битка с вашия 650 обсег.

Къде да поставям мини.
На всякъде !
В ранна игра ограничени от маната - само на места от където е възможно да мине и да бъде убит (дори и след мините) враг.
Места от където идват за засади, реката близо до руните, тесни места от където се бяга, дори една мина може да убие някой прибиращ се към базата.

В средна игра, маната ви е близо неограничена, слагайте навсякъде където може да мине противник, няма да ги боли само тези с огромен реген на кръв, всеки друг дори и неубит ще го заболи, слагайте прокс/ремоут/стън 1 до друг и си тръгвайте след това и така откъдето минете.
Правете пари ! Влизате в линия правите пари, бутате вълната и се изнасяте минирайки пътя си за бягство.

При защита:
Слагайте две prox мини точно на ръба на височината, за да убие всички крийпове и така да нямат никакъв vision на високо (дори и с gem) няма да видят ултиматът.
Слагайте пак там, но малко по-назад стън, ако се качи някой да го задейства, но не и крийпа (това го оттренирайте).
Може дори да слагате и така че крийпа да го задейства, при което може да хванете 1-2 героя близо зад крийпа (рядко).

Ултиматът може да нареждате колкото искате, но не се увличайте, повече от 3-4 ултимата не си заслужават (освен ако не пазите сам и няма живи съотборници).

Слагайте ултимат на руните за да имате vision през цялата игра, спестявате за ward-ове и имате безценна логистична информация, хората дават по 200 злато на всеки 6 минути, а вие без пари може да виждате цялата карта.

P.S.:
Ако някой може да вкара снимки за говореното от мен няма лошо :)

Thunderseeker
Зарибен

Брой мнения : 377
Registration date : 03.11.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Миниор-къде минираме   Пон Май 25, 2009 6:40 pm

много гадно място за деф/тийм кил - на скърджа рампата на х дето вече се влиза в базата има отгоре 1 свод - вие слагате от горе мините под свода и така ако противниците ви имат дори и гем обаче не натискат алт-а има голям шанс да не ги видят :Д

Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Миниор-къде минираме   Вто Май 26, 2009 9:30 pm

То и да натискаш alt същата работа ^^ Особено ако влизаш първи
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Миниор-къде минираме   Today at 1:08 pm

Миниор-къде минираме
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото