Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Juggernaut

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Domina70rbg
Новак

Брой мнения : 19
Registration date : 13.01.2009

ПисанеЗаглавие: Juggernaut   Нед Май 24, 2009 6:11 pm

Значи ще ме извините за тъпия начин на пост , но нямам нерви като другите .
Начин на игра :
Начално вдигате 1ва и 3та , като до 6 лвл дигнете веднъж 2ра (освен на рандом , тогава тръгвате с ринг оф хелт и вдигате само 1 и 3) , улт вдигате винаги когато можете,целта ви е бърз владо , за да почнете гора , до средна игра трябва да имате влад , персеванс , 2 банда , пт.Започвате гора докато изкарате батъл фюри и излизате само за деф или ганг ако е наблизо , след като имаге батъл фюри , влад , 2 банда , пт - десолатоът го изкарвате много бързо понеже - ИМБА , и оттам ако искате може дагер да се навирате със 1ва или ако няма крееп с улт.

Върнете се в началото Go down
Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Juggernaut   Нед Май 24, 2009 8:07 pm

Domina70rbg написа:
Значи ще ме извините за тъпия начин на пост , но нямам нерви като другите .
Начин на игра :
Начално вдигате 1ва и 3та , като до 6 лвл дигнете веднъж 2ра (освен на рандом , тогава тръгвате с ринг оф хелт и вдигате само 1 и 3) , улт вдигате винаги когато можете,целта ви е бърз владо , за да почнете гора , до средна игра трябва да имате влад , персеванс , 2 банда , пт.Започвате гора докато изкарате батъл фюри и излизате само за деф или ганг ако е наблизо , след като имаге батъл фюри , влад , 2 банда , пт - десолатоът го изкарвате много бързо понеже - ИМБА , и оттам ако искате може дагер да се навирате със 1ва или ако няма крееп с улт.

Има верни неща, но е твърде кратко. Съветвам да вдигнете поне веднъж статс до 6 ниво, за да имате достатъчно мана. 3тата магия не играе никаква роля в тази част на играта.Също така не препоръчвам първи предмет владимирс НИКОГА. Може да се играе с ХотД като си вземеш хелма и по-късно завършиш предмета. Ако съотборника ти прави владс можеш да прескочиш лайфстеала. За да убиеш един лагер в гората ти е нужна 1ва магия и 2-3 удара. С Фъри работата е ясна. Относно дезолатора ти препоръчвам да го направиш възможно най-бэрзо. На този герой се прави БоТ, а не ПТ.
ПП: Ако има невидими герои си купувайте чочки - може да ги пускате докато сте в ултимейт :D
Domina70rbg
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: Juggernaut   Нед Май 24, 2009 8:40 pm

Ами значи за Бот съм съгласен , но времето не стигна във играта :Д , 2.влад си го прая защото играя в гарена и никога с моите няма тиимплеи иначе съм съгласен с теб , за статс не бих те послушал защото като понякога да ти върже 150-200 крит начално е доста добър късмет и го дигам за нагоре , дори и да не дигаш крит е по-добре 2рата , а хот за 1ви предмет ще ти бъде мн трудно да изкараш със 2 банда и буутс . . .
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Juggernaut   Нед Май 24, 2009 8:54 pm

Domina70rbg написа:
Ами значи за Бот съм съгласен , но времето не стигна във играта :Д , 2.влад си го прая защото играя в гарена и никога с моите няма тиимплеи иначе съм съгласен с теб , за статс не бих те послушал защото като понякога да ти върже 150-200 крит начално е доста добър късмет и го дигам за нагоре , дори и да не дигаш крит е по-добре 2рата , а хот за 1ви предмет ще ти бъде мн трудно да изкараш със 2 банда и буутс . . .
Нека превим разлика м/у ХоТ и ХотД, защото такава има.
ХоТ=HoT=Heart of tarrasque
ХотД=HotD=Helm of the Dominator
Мното отдавна не разчитам на късмета. За 200 крит на тези нива просто забрави. Друг въпрос е че има-няма нанесеш 1 удар на противника.
Относно статс: няма да ти обяснявам какво ти дава статс - вече си толям, сметни си го сам :D Така или иначе при вдигане на статс на 6 ниво ще имаш мана, достатъчна за да пуснеш Омнислаш и БлейдФъри в комбо.
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Juggernaut   Нед Май 24, 2009 10:00 pm

Най-добре се тръгва на BoS и flask/tango, стараеш се да вземеш ФБ ако имаш тази възможност. Вдигаш BF мейн, 2 пъти статс, след това улт, накрая крит. Уарда също не го изпускайте на останалите нива - към средната игра ще имате достатъчно мана за него.
За предметите - най-ефективно е да се тръгне на дезолатор или на BF. Battle Fury се събире много по-лесно и дава известна регенерация. Също така е по-скоро фарм предмет. Дезолатора ви пък ви подсилва улта, дава единствено дмг и се събира доста по-трудно. Също така компонентите му не са от почти никаква полза в началото. Аз лично предпочитам да го играя на BF. И все пак, с добра начална игра и без притеснения, че ще ви пребият можете да направите дезо. Следващите предмети зависят от противниците. Добро продължение на билда е БКБ - дава доста кръв, както и безценния аватар. Друга опция е butterfly - прави се при силни carry-та. Също така при противник като Войд или Слардар не е зле да се вземе отрано след BF/deso. Ще е добре някой съотборник да направи AC, за да намаля армора на противниците ви. Оттам нататък - HoT.
По въпроса за владмирс - направете го след BF и дезо, само и единствено ако отбора ви е съставен от малоумници и никой друг не го направи. Аз лично съм на мнение, че този герой минава и без lifesteal, но както си прецените.
http://www.spamFORlife.com
Domina70rbg
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: Juggernaut   Чет Май 28, 2009 6:49 pm

Добра тактика , но подсилва улта ??? в какъв смисъл , я ми пообясни улта от какво зависи , бонус дмг ???
He_Mu_e_gobre
Зарибен

Брой мнения : 297
Registration date : 13.12.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Juggernaut   Чет Май 28, 2009 6:59 pm

Цитат :
Добра тактика , но подсилва улта ??? в какъв смисъл , я ми пообясни улта от какво зависи , бонус дмг ???
При доастъчно атак спийд между 11удара(на последен левел)юрнеро вкарва и доълнитени удари които се базират на неговия демидж затова да дезолатор е добър итем за него.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Juggernaut   Чет Май 28, 2009 7:05 pm

Освен това Дезолатор и АК подсилват улта като намалят защитата на врага. Това се отразява на щетата, нанасяна от ултимата ти.
McGi
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Juggernaut   Пет Май 29, 2009 1:19 pm

Идеята на дезолатора е ,че улта на Югера не прави меджик демидж, а е като нормална атака и свалянето на армора от дезолатора позволява да вкараш повече демидж. Някъде бях чел, че орб ефектите намаляват ултимата на Югера, за това за препочитане е без Орб ефект да се играе. Реално най добрия билд на Югер според мен е БоТ, Радианс, Бътърфлай, МКБ и ХоТ. След всички тези има нужда и от Сатаник, въпреки че е Орб, може да си позволим намаляването на улта при наличието на тези итеми. В много малко игри, повечето ПУБ може да се съберат тези итеми. Най-често се играе с Фюри, ПТ, сатаник, С&Я, владимир и тем подобни.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Juggernaut   Пет Май 29, 2009 1:36 pm

McGi написа:
Идеята на дезолатора е ,че улта на Югера не прави меджик демидж, а е като нормална атака и свалянето на армора от дезолатора позволява да вкараш повече демидж. Някъде бях чел, че орб ефектите намаляват ултимата на Югера, за това за препочитане е без Орб ефект да се играе. Реално най добрия билд на Югер според мен е БоТ, Радианс, Бътърфлай, МКБ и ХоТ. След всички тези има нужда и от Сатаник, въпреки че е Орб, може да си позволим намаляването на улта при наличието на тези итеми. В много малко игри, повечето ПУБ може да се съберат тези итеми. Най-често се играе с Фюри, ПТ, сатаник, С&Я, владимир и тем подобни.
От първото изречение нататък са глупости.
McGi
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Juggernaut   Пет Май 29, 2009 1:48 pm

глупост е това, което сти си написал
He_Mu_e_gobre
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Juggernaut   Пет Май 29, 2009 2:05 pm

Цитат :
За твоя информация демиджа от улта на юрнеро е фиксиран всеки удар прави от 150до200 демидж.Относно орбовете,където и да си чел тази простотия някой те е излъгал.И пак казвам между задължителните 11 удара на последен левел удари от улт,ако имате достатъчно ИАС ще ударите няколко нормални атаки със вашият демидж и с ефекта от предметите ви!
azazzel
Зарибен

Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Juggernaut   Пет Май 29, 2009 6:36 pm

McMarto написа:
Най-добре се тръгва на BoS и flask/tango, стараеш се да вземеш ФБ ако имаш тази възможност. Вдигаш BF мейн, 2 пъти статс, след това улт, накрая крит.

Не съм съгласен, че най-добре се тръгва на ботуш героя има добро мс и тъй като никой играч поне на средно ниво няма да тръгне на ботуш винаги ще го стигаш с 1-ва, а и стандартната линия на jugger е с CM/Dazzle/Alchemist/Venge винаги ще можете с лекота да доминирате в линията си. Относно статса също е грешка да се дигне 2 пъти статс тъй като ти трябват точно 3 точки инт за да имаш нужната мана, което се постига с тръгването ви на circlet/branch и танго и колби с мана.
He_Mu_e_gobre
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Juggernaut   Пет Май 29, 2009 6:49 pm

Цитат :
Не съм съгласен, че най-добре се тръгва на ботуш героя има добро мс и тъй като никой играч поне на средно ниво няма да тръгне на ботуш винаги ще го стигаш с 1-ва, а и стандартната линия на jugger е с CM/Dazzle/Alchemist/Venge винаги ще можете с лекота да доминирате в линията си. Относно статса също е грешка да се дигне 2 пъти статс тъй като ти трябват точно 3 точки инт за да имаш нужната мана, което се постига с тръгването ви на circlet/branch и танго и колби с мана.
По кой стандарти линията му е с такива герой,а иначе и аз не съм за тръгване на ботуши на който и да е герой просто най-безмисления парвоначален итем.
HeyKiwey
Форумен маниак

Брой мнения : 699
Registration date : 02.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Juggernaut   Пет Май 29, 2009 7:56 pm

Saphiron написа:
Цитат :
По кой стандарти линията му е с такива герой,а иначе и аз не съм за тръгване на ботуши на който и да е герой просто най-безмисления парвоначален итем.

Techies, Juggernaut, защо не и Earthshaker са имба с ботушки първи предмет. А ако играеш срещу силни комбота понякога единственото ви спасение са ботушките. Напраимер веднъж играх раста с джугер в коридор. Проблема беше че ние не тръгнахме с ботушки докато и двамата противници имаха и фейлнахме доста пъти, след което сменихме линията и нямахме проблеми.
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Juggernaut   Пет Май 29, 2009 7:57 pm

@McGi:
Да си толкова убеден, да си в грешка и да убиждаш. Това повече няма да го търпя.
Следващият път ще получиш бан, ако искаш да ни убедиш в правотата си ползвай аргументи.

@Saphiron:
Ботуш точно на Джъгъра се взима защото точно един стън или забавяне от съобторник и взимаш убийство на 1-3 лвл.
А освен Алхемика, всички други са стандартни пикове за кланове, като Кристала е топ бан/пик, другите са много добри и избирани съпорт герои.

@Azzazel:
Въпреки че си донякъде прав, не е грешка да вдигнеш 2 точки на статс, така или иначе крит/уард не ти помагат на ниските лвл, докато точките кръв и мана които получаваш - да.

He_Mu_e_gobre
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Juggernaut   Пет Май 29, 2009 8:03 pm

Цитат :
@Saphiron:
Ботуш точно на Джъгъра се взима защото точно един стън или забавяне от съобторник и взимаш убийство на 1-3 лвл.
А освен Алхемика, всички други са стандартни пикове за кланове, като Кристала е топ бан/пик, другите са много добри и избирани съпорт герои.
Вендж не е точно стандартен пик,CM-да,но другите не са толкова често срещани,а и не си заслужава да се тръгне на ботуш,според мен доста пъти съм виждал съм,ставал съм жертва,и съм убивал такъв тип юрнерота.Тръгват да направят ФБ обръщат се противнците почват да го млатят крийпа също го почва и със неговата сравнително малко кръв не му трябва много.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Juggernaut   Пет Май 29, 2009 9:44 pm

Venge е сред най-добрите инициатори и ганкери, след промяната на terror се взима прилично често ;)

Освен това ти няма да гониш с БФ до кулата на противника, а до границите на безопасното. И повярвай ми, дори да те бие крийп и два героя (което не е сигурно), по-болезнено е за противника ти да стои близо до теб. Всъщност ако 2 меле героя тръгнат да те бият можете и дабъл да направите.
http://www.spamFORlife.com
He_Mu_e_gobre
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Juggernaut   Пет Май 29, 2009 10:06 pm

Цитат :
Venge е сред най-добрите инициатори и ганкери, след промяната на terror се взима прилично често

Освен това ти няма да гониш с БФ до кулата на противника, а до границите на безопасното. И повярвай ми, дори да те бие крийп и два героя (което не е сигурно), по-болезнено е за противника ти да стои близо до теб. Всъщност ако 2 меле героя тръгнат да те бият можете и дабъл да направите.
Ако можеш ми извади 5 мача с учстиети на водещите отбори и в тези мачове Venge да е банн или пик.Ами ако срещу теб има центаур и омни кво праиме пак ли им се набиваш :D .Всичко е относително да ако съм с рики и мортред няма да скоча,но ако съм с някой по дебел герой няма да бягам никъде.
Domina70rbg
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: Juggernaut   Съб Май 30, 2009 10:14 am

За Shaker не съм съгласен , играе се с ботилка , поради проблема му с маната в начална игра , a също джугер не го играя на буутс понеже с 1ва има достатъчен мс. . .
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Juggernaut   Съб Май 30, 2009 10:43 am

Domina70rbg написа:
За Shaker не съм съгласен , играе се с ботилка , поради проблема му с маната в начална игра , a също джугер не го играя на буутс понеже с 1ва има достатъчен мс. . .
?!?
ЕС с ботле, еулс или аркейнс. А ако смяташ че проблема е само в начална игра - Clarity Potions. Блейд Фъри на Джъгър не му дава МС/от поста ти се подразбира обратното/. Ботуш се взема ако имаш наистина голям мерак за ФБ. При сериозен дисейбъл се обезсмисля, но при единичен е показателно. Аз лично предпочитам +150 НР и по-сериозен реген пред 50МС.
Domina70rbg
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: Juggernaut   Вто Юни 23, 2009 4:42 pm

Ще ми кажеш че като си пусне джугер 1ва и не е по бърз така ли :scratch:
Cherkezov
Форумен маниак

Брой мнения : 528
Registration date : 20.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Juggernaut   Вто Юни 23, 2009 4:43 pm

Domina70rbg написа:
Просто не те ловят слоу-овете.Явно с това си се объркал.
No_Tears_Please
Зарибен

Брой мнения : 273
Registration date : 03.09.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Juggernaut   Чет Сеп 03, 2009 10:23 am

Cherkezov написа:
Domina70rbg написа:
Просто не те ловят слоу-овете.Явно с това си се объркал.

Blade Fury

Causes a bladestorm of destructive force around Yurnero, rendering him immune to magic and dealing damage to nearby enemy units.
Lasts 5 seconds.

Level 1 - Deals 80 damage per second.
Level 2 - Deals 100 damage per second.
Level 3 - Deals 120 damage per second.
Level 4 - Deals 140 damage per second.

Cooldown: 30 seconds.
:)
McMarto
Spam Master