Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Впечатления от 6.60

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Впечатления от 6.60   Съб Юни 20, 2009 11:51 am

Какви са ви впечатленията от новата дългоочаквана версия, вече след като поиграхте как мислите, какво ви харесва и какво не ?
Какво мислите за новите промени ?

Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Съб Юни 20, 2009 12:00 pm

Мисля, че промените бяха направени твърде рязко и драстично. Има много нови възможности, но за да се възползваш от тях трябва опит, а аз играх на новата версия точно два пъти :D Има доста добри идеи, но има и много ненужни неща. Прави впечетление, че от новите предмети само талисмана не е с активация.
Върнете се в началото Go down
He_Mu_e_gobre
Зарибен

Брой мнения : 297
Registration date : 13.12.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Съб Юни 20, 2009 1:06 pm

За мен доста добре се е получила версията има бъгове има ебалансирани работи,но коя игра няма.Тъй като съм почитател на кери-тата съм доволен доста от промените при item-ите,защото доста от промените за именно към тях.Има обаче и промени който не ми допадат особено новият разор.Не казвам че е по-слаб,но просто явно още не съм му свикнал и не ми допада,въпреки че е по-забавен от предишния еднокопчев герой.Новите juke spots са голям + за картата и така общо взето.
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Съб Юни 20, 2009 1:21 pm

По-тъпа манта, целта на старата беше да имаш илюзии, които горят мана.
Аганима става супер имбав, освен това вече става за всички герои, не само за инт.
Ботилката е супер грозна.
Имбави нови предмети: Quelling blade, Force staff, Khadjar's Pipe
Керитата са много на кирия, останалите герои са един вид преебани.
Тъп Разор, имбав ТЧ и Batrider, който е един вид нов Tinker (супер начална игра, след това разчита на предметите, които си е купил с началната игра). Общо взето само Batrider е балансиран.
Magic Stick и без това се взимаше рядко, сега вече въобще няма да се взима.

Въпреки, че повечето промени и нововъведения са небалансирани или направо тъпи, версията е забавна ;) (луд на шарено се радва)
http://www.spamFORlife.com
Kamukag3e
Форумен маниак

Брой мнения : 903
Registration date : 03.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Съб Юни 20, 2009 1:43 pm

Да кажа и аз от какво съм се впечатлил засега.

Новите герои са както винаги малко по-силни от нужното, което не ги прави чак небалансирани.

Прилепа е доста слаб, незнам какво го мислят за толкова добър, мрежата му е поредният дисейбъл с преместване на позицията, няма подобен, но не е чак толкова силен, а се спира лесно. Другите умения не са кой знае какво.

TC от своя страна има две доста силни умения, както и добра аура и помощник за увеличаване на пораженията, това не го прави най-добрия нито най-силният.
Ултиматът му има изключително тясни граници, аурата увеличава само чистият магически дмг и физически на съотборниците (което най-често не е много, заради 250 АоЕ ефекта).
Стъна е с зареждане, вие казвате 1.5 секунди не е много, ами толкова е и на Лина, ама досега не са ме улучвали 9 от 10 пъти с нея, по-скоро 1-2/10 което е ... малко.
Уценките му не са толкова високи, но няма да е зле да се намали армора или кръвта му малко.

Променените герои
:
Интересното е, че LR вече може да прави нещо в линия, Горгоната става найстина полезен герой, а Мечока става много силен.

Нови предмети:
Всъщност увеличават комбинацийте за начални предмети, няма късни, така че са незначителни промените в итем-билдовете, все пак надцених force staff, доста по-слаб е от представяното, а quelling blade е много полезен, но също така и надценяван предмет.
Лулата на Каджар е найстина уникален предмет, много добър и 100% нужен както мекансм за отбора, тук е момента в които танковете са бъфнати и хууд-а става част от техният билд, ще видим кога добрите ще го вкарат в употреба.

Променени предмети
:
Манта вече е добър избор за много герои, каквото и да си мислите, пробвайте Дроу или Морф и тогава говорете.
Дифюзъла става нож с две устриета, много пари и въпреки голямата си полза, след 18 пърдж ставате с много пари назад и без големи бонуси.
Агханим, един найстина безмислен стар предмет ще влезе в играта, лесен за правене и доста добри бонуси за парите!, включва и Пъдж в играта.

Много нови (и шарени) неща, които според мен си заслужаваха чакането, ще гледам напред какво ще се балансира и какво ще стане новото "санге и яаша" за общите игри :)

He_Mu_e_gobre
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Съб Юни 20, 2009 2:07 pm

Цитат :
все пак надцених force staff, доста по-слаб е от представяното,
http://www.gosugamers.net/dota/replays/20834 LOLW00t :D :D
Отнсоно мантата съм напълно съгласен с Kamikag3e,Марто незнам защо мислиш че са я прецакали като сега е много по-полезна на повече герой.Преди се правеше само на 3-4 героя и то просто,защото отбора се нуждае от дифф, а по-касно когато няма charges се првръщаше в манта_разбира се морфлинга беше изключение).С тази промяна магината става звяр,за 1 сек ти гори 64+64+64=192 мана,а по-касно и доста повече заради атак спийда.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Съб Юни 20, 2009 2:15 pm

Старата манта повече ми харесваше. Не се правеше на много герои, не беше и най-добрия предмет за carry героите, но винаги беше забавно да я направиш. Просто нъ мъ кефи.
He_Mu_e_gobre
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Съб Юни 20, 2009 2:55 pm

McMarto написа:
Старата манта повече ми харесваше. Не се правеше на много герои, не беше и най-добрия предмет за carry героите, но винаги беше забавно да я направиш. Просто нъ мъ кефи.
За кой керита говориш освен морфлинга,като не броим и мирана,защото тя може да е семи-кери.Само морфлинга и мирана се възползваха добре от старата манта,истинските керита като мортред,магина и т.н. никога не са могли да се възползват от итема,докато сега мортред с манта къртииии!
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Съб Юни 20, 2009 3:33 pm

Saphiron написа:
McMarto написа:
За кой керита говориш освен морфлинга,като не броим и мирана,защото тя може да е семи-кери.Само морфлинга и мирана се възползваха добре от старата манта,истинските керита като мортред,магина и т.н. никога не са могли да се възползват от итема,докато сега мортред с манта къртииии!

Top: PL, Lycan, PotM, Naga, Morf, SF, Meepo, Spectre, TB
А иначе е подходящ предмет за много герои без орб.

ПП: Летящата мишка е наистина много слаба, но ако намеря време ще я пробвам на Блъъдстоун при линия с дисаблър Twisted Evil
He_Mu_e_gobre
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Съб Юни 20, 2009 3:38 pm

.Cannibal написа:
Saphiron написа:
McMarto написа:

Top: PL, Lycan, PotM, Naga, Morf, SF, Meepo, Spectre, TB
А иначе е подходящ предмет за много герои без орб.

ПП: Летящата мишка е наистина много слаба, но ако намеря време ще я пробвам на Блъъдстоун при линия с дисаблър Twisted Evil
Ликана като е вълче и пусне манта без shift ще стане набързо двукрак,Сф го забравих и спектър,терора отдавна не се пиква поради слабата му начална игра,въпреки че е най-силното кери в играта стига да си изфарми итемите.Batridera въобще не е слаб не е много силен,но е полезен.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Съб Юни 20, 2009 6:05 pm

Що пък Soul Keeper да е най-силното кери. Има далеч по-добри керита от него.
Мираната може да бъде много повече от semi-carry, например със скади и мьолнир си е чисто кери (+бруталните й нюкове и team escape meka). Не случайно е сред най-добрите керита.
Освен това един PL с манта къртеше всички мивки, а преди да я направи, убиваше с purge. Освен това като му свършеха purge-овете, можете директно за 1400 парички да си направи мантата. И през двата етапа той и илюзиите му горят мана.
Докато сега, за да има пърдж, той трябва да направи diff, за допълнителни илюзии и още живот, трябва да направи и манта.
Други герои, които се възползваха добре от старата манта бяха: SF, Morph, Naga, Spectre, Riki, BH, Soul keeper.
Правил съм я също на Mort, Void - герои, на които никой не би направил манта, но пък те мажеха с нея.
АБСОЛЮТНО всички тези герои си подсилваха началната игра с purge. А сега?!
He_Mu_e_gobre
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Съб Юни 20, 2009 8:50 pm

McMarto написа:
Мираната може да бъде много повече от semi-carry, например със скади и мьолнир си е чисто кери (+бруталните й нюкове и team escape meka). Не случайно е сред най-добрите керита.
Освен това един PL с манта къртеше всички мивки, а преди да я направи, убиваше с purge. Освен това като му свършеха purge-овете, можете директно за 1400 парички да си направи мантата. И през двата етапа той и илюзиите му горят мана.
Докато сега, за да има пърдж, той трябва да направи diff, за допълнителни илюзии и още живот, трябва да направи и манта.
Други герои, които се възползваха добре от старата манта бяха: SF, Morph, Naga, Spectre, Riki, BH, Soul keeper.
Правил съм я също на Mort, Void - герои, на които никой не би направил манта, но пък те мажеха с нея.
Терор е най-силното кери в играта ако си направи итемите има най-бързата атака а с излузийте все едни има 2 такъв като него,но там е работата че не може да извади итемите който му трябват.PL може и сега да си направи дифф. без да прави манта и без това поне лично аз на този герой не съм се старал да извадя манта бързо ,по-добре е да вземеш някакви други итеми и по-касно да завършиш мантата.А сега,когато не е орб ефект просто пасва на всички кери-то,а и се прави от яша и улт орб-два предмета,който са от огромна полза за агг.геройте.Тъй че new manta>>>>>>>>>old manta
Epicfail
Форумен маниак

Брой мнения : 1154
Registration date : 31.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Съб Юни 20, 2009 10:29 pm

Saphiron написа:
McMarto написа:
Терор е най-силното кери в играта ако си направи итемите има най-бързата атака а с излузийте все едни има 2 такъв като него,но там е работата че не може да извади итемите който му трябват.PL може и сега да си направи дифф. без да прави манта и без това поне лично аз на този герой не съм се старал да извадя манта бързо ,по-добре е да вземеш някакви други итеми и по-касно да завършиш мантата.А сега,когато не е орб ефект просто пасва на всички кери-то,а и се прави от яша и улт орб-два предмета,който са от огромна полза за агг.геройте.Тъй че new manta>>>>>>>>>old manta
Пълни глупости говориш за Терор-а
Гълъбът е много имба, независимо какво казва ками-то. С един ръш на блъдстоун става нечовешкият съпорт, дори не му трябва меканзам или другия задължителни предмети за съпорт героите. Достатъчно е да те хване, да си запали пръднята и да те завлече в турция без междинни спирки. С достатъчна кръв дори и пет човека да сте може да се доближи да метне стън и да ви разпръсне, да си хване някой и да си го убие... Само напалма нещо не му чаткам идеята много
http://dota-bg.4rumer.net
He_Mu_e_gobre
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Нед Юни 21, 2009 12:39 am

Цитат :
И защо да говоря глупости за терото знаеш ли какво е да ти скочи с бътър,мкб,ПТ,скади,буриза и бкб-няма убиване кажи с кой герой искаш ще направим една игра с mode-test,-ap,-noherolimit и ще пикваш герой докато не ме убиеш,а още по лош е ако вместо скади сложи новия сатаник,НОтук огромно "но" той никога няма да си изфарми нужните му итеми,затова е и много надолу в пик/бан опцийте.А напалма на плъха е доста имбав и за мен се дига той на-много,защото ти увеличава демиджа от ударите ти и е голям дразнител на линията с този напалм и слова а бе гаден е доста.
HeyKiwey
Форумен маниак

Брой мнения : 699
Registration date : 02.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Нед Юни 21, 2009 11:14 am

Не ми хареса новата дота като цяло. Като че ли е направена изцяло за повече добри моменти в клиповете (imba escapes, cool moves...) но в повечето случаи няма да стане, това за което е предвиден предметът/магията. Единствено впечатлиение ми направи новия мод: http://www.youtube.com/watch?v=nOROLp3qXVs
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Нед Юни 21, 2009 11:16 am

Saphiron написа:
Цитат :
И защо да говоря глупости за терото знаеш ли какво е да ти скочи с бътър,мкб,ПТ,скади,буриза и бкб-няма убиване кажи с кой герой искаш ще направим една игра с mode-test,-ap,-noherolimit и ще пикваш герой докато не ме убиеш,а още по лош е ако вместо скади сложи новия сатаник,НОтук огромно "но" той никога няма да си изфарми нужните му итеми,затова е и много надолу в пик/бан опцийте.А напалма на плъха е доста имбав и за мен се дига той на-много,защото ти увеличава демиджа от ударите ти и е голям дразнител на линията с този напалм и слова а бе гаден е доста.

Void, Troll, Mortred

Пък улта на трола са го направили егати простия.
He_Mu_e_gobre
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Нед Юни 21, 2009 4:37 pm

McMarto написа:
Saphiron написа:
Цитат :

Void, Troll, Mortred

Пък улта на трола са го направили егати простия.
Void,Troll-имат шанс ако от начало нацелят истинския иначе ще сгънат бързичко може би воида ще успее заради сферата,мортреда няма шанс особено с новото мкб,ако искаш ще пробваме.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Нед Юни 21, 2009 5:12 pm

Void със сфера, Troll с огромния miss chance, Mort с BF.
А какво ще рече "особено с новото МКБ". Не виждам как то ще преебе някой от тия 3 героя :?
He_Mu_e_gobre
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Нед Юни 21, 2009 5:29 pm

McMarto написа:
Void със сфера, Troll с огромния miss chance, Mort с BF.
А какво ще рече "особено с новото МКБ". Не виждам как то ще преебе някой от тия 3 героя :?
Monkey King Bar's True Strike:
==============================
Makes your attacks never miss.

True Strike Does not stack properly with orb or chance abilities like Frost Arrows, Headshot, etc.

True Strike can be toggled on and off.

Note: MKB still has proc effect
Точно заради това ще попилее мортреда.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Нед Юни 21, 2009 5:38 pm

Omg, аз съм го прочел true sight :lol:
И все пак Морта пак си го провъзхожда ^^ Особено ако и тя набара новия сатаник на крит ще връща по над 1000 кръв.
He_Mu_e_gobre
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Нед Юни 21, 2009 6:54 pm

McMarto написа:
Omg, аз съм го прочел true sight :lol:
И все пак Морта пак си го провъзхожда ^^ Особено ако и тя набара новия сатаник на крит ще връща по над 1000 кръв.
Ако искаш ще пробваме.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Нед Юни 21, 2009 7:05 pm

Мързи ме да пробвам, и без това играя рядко, няма да си губя времето за игра ;) Намери някой с повече време и пробвайте, после пуснете реп.
Btw, PL също ще го бие.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Нед Юни 21, 2009 7:36 pm

McMarto написа:
Мързи ме да пробвам, и без това играя рядко, няма да си губя времето за игра ;) Намери някой с повече време и пробвайте, после пуснете реп.
Btw, PL също ще го бие.
Изтарвах темата, на която спорите, но непобедем герой няма.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Нед Юни 21, 2009 7:46 pm

О, напротив.
He_Mu_e_gobre
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Нед Юни 21, 2009 7:51 pm

.Cannibal написа:
McMarto написа:
Btw, PL също ще го бие.
Изтарвах темата, на която спорите, но непобедем герой няма.
Ние говорим за 1в1 с перфектни итеми в река :)
Отнсоно ПЛ няма да го бие.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Впечатления от 6.60   Today at 7:52 am

Впечатления от 6.60
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 5Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5  Next