Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next
АвторСъобщение
Cannibal
Форумен маниак

Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Пет Юли 03, 2009 5:43 pm

McMarto написа:
90%+ ми стигат :lol: Все пак останалите 7-8% се отнасят до собствен вкус и стратегия :lol: Моята стратегия мид е с много rune control и много harass. Пуша идва с хараса.
..и остават 2-3% наследство от Хеадоф.
Върнете се в началото Go down
He_Mu_e_gobre
Зарибен

Брой мнения : 297
Registration date : 13.12.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Пет Юли 03, 2009 5:47 pm

Cannibal написа:
McMarto написа:
90%+ ми стигат :lol: Все пак останалите 7-8% се отнасят до собствен вкус и стратегия :lol: Моята стратегия мид е с много rune control и много harass. Пуша идва с хараса.
Не с лошо за кофата щото там всички сме нуубствали на воля и там си научил що е то Дота.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Пет Юли 03, 2009 5:54 pm

Saphiron написа:
Cannibal написа:
McMarto написа:
Не с лошо за кофата щото там всички сме нуубствали на воля и там си научил що е то Дота.
Поклон пред кофата!
He_Mu_e_gobre
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Пет Юли 03, 2009 5:56 pm

Cannibal написа:
Saphiron написа:
Cannibal написа:
McMarto написа:
Поклон пред кофата!
Амин!
McMarto
Spam Master

Брой мнения : 3736
Registration date : 24.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Пет Юли 03, 2009 5:57 pm

Сега като си спомням в кофата и бнет хората ходеха по двама мид и всички мислехме, че това е нормално :lol:
http://www.spamFORlife.com
He_Mu_e_gobre
Зарибен

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Пет Юли 03, 2009 6:01 pm

Ако гледаш риплей на големите отбори все по-често се забелязва керито да отиде среда с някой babysitter и да фарми там,или пък ако има Necrolyte,Krobelus се отиваше среда с 2 героя,за да им се прецака началната игра.
Cherkezov
Форумен маниак

Брой мнения : 528
Registration date : 20.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Пет Юли 03, 2009 6:05 pm

McMarto написа:
Cherkezov написа:
Помисли още малко.Има още 3 меле,които няма да му дадат крийп.А какво имаш предвид с "героите,които някакви шансове" ? Всеки ranged ще го остави без крийп.Може би с изключение на techies.
Ето за това говоря - Всеки ranged няма да може да се приближи до Axe, особено ако този axe е top (scourge) or bot (sentinel). Явно наистина не си виждал агресивен Axe в действие.
Виждъл съм около 10тина пъти.8 от тях го направихме fb.Другите 2 нямах магии и само се оглеждах докато той танкваше целия wave зад кула.И за нещастие и моя нямаше нищо офанзивно,но само при такъв късметлийски лейн би могъл да пресира.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Пет Юли 03, 2009 6:11 pm

Cherkezov написа:
McMarto написа:
Cherkezov написа:
Помисли още малко.Има още 3 меле,които няма да му дадат крийп.А какво имаш предвид с "героите,които някакви шансове" ? Всеки ranged ще го остави без крийп.Може би с изключение на techies.
Ето за това говоря - Всеки ranged няма да може да се приближи до Axe, особено ако този axe е top (scourge) or bot (sentinel). Явно наистина не си виждал агресивен Axe в действие.
Виждъл съм около 10тина пъти.8 от тях го направихме fb.Другите 2 нямах магии и само се оглеждах докато той танкваше целия wave зад кула.И за нещастие и моя нямаше нищо офанзивно,но само при такъв късметлийски лейн би могъл да пресира.
то това говори за уменията му, не за силата на героя
Примерна линия с CM, Axe + slow съм видял 4 пъти и четирите пъти са правили ФБ.
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Пет Юли 03, 2009 6:38 pm

Cannibal написа:
Cherkezov написа:
McMarto написа:
Cherkezov написа:
Е, ся..... избери си най-добрия случай.А ако от другата страна са lion и bane ? Кой ли ще е фб....
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Пет Юли 03, 2009 6:41 pm

Cherkezov написа:
Cannibal написа:
Cherkezov написа:
McMarto написа:
Cherkezov написа:
Е, ся..... избери си най-добрия случай.А ако от другата страна са lion и bane ? Кой ли ще е фб....
срещу посочената от мен линия, един от тях
Дори без предварително начертан пик, не пречи да вземеш със себе си най-подходящия герой
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Пет Юли 03, 2009 6:43 pm

Аз бих заложил,че ще е axe при условно казано играчи с еднакви умения или много близки.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Пет Юли 03, 2009 7:06 pm

Cherkezov написа:
Аз бих заложил,че ще е axe при условно казано играчи с еднакви умения или много близки.
при посочения сблъсък и умения е абсърдно. Дори да приемем, че бият по Акс от цялото си "комбо на 1лвл" ще вземат не повече от половината му кръв. Оттам СМ заледява някой, Акс се придвижва до него и калва докато другите 2ма го бият. Акс би могъл да бъде ФБ само при 2 слоуера или при ганг от повече от 2 героя.
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Пет Юли 03, 2009 8:01 pm

Ти нещо ги намеси много герои.Аз ти говора 2в2 на горен лейн примерно.Какви други 2 героя го бият освен axe ?И axe далеч няма много hp в началото,така че с 3 магии е долу.И забравяш,че call-няма да бачка,тъй като другия веднага ще disable-не.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Пет Юли 03, 2009 8:17 pm

Cherkezov написа:
Ти нещо ги намеси много герои.Аз ти говора 2в2 на горен лейн примерно.Какви други 2 героя го бият освен axe ?И axe далеч няма много hp в началото,така че с 3 магии е долу.И забравяш,че call-няма да бачка,тъй като другия веднага ще disable-не.
При минимум 625 ХП, 3 магии по макс 75 дмг не са кой знае какво. Акс и СМ имат шанс да пресрещнат крийпа заедно с противника - така ФБ става елементарен. Иначе Акс издържа на линия доста време и без чужда помощ. Третото ти изречение не го разбрах :)
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Пет Юли 03, 2009 10:35 pm

625HP .Sap e pure dmg.2 Sap-a и 1 стън на 3 lvl + 10 hits.Ако пресрещнат крийпа ти казаха какво ще стане.Axe няма дори да има call на 1 лвл,а дори и да го имаше другия ще го спре с disable.Може да издържи на лейн и сам , но само ако стой на 700 range от creep боя.
TwiX-
Зарибен

Брой мнения : 224
Registration date : 25.12.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Съб Юли 04, 2009 1:04 am

Трябва да си бахти кретена да сложиш бане и лион в една линия .
Zero
Форумен маниак

Брой мнения : 486
Registration date : 27.02.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Съб Юли 04, 2009 7:44 am

na axe ot mele geroite mislq 4e clocklwork,balanar,slardar,... shte mu se po opunat dosta na line osobeno primerno 6-7 lv a do togava te nqma kak da padnat ot nego kato izklu4im bala drugite dvama trudno shte gi vzeme imat dosta dosadni stunove a toi ne moje da goni.
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Съб Юли 04, 2009 9:31 am

@Cherkezov
фантазираш
В случай, че те интересува Сап на 1лвл прави точно 75 дмг. Implare на първо ниво прави 60 щета, което ще рече 45, така че съм го надценил много. Стъна му е половин секунда.
10 удара можеш да нанесеш единствено ако противника играе на гоненица и обикаля около вас. Иначе няма причина и те да не пуснат 1-2 магии(с които мн бързо ще занулят един от противниците)
ако пресрещнеш крийп не ти е нужен кал
ако имаш кал и хванеш някого в него, то той няма как да го спре с дисабле
@Twix
не знам колко голям кретен трябва да си, за да съчетаеш тези два героя, но трябва да си пълен кретен, за да вдигнеш Сап на 1лвл.
@user
нито един от посочените герои не може да контрира Акс с нещо.
Аз се сещам само за Урса, който може да го надвие винаги в пряк двубой, но след 5лвл.
Да ти покажа ли как се настройва кирилица?
ПП: Съвет: на неравностояна линия по0добре играйте Акс на мейн 2ра.
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Съб Юли 04, 2009 11:29 am

Cannibal , вчера ти гледах риплея срещу axe и мога да ти кажа,че имаше няколко шанса да го убиеш още на лейна.Да не говорим,че си крив и не го уцели 2-3 пъти изобщо.Щом само es го убива на лейн смятай какво ще го правят 2те имби.10 удара се нанасят без проблем,ако axe реши да събира крийповете около себе си.Стъна на lion не е половин секунда,взима се и времето на летене,което е доста и е уязвим междувременно.И трябва да се научиш,че не се качва скил докато не разбереш срещу какви противници се изправяш на лейна.И те не могат да пуснат никакви магии,нали уж настояваш за 1 лвл бой ,следователно имат само замръзяване,което няма как да пуснат,тъй като веднага другия ще пусне disable на axe и определено cm и axe ще изядат повече бой от тая битка(ако не са и фб).Но поне съвета ти е правилен,аз отдавна ви обяснявах,че axe се играе на 2ра ,вие не, та не.В противен случай си е кандидат номер 1 за фб.

@Twix, кой кретен не би сложил bane и lion ?
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Съб Юли 04, 2009 12:22 pm

Cherkezov написа:
Cannibal , вчера ти гледах риплея срещу axe и мога да ти кажа,че имаше няколко шанса да го убиеш още на лейна.Да не говорим,че си крив и не го уцели 2-3 пъти изобщо.Щом само es го убива на лейн смятай какво ще го правят 2те имби.10 удара се нанасят без проблем,ако axe реши да събира крийповете около себе си.Стъна на lion не е половин секунда,взима се и времето на летене,което е доста и е уязвим междувременно.И трябва да се научиш,че не се качва скил докато не разбереш срещу какви противници се изправяш на лейна.И те не могат да пуснат никакви магии,нали уж настояваш за 1 лвл бой ,следователно имат само замръзяване,което няма как да пуснат,тъй като веднага другия ще пусне disable на axe и определено cm и axe ще изядат повече бой от тая битка(ако не са и фб).Но поне съвета ти е правилен,аз отдавна ви обяснявах,че axe се играе на 2ра ,вие не, та не.В противен случай си е кандидат номер 1 за фб.
@Twix, кой кретен не би сложил bane и lion ?
С лекота можеш да критикуващ ВСЕКИ ЕДИН играч по реплей, но в действителност нещата не стоят точно така. Fissure го използвах за фарм и като бонус тормоз - шансове за убийство като гледаш отстрани могат да се намерят много. Предпочитам да взема два-три крийпа пред това да взема 100 кръв на Акс, които ще си ги излекува така или иначе с едно от деветте си тангота :D С Бане ВИНАГИ е по-добре и по-сигурно да вдигнеш на 1лвл Кошмара/няма опонент, който да може да го контрира, а помага много повече/. Това "трябва да се научиш" гледай да го избягваш. Все пак това са 4 секунди дисабъл и можеш да ги използваш по всяко време.Та срещу Акс и СМ това е магията, която може да направи нещо, не Сап. Логиката е да приспите Акс докато убвате СМ. Акс остава сам, но и да не го убиете, вие не сте застрашени по никакъв начин/може би малко/. Относно втората на Акс - тя се вдига най-ефективно като мейн от 2ри лвл/както следва 2,3,5,7/ при Хеликс на 1лвл и Кал на 4ти. :)
Cherkezov
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Съб Юли 04, 2009 4:15 pm

Именно,вместо да фармиш с нормални удари и да убиваш с fissure , ти стоиш на 100 км и той си фарми.И не му гледай деветте тангота,през 80% от времето той си стоеше на 40% от HP,но ти отказваше да го довършиш.И няма смисъл от кошмара,трябва ти нещо,с което да се спасиш и да прецакаш другия.Кошмара се блоква от много герой (void например).А Sap няма спиране.Какъв disable е кошмара,като не можеш да го биеш през това време=>напълно безсмислен скил.Няма как да приспиш axe и да убиеш CM,най-много да влезеш в капана им.Ще трябва да минете зад axe и creep lane-a,за да гоните cm , и е ясно какво ще стане.CM замръзява единия и тръгва да бяга,a аxe се размръзява и пуска call на най-близкия,заедно с 4 крийпа,което въобще няма да е приятно.Така че е много по-добре да се съсредоточат щетите върху axe само и да се танква със Sap.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Съб Юли 04, 2009 4:17 pm

Hunger не се вдига мейн срещу никой герой и при никакви обстоятелства. Да изгубиш имбавия хеликс, или пьк call, който прави хеликса още по-имбав, си е чисто нуубарство, а самия hunger се спира с един lasthit/deny или дори някой евтин скил. Друг е вьпроса, че точи прекалено бавно и всеки герой ще има време да го махне преди да е пострадал прекалено много. Надявам се, че ме разбрахте и видяхте логиката.
Черкез, значи Воид спира кошмара, но не може да спре сап, така ли?
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Съб Юли 04, 2009 4:50 pm

Цитат :
Именно,вместо да фармиш с нормални удари и да убиваш с fissure , ти стоиш на 100 км и той си фарми.И не му гледай деветте тангота,през 80% от времето той си стоеше на 40% от HP,но ти отказваше да го довършиш
С Дагона си + Fissure ли?
Цитат :
И няма смисъл от кошмара,трябва ти нещо,с което да се спасиш и да прецакаш другия.Кошмара се блоква от много герой (void например).
Искрен въпрос: знаеш ли какво прави тази магия?!
Сякаш с 4 секунди дисабле + 15дмг/сек няма да се спасиш и да изолираш противника ли?
Цитат :
Кошмара се блоква от много герой (void например).
Любопитни са ми останалите ти "много" предложения. Войд с 2ра на 1лвл пред ескейп? Или Тайд с 2ра пред слоу+дмг?
Цитат :
А Sap няма спиране.
глупостта се ширеше волна и млада.../Из Елин Пелин, "По жътва"/
Цитат :
Няма как да приспиш axe и да убиеш CM,най-много да влезеш в капана им.
Обясни ми как ще стане това със Сап, при положение, че даже не му пречиш да дойде до теб. А работата му е точно това - да танкне.
Цитат :
Hunger не се вдига мейн срещу никой герой и при никакви обстоятелства. Да изгубиш имбавия хеликс, или пьк call, който прави хеликса още по-имбав, си е чисто нуубарство, а самия hunger се спира с един lasthit/deny или дори някой евтин скил. Друг е вьпроса, че точи прекалено бавно и всеки герой ще има време да го махне преди да е пострадал прекалено много. Надявам се, че ме разбрахте и видяхте логиката.
Това по-скоро е въпрос на предпочитание. Ясно е, че Хънгър няма да пуснеш докато той си фарми, а докато тръгваш да го гониш с кал и хеликс например. Но има линии в които просто не можеш да доближиш противника и тогава ако не отидеш гора, имаш еднаква нужда и от хеликкс, и от кал. Та само при тези обстоятелсва Хънгър има смисъл, защото за да го зползваш не рискуваш нищо.
McMarto
Spam Master

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Съб Юли 04, 2009 5:59 pm

Значи докато той фарми не трябва да пускам хьнгьр, но когато не мога да се приближа до крийпа да го пускам? При това положение противника не фарми ли пак?! И още нещо не разбрах: как по-точно имаш хеликс, call и hunger едновременно??? Защото аз останах с такова впечатление...
Cannibal
Форумен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Съб Юли 04, 2009 6:18 pm

McMarto написа:
Значи докато той фарми не трябва да пускам хьнгьр, но когато не мога да се приближа до крийпа да го пускам? При това положение противника не фарми ли пак?! И още нещо не разбрах: как по-точно имаш хеликс, call и hunger едновременно??? Защото аз останах с такова впечатление...
Ами наприер докато го гониш, той няма да е на + ако се обърне да вземе крийп. В началото на ганг също - това ще го стимулира да се задърже на линия с няколко секунди повече, с идеята да вземе крейп.
Цитат :
Относно втората на Акс - тя се вдига най-ефективно като мейн от 2ри лвл/както следва 2,3,5,7/ при Хеликс на 1лвл и Кал на 4ти.
Да спамиш Хънгър на ниските нива е по-скоро хабене на мана.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D   Today at 9:09 pm

Тема за легендарното съперничество на черкезов и Марто :D
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 6 от 11Иди на страница : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next